Viimsi vald osaleb vaktsineerimise nõustamise pilootprojektis

15. okt 2021
Pildil süst, viirus ja kolm küsimärki

Valimispäeval, 17. oktoobril, on kõigil viimsilastel võimalus vabariikliku pilootprojekti raames osa saada individuaalsest vaktsineerimise nõustamisteenusest. Randvere külas, Kibuvitsa tee 1 sätitakse pühapäevaks ruumid valmis nii KOV valimistel hääletamiseks kui ka individuaalseks vaktsineerimise nõustamiseks.

“Viimsi vald on erasektori teenusepakkujate ja riigiga pidevas diskussioonis, kuidas vaktsineerimise võimalust viimsilaste jaoks kodule lähemale tuua. Oleme selles vallas hea koostöö saavutanud. Meie senised kogemused on näidanud, et inimesed soovivad vaktsineerima tulles tihtilugu vaktsineerimise teemadel pikemalt arutleda. Juba suvel lõime valla kodulehele eraldi vaktsineerimisküsimusi puudutava sektsiooni koos videomaterjaliga, vaktsineerimispunktides oleme alati palunud teenuseosutajatel inimeste küsimustele vastata, aga nii suuremahulist vaktsineerimise individuaalkonsultatsiooni võimalust kasutame esmakordselt,” ütles Viimsi vallavanem Illar Lemetti.

„Kuigi vaktsineerima tulles on alati saanud küsida infot või nõuandeid, siis katsetame 17. oktoobril esmakordselt eraldiseisvat nõustamisteenust neile, kes vajavad pikemat arutelu, individuaalset suhtlust või teaduslikku selgitust vaktsiinide ja keha koostoimest. Arutama, seal hulgas oma hirmudest või muredest rääkima tulles ei ole inimesed kindlasti kohustatud vaktsineerima, kuid see võimalus on neile soovi korral sealsamas lähedal olemas. Vaktsineerimisest eraldi nõustamist pakume pilootprojektina valimispäeval vaid üksikutes omavalitsustes. Nende õnnelike hulka kuulub ka Viimsi, kes võimalusest kiirelt kinni haaras. Pärast tagasiside ja kokkuvõtte tegemist jätkame kindlasti teenuse laiendamist,“ selgitas Harjumaa vaktsineerimise koordinaator Kerli Vilk.

Teenusepakkuja Eldred OÜ tervishoiuteenuste juhi Veronika Zhukova sõnul käsitletakse Viimsi nõustamisel erinevaid teemasid. Lisaks lähiajalool põhinevale vaktsineerimisalasele üldselgitustööle räägitakse COVID-19 vaktsiinide olemusest ja kõrvaltoimetest ning keha immuunsüsteemi reaktsioonist viirusnakkusele jpm.

COVID-19 alane nõustamine toimub 17. oktoobril 2021 ajavahemikus 12.30-16.30 Randvere Päevakeskuse ruumides (Kibuvitsa tee 1, Randvere küla). Soovi korral on kohapeal võimalik ilma eelregistreerimiseta vaktsineerida Pfizer/BioNTech Comirnaty või Jansseni vaktsiiniga.

Valimisjaoskond asub samas majas, eraldi sisspääsuga Randvere lasteaia poolt, I korruse saalis. Jaoskond on pühapäeval avatud 9.00-20.00.