Lepatriinud väisasid vallavalitsust

3. aprill 2024
foto

Käes on kevad ja nagu varakevadised lepatriinud, nii askeldavad tegusalt ka MLA Viimsi Lasteaiad Karulaugu maja Lepatriinude rühma lapsed, kes oma usina õpetaja Merlin Vare juhendamisel projekti "Inimene – töö ja teadus” käigus tutvuvad võimalikult paljude ametite esindajatega ning külastavad erinevaid asutusi, et juba varakult aimu saada, kuidas see suurte inimeste maailm toimib.

Oma kodu on kõige olulisem ja seetõttu soovisid väikesed Lepatriinud väga endale külla kutsuda koduvalla vallavanemat, et temaga kohtuda, isiklikult tutvuda ja saada natukene aimu vallavalitsuse tööst.

fotofoto

Märtsi lõpus toimuski Karulaugu majas Lepatriinude rühma laste ja vallavanem Illar Lemetti kohtumine, kus lapsed ennast tutvustasid ja ning vallavanem lühidalt endast ja oma tööst rääkis. Lapsed kontrollisid kohepeal ka vallavanema teadmisi ja oskusi ning esitasid talle lustaka arvutustehte: kui kivi tagant paistab kümme kõrva, siis mitu jänest on kivi taga peidus? Vallavanem näitas, et on oma ülesannete kõrgusel ja läbis teadmiste kontrolli edukalt. Lisaks õpetasid lapsed vallavanemale hea tuju tantsu ja komplimente julgelt tegema ning vastu võtma.

fotofoto

Selleks, et lastel oleks parem võimalus tutvuda vallavanema tööga, vallavalitsusega ja vallamajaga, kutsus vallavanem väikesed Lepatriinud endale vallamajja külla. Aprilli esimesel päeval oligi maja täis laste rõõmsat elevust. Vallavanem Illar Lemetti ja abivallavanemad Annika Vaikla, Katrin Markii, Nikolai Bentsler ning Alar Mik rääkisid lastele enda tööülesannetest. Koos vaadati pilte vallavalitsuse tööst ja tegemistest ning vallavanem ja abivallavanemad vastasid laste küsimustele, mis on nende töös kõige parem, kõige raskem või kõige igavam.

fotofoto

Kohtumise lõpus andis vallavanem igale lapsele ka tänukirja, et nad juba nii varakult tunnevad huvi oma koduvalla vastu ja osalesid kohtumisel vallavanemaga. Samuti andis vallavanem tänukirja õpetaja Merlin Varele pühendumisega tehtud töö eest Lepatriinude rühma lastele huvitavate ja arendavate kohtumiste korraldamisel. Lapsed kinkisid vallavanemale külaskäigust mälestuseks enda tehtud joonistuse.

fotofoto

Kadri Sild
peaspetsialist

Fotod: Jane Saks, Kadri Sild, Merlin Vare