Viimsi vald tunnustas silmapaistvaid inimesi ja organisatsioone

11. mai 2021
Viimsi tunnustab laureaadid

Täna tähistas Viimsi vald 102. sünnipäeva piduliku tseremooniaga NOA restorani väliterrassil, mille käigus anti valla tublimatele inimestele ja organisatsioonidele üle mitmed autasud. Kokku jagati 33 erinevat tunnustust kuues erinevas kategoorias.

Vallavanem Illar Lemetti ütles oma tervituskõnes, et lisaks valla sünnipäeva tähistamisele on ka teine väga oluline põhjus kokku tulla - tänada ja tunnustada meie tublimaid.

“Kaasviimsilased on teid nimetanud valla oluliste tunnustuste nominentideks. Ainuüksi asjaolu, et teid on pakutud valla aukodanikuks, elutööpreemia saajaks või Viimsi vaala auhinna vääriliseks, näitab teie silmapaistvat tegevust meie koduvalla heaks. Ja kelle sõna või tunnustus maksab enam kui oma kogukonna inimese siiras patsutus õlale õige asja edendamise eest. Aitäh teile!” tänas vallavanem kõiki valla tunnustuskategooriate nominente.

Valla aukodanik

Viimsi valla aukodaniku nimetus omistati kahele auväärsele spordimehele – Endel Kiisale ja Jaak Salumetsale.

Endel Kiisa on Eestile palju au ja kuulsust toonud legendaarne mootorrattasportlane, kes saavutas kõrgeid kohti nii tollase Nõukogude Liidu tiitlivõistlustel kui ka rahvusvahelisel tasemel. Alates 2020. aastast kannab Eesti parima mootorrattasportlase rändkarikas just tema nime ning möödunud aastal valiti Endel Kiisa esimesena Eesti Mootorisportlaste Kuulsuste Koja liikmeks.

Jaak Salumets on aga Eesti korvpalli suurkuju, spordivaldkonna visionäär ja väsimatu edendaja, silmapaistev sportlane ja treener. Just tema oli peatreener Eesti riigi jaoks murrangulisel ajajärgul, mil Tallinna Kalevi  korvpallimeeskond saavutas uskumatu võidu - NSVL meistritiitli. Lisaks on Jaak Salumets aastakümnete jooksul olnud mitmes olulises ametis ja rollis nii riigi kui ka kohalikul tasandil.

Elutööpreemia

Viimsi valla elutööpreemia vääriliseks tunnistati Vladimir Kallion ja Leelo Tiisvelt.

Vladimir Kallion on töötanud ühiskondlikus korras Viimsi Pensionäride Ühingu juhatuses, Seenioride Nõukojas ning Rannameeste klubis. Ta on matkaklubi ning 80+ eakate reiside korraldamise eestvedaja, koduvalla ja Eestimaa tutvustaja.

Leelo Tiisvelt on Randvere kooli direktor, kes on teinud suure pühendumusega tööd Viimsi haridus- ja noortevaldkkonna edendamisel. Leelo jaoks ei ole kunagi ületamatuid raskusi, on vaid võimalused ja lahendused saada tugevamaks nii isiklikus plaanis kui ka organisatsioonina. Ta suudab panna meeletu pühendumisega organisatsiooni ühes rütmis hingama ja selle sära vaatab vastu nii töötajate kui ka õpilaste silmadest.

„Viimsi vaalapoeg“

„Viimsi vaalapoeg“ antakse kuni 26-aastasele noorele, kes on oma alal eriliselt silma paistnud. Täna pärjati selle tunnustusega Viimsi gümnaasiumi abiturient ja noorajaloolane Ranno Sõnum. Ranno on juba 12. eluaastast tihedalt seotud Eesti Sõjamuuseumiga ning tema ajalooteadmiste pagas on muljeltavaldav. Lisaks kooli- ja muuseumitööle jõuab noormees koos kompanjonidega raamatuid kirjutada ja välja anda. Oma teadmisi presenteerib ta koolis kaaslastele loenguid pidades, kooli meediaväljaandesse Hüpernool lugusid kirjutades ja olümpiaadidel osaledes. Ranno suudab oma kirge ka väljapoole edasi anda ja sellega teistessegi väikest ajaloopisikut süstida.

„Viimsi vaal“

„Viimsi vaal“ on tunnustus vallale osutatud teenete eest. Tänavu teenis selle autasu Rannapere Pansionaat, mis on viimastel aastatel läbinud tormilise arengu. Pansionaat on silmapaistvalt hea juhtimiskultuuriga nii headel päevadel, kus paranesid majandustulemused, kui ka halvematel päevadel, kus on tulnud toime tulla koroonakriisiga. Viimased kolm aastat on pansionaati juhtinud Merike Melsas, kes on loonud asutuse uue ja kõrgema teenuste standardi. Sügav kummardus ja tänu kuuluvad Merikesele ja kogu pansionaadi meeskonnale, kes on suutnud luua Viimsisse eakatele tõelise kodu.

Aasta küla

Aasta küla nimetuse vääriliseks tunnistati Pärnamäe küla, mis on palju teinud nii oma kogukonna kui ka valla heaks. Küla on algatanud mitmeid ülevallalisi ja üha populaarsemaid üritusi, nagu näiteks Pärnamäe küla lastepäev või augustikuus toimuv välikino üritus. Suurt tööd tehakse ka Soosepa raba matkaraja arendamise nimel. Paljude tegemiste väsimatuks eestvedajaks on külavanem Siiri Visnapuu.

Aasta pere

Aasta pere auhind anti välja koostöös Lions Klubiga Viimsi Ranna. Tänavu pälvisid selle Kristi ja Ants Kurist. Kristi ja Ants kasvatavad kahte teismelist last ning töötavad Randvere koolis erivajadustega laste õpetajatena. Mõlemad panustavad nii haridusse kui ka elukestvasse õppesse. Ühtlasi on nad Randvere kooliaia idee autorid ja elluviijad. Kooliaed pakub tavaklasside ja erivajadustega õpilastele põnevaid ja kaasahaaravaid võimalusi viia läbi tunde erinevaid õppeaineid integreerides. Aia arenguprotsessi on kaasatud nii koolipere kui ka kogu Randvere kogukond.

Aukirjad

Valla sünnipäeval peeti meeles veel mitmeid silmapaistvad inimesi ja organisatsioone, kelle panus Viimsi elu edendamisel on olnud märkimisväärne. Aukirjad pälvisid: Sissi Nylia Benita, Erkki Juhandi, Lehte Jõemaa, Raivo Kaare, Rein Kriis, Agne Kurrikoff-Herman ja Indrek Herman, Milvi Leemets, Toomas Luhaäär, Elisabeth Pihela, Raivo Piirsalu, Karin Raja, Martin Reim ja MTÜ Martin Reimi Spodiklubi Martin Reimi Jalgpallikool, Maido Saar, Aime Salmistu, Aarne Saluveer, Christa-Liza Schuster, Peeter Sipelgas, Agu Sisask, Liisbet ja Bert Tippi, Raivo Tomingas, Ado Vahtra, Tiiu Valm, Reet ja Tiit Villig, Siiri Visnapuu.

Külavanema märk

Külavanema märk anti tänavu 25. jaanuaril Leppneeme külavanemaks valitud Darvy Kõdarile.

Suur tänu kõikidele, kes silmapaistvalt panustanud inimesi ja organisatsioone märkasid ning nende nimed tunnustuse saamiseks esitasid! Just tänu teile oli meil suur au neid tänada ja meeles pidada.