Neljapäeval kell 20 jõuab koos külalistega Facebook LIVE eetrisse esimene Viimsi ViVa virtuaalklubi

08. aprill 2020
ViVa virtuaalklubi

Viimsi ViVa Virtuaalklubi Facebook Live on uus iganädalane kriisiaja eluolu kajastav ringvaade Viimsi valla elanikest, ettevõtjatest, põletavatest nädalaprobleemidest ja lahendustest, koos meelelahutuslike vahepealade ja muusikaga meie valla enda artistidelt. Saade läheb Facebookis otse-eetrisse neljapäeviti kell 20.

Otseülekande saatejuht Erkki Sarapuu tutvustab saates toimuvat, võtab ühendust saatekülalistega videosilla kaudu ja juhatab videoklippe, intervjueerib saatekülalisi ja saates esinevaid muusikuid.

Saade on  Viimsi valda kriisiajal ühendav kanal, mille loomisse panustab suur hulk valla elanikke kas intervjuude andmise, oma tegemistest videoklippide loomise, virtuaalklubi töös osalemise või lihtsalt aktiivse jälgimisega. Oluline osa saatest ongi elanike ja ettevõtjate enda loodud materjalil – telefonidega filmitud videoklippidest kuni Skype-vestlusteni.

Esimene saade sel neljapäeval kell 20

Esimene saade läheb eetrisse neljapäeval ehk Suurel Neljapäeval ja tuleb lihavõttepühade/kevadpühade eri.

Saatekülalised:

  • Carlos & Raul Ukareda -  Viimsilastest  artistid  isa ja poeg laulavad ja mängivad ning räägivad, artistide  toimetulekust ja nägemusest uues olukorras.
  • Mikk Leedjärv – Viimsi Püha Jaakobi kiriku vaimulik  (M. Leedjärv räägib kust on saanud alguse Lihavõttepühad ja mis on selle algne tähendus)
  • Agne Kurrikoff-Herman – Viimsilasest Agne valiti  XIII Noorte laulu ja tantsupeo pealavastajaks oma positiivsuse poolest. “Tema rõõm ja naer innustavad inspireerivad noori”  Agne õpetab ka otse-eetris kodustele mõned tantsusammud tervisliku koduse eluviisi edendamiseks.
  • Martti Siimann – Viimsis asuvate OKO ja NOA restoranide peremees räägib  kuidas tipp toitlustusasutused uues olukorras toime tulevad ja arutleb Viimsi Taluturu sulgemise teemadel  ja tippkokk Tõnis Siigur valmistab otse eetris Kevadpühadeks maitsvat rooga ja annab kodudesse häid näpunäiteid pikkade kevadpühade ajal põnevate ja kergesti valmistatavate  retseptidega.
  • Eveli Apri ja Isemoodi Loovustoa lapsed värvivad pühademune ja annavad värvimiseks häid näpunäiteid.

 

Nädala soovitused koduseks kvaliteetajaks:

  • Nädala lugemissoovitus Viimsi Raamatukogult
  • Nädala muusika kuulamise soovitus Raul & Carlos Ukaredalt
  • Nädala toitumissoovitus  Tõnis Siigurilt

Pikemad videod on vaadatavad ka Viimsi Viva Instagramis (üle minuti pikkuseid videoid vaata, vajutades IGTVs nupule see more).

Facebook Live saade on eetris neljapäeviti 9., 16., 23. ja 30. aprillil kell 20:00. Korduspostitus laupäeva hommikul kell 11.