Aprill on veteranikuu – ostame sinililli!

3. aprill 2024

Alates 2014. aastast on aprillis kõik oodatud osalema kampaanias „Anname au!“. Soetades sinilillesümboolikaga meeneid, toetad Eesti sõjaveterane, nende lähedasi ja tervishoiuvaldkonda laiemalt.

Sinilillesümboolika müügist saadava tulu abil aidatakse sel aastal kaasa Põlva Haigla uudse taastusravilinnaku rajamisele, luuakse koostöös Eesti Discgolfi Liiduga esimene puuetega inimestele ligipääsetav kettagolfi rada ning soetatakse spordi- ning taastusvahendeid Otepää Tervisekeskusesse.

Sinilillekampaania sai sel aastal avapaugu uudse ning emotsiooniderohke õhtuse Sinilillejooksuga, mis toimus 1. aprillil Tallinnas Noblessneris. Jooksud toimuvad aprillikuu vältel veel Pärnus, Tartus, Saaremaal ning esmakordselt ka Jõhvis. Lisaks saab kaasa teha ka virtuaalselt – oma valitud ajal ja kohas.

Üle terve Harjumaa toimub aprillikuus erinevaid liikuma kutsuvaid sündmusi. Kogu kuu vältel on avatud matkarajad, kus toimuvad juhendatud matkad ja võistlusliku iseloomuga sündmused. Kogu aprilli vältel on võimalik osaleda ka virtuaalsel Sinilillerännakul.

Esmakordselt on loodud Sinilille discgolfi sari, mis toimub aprilli jooksul neljas kohas üle Eesti. Sarja jaoks on loodud ka spetsiaalsed temaatilised kettad.

Oma panuse saab igaüks anda 15.-21. aprillini Naiskodukaitse korraldataval heategevuslikul veebioksjonil, mille kohta leiab lisainfo Naiskodukaitse kodulehel.

Kampaania tippsündmuseks on 23. aprillil veteranipäeva auks korraldatav Veteranirock, mis toimub Pärnus Endla teatri ees. Kell 19 algaval kontserdil astuvad üles Tanel Padar, Ollie, HND ja MandoTerror. Infot erinevate veteranikuu sündmuste kohta leiad kodulehelt annameau.ee.

fotofoto

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Viimsi jaoskonna naiskodukaitsjad müüvad sinilillesümboolikaga meeneid laupäeval, 13. aprillil Viimsi kaubanduskeskuse ees ja laupäeval, 20. aprillil Viimsi Taluturul.

Traditsiooniks on saanud ka Naiskodukaitse esindajate kohtumine vallavanem Illar Lemettiga, kes on alati andnud oma panuse sinilillekampaania toetuseks. Löö Sinagi kaasa!

Eve Rebane
Viimsi Naiskodukaitse jaoskonna esinaine