Räägi kaasa Tammelaane planeeringuala lahenduse osas

20. okt 2023

Tänavu augustis toimus Tammelaane detailplaneeringu tuleviku avalik arutelu. Koos kohalolijatega otsustati ühiselt, et huvilised saavad planeeringuala tuleviku osas esitada omapoolseid võimalikke lahendusettepanekuid. Praeguseks on vallavalitsus ettepanekud kokku kogunud, grupeerinud ning kogukonnale tutvumiseks ja kaasa rääkimiseks esitanud. Viimsilastel on võimalik avaldada läbi veebiküsitluse arvamust ja rääkida kaasa kuni 5. novembrini.

Tammelaane planeeringuala suhtes tuleb vallavolikogul teha uus otsus ja enne selle tegemist soovitakse teada viimsilaste arvamust. „Kogukonna ootus ja seisukohad on meile äärmiselt olulised ja need on suuniseks planeeringulahenduse loomisel. Kogukonna kaasamise eesmärk on, et esitatud mõtted ja ideed saaksid kandvaks planeeringuala ja lähiala tuleviku kujundamisel. Arutelu tulemusel saatis kogukond vallale neli erinevat ettepanekut, täiendavalt lisas ühe ettepaneku ka vald ise,“ ütles abivallavanem Alar Mik.

Riigikohtu halduskolleegiumi 15.12.2022 kohtuotsusega haldusasjas 3-20-1310 tühistati Viimsi vallavolikogu 28.04.2020 otsusega nr 26 kehtestatud Tammelaane kinnistu ja osaliselt reformimata riigimaa detailplaneering, kuivõrd kohus tuvastas detailplaneeringus olulisi puudusi. Sellega ennistus planeeringumenetlus.

Nüüd on kõigil võimalus esitatud ettepanekutega tutvuda ja jagada enda seisukohta kolme erineva küsimuste ploki kaudu. Tammelaane planeeringuala ja ka piirneva lähiala edasise menetluse käigus tutvustatakse viimsilaste tagasiside ka volikogule ja tulemusi kasutatakse ühe sisendina edasisel planeerimisel.

Küsitlus on leitav siit.

Loe lisaks: Kogukond arutas Tammelaane detailplaneeringu edasise saatuse üle (23.08.2023)

Jane Saks
avalike suhete osakond