AS Sebe jagab kodulehel infot liinihäiretest

21. sept 2022
Sebe buss

Viimastel nädalatel on kogukonnas tekitanud pahameelt AS Sebe poolt hallatavate maakonnaliinide teenindamises tekkinud tõrked. AS Sebe selgitab meie palvel tekkinud olukorda.

AS Sebe teenindusjuht Riina Nõmme sõnul on Harjumaa põhjaosas ja seal hulgas ka Viimsi piirkonnas jäänud korduvalt  liinid teenindamata, sest bussijuhte ei jagu. „Bussijuhtide arv oli kriitiline juba enne 24. veebruaril Ukrainas puhkenud sõda. See aga omakorda vähendas bussijuhtide ridu eelkõige nende arvelt, kes olid tööle tulnud piiri tagant. Hetkel kasutame  bussijuhtide leidmiseks erinevaid lahendusi, sest  meie eesmärk on tagada liinide nõuetekohane teenindamine, mis tähendab kõik bussid peavad saama mehitatud,“ ütles Nõmm, kelle sõnul hetkel on ettevõttel liinide teenindamiseks puudu Harjumaal 10-15% bussijuhtidest.

Teenindusjuhi sõnul vabandab ettevõte kõigi klientide ees, kelle elukorraldus on saanud liinihäiretest mõjutatud. Ettevõtte esindaja sõnul pingutavad nad sisemiselt selle nimel, et olukorda lahendad. Näiteks on bussiettevõte kriitilise olukorra leevendamiseks ja klientidele segaduse vähendamiseks loonud liinihäirete veebikeskkonna, mille leiab https://sebe.reisibussid.ee/. Info järgmise päeva kohta on leitav eelmisel õhtul alates kell 19. „See on vähim, mis me hetkel inimeste abistamiseks teha saame. Soovime, et meie reisijad ei  oleks  teadmatuses ja saaksid vajadusel oma plaane varakult teha ning neid  ka muuta,“ ütles Nõmm.

Kuigi lähinädalad peaksid tooma olukorrale leevendust, sest alustamas on uued bussijuhid, on siiski vaja leida täiendavalt roolikeerajaid või bussijuhiks õppida soovijaid. Kui oled üks nendest, kellel on D-kategooria luba olemas või huvi bussijuhina karjääri alustada, siis kirjuta info@sebe.ee või helista numbril 5886 2022.

Viimsi valda teenindavate liinide 114, 115 ja 174 operaatoriks on AS Sebe. Liinide teenindamist tellib ja operaatori tegevust kontrollib Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus. Viimsi vallavalitsus vastutab valda teenindava siseliinide (V1, V2, V3, V4, V4A, V5, V6, V7, V7A, V8 ja V9)  toimimise eest koos teenust pakkuva Hansabuss AS-iga.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond