Haabneeme randa rajatav Fansurf Surfikool toob viimsilased veespordile lähemale!

3. märts 2020
pilt

Fansurf Surfikool pöördus 2015. aasta detsembris Viimsi valla poole sooviga alustada Haabneeme rannas erinevate merelis-sportlike tegevustega, surfikoolitustega, laste ja noorte trennidega ja erinevate surfitegevuste pakkumisega Viimsi elanikele. Kuigi kooli nimetus on surfikool, on tegevuste ring siiski laiem – alates SUP lauaga joogast kuni mereohutuse õpetamiseni.

pilt

Surfikooli rajamiseks sõlmiti 2019. aastal kasutusleping Viimsi vallaga, Haabneeme ranna-ala 1 koosseisus oleva (Viimsi vallale kuuluva kinnistu Vahtra ja Männi tee vahelises ranna piirkonnas ) ala kasutamiseks.

Viimsi vallavalitsuse ehitus- ja kommunaalosakonna juhataja Alar Mik rõhutab, et veebilehel viimsiuudised.ee on kajastatud valeinfot. „Väidetakse, et surfikooli hoone püstitatakse gaasitrassi kohale või gaasitrassi kaitsevööndisse või et gaasitrassi omanikult pole saadud vajalikku kooskõlastust.“ Mik kinnitab, et surfikooli hoone püstitamine on korrektselt ja õiguspäraselt läbi viidud (sh on toimunud kahel korral avatud menetlus läbi Viimsi Teataja). Hoone ja selle püstitamine on muuhulgas kooskõlastatud Gaasivõrgud ASiga. Gaasitrass asub hoonest üle 2 m kaugusel, terrassist üle 1 m kaugusel ja kaitsevöönd on kummalegi poole toru 1 m. Hoone ei asu ühegi tehnovõrgu peal.

image-20200303154332-2
Surfikooli asendiskeem

Kuna Surfikooli tegevuste tarvis on vajalik paigaldada Haabneeme randa ruumid, siis esitas Fansurf Surfikool ehitusloa saamiseks eelprojekti Viimsi Vallavalitsusele. Tegu on alles eelprojektiga, mille puhul võib lahendus täpsustuda. Surfikooli ruumid hakkavad paiknema merekonteinerites, mis kaetakse laudisega ja kujundatakse vastavalt projektile. Eeltööna rajati kommunikatsioone ja seejärel toimub ajutise hoone paigaldus, pärast mida asutakse juba fassaadilaudist paigaldama. Vahtra tee pikendusele rajati ümberpöördeplats tagamaks ligipääs ja ka teenindavate sõidukite ümberpöörde võimalus. Surfikooli klientidele on mõeldud kasutamiseks Lepa tee ja Mõisaranna tee parklad.

pilt

Surfikooli rajaja Margus Otsa sõnul on surfikooli peamine eesmärk tuua Viimsi inimesi veespordi tegevuste juurde, jagada inimestele mere- ja rannaohutuse alast teavet ning juhtida tähelepanu ranna ja mere puhtuse hoidmisele. Lisaks veespordile hakkavad Haabneeme rannas toimuma spordi ja vabaaja tegevused. Fansurf Haabneeme Surfikoolis saab tulevikus harrastada aerusurfi, rannajoogat, korraldada laste sünnipäevi ja palju muud ning rajatakse ka mõnus väike rannakohvik.

Sarnane surfikool tegutseb juba edukalt Kakumäel, kus treeningrühmasid on kokku kolm, mis jagunevad vanuse järgi laste, teismeliste ja noorte trennideks.

Tugiteenused võimaldavad MTÜ-l oma tegevusi rahastada ja ühingut ülal pidada.
Lisainfo http://www.fansurf.ee/