Viimsi Raamatukogus on võimalik vaktsineerida alates 4. augustist

29. juuli 2021
Vaktsineerimine Viimsi Raamatukogus

Vaktsineerimise tempo on küll tõusnud, kuid igapäevaselt suureneb ka nakatunute arv. Levikust tulenevaid ohtusid saab iga inimene leevendada vaktsineerimisega.

Uuele kooliaastale mõeldes on esmatähtis koolinoorte vaktsineerimine, et alustada kooliaastat turvalisemalt ja hoida ära võimalikke nakatumiskoldeid sügisel. COVID-19 vastu vaktsineerimine on avatud inimestele, kes on vähemalt 12-aastased. Hetkel on Viimsi vallas esimese süstiga vaktsineeritud 32,08% noortest vanuses 12-15 ja 58,08% noortest vanuses 16-17 eluaastat. Noorte hulgas 90% kaetuse jaoks oleks tarvis vaktsineerida veel pea 800 noort. Alaealistel on vajalik lapsevanema juuresolek või kaasa võtta kirjalik nõusolek koos lapsevanema kontaktandmetega. Samuti tuleb kaasa võtta lapse ID-kaart.

Alates 4. augustist alustab AS Fertilitas uuesti vaktsineerimist Viimsi Raamatukogu saalis (Randvere tee 9, E-R 10.00-17.00). Vabu aegu on hetkel igaks päevaks kuni 13. augustini. Aja saab broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee, telefonil 1247 (kl 8.00-20.00) ja AS Fertilitase infotelefonil 6059600. Noorte jaoks on Pfizeri vaktsiin, mille teine doos manustatakse kuue nädala pärast. Täiskasvanutele manustatakse ka teisi vaktsiine (Janssen, Moderna). AS Fertilitase juhi Ivo Saarma sõnul kaalutakse vaktsineerimiskeskuse avamist ka nädalavahetusel (L-P 10.00-16.00) ja paralleelselt ka elavas järjekorras ilma registreerimiseta inimesi vaktsineerida, kuid sellisel juhul peaks arvestama suurema ajakuluga. Kui on nõudlust, siis suurendatakse ka võimsust. Kohapealsete võimaluste olemasolu aitab kindlasti kaasa, et kogu Viimsi elanikkond saaks vaktsineeritud.

Vaktsineerimise vabad ajad

Liikumisraskusega inimestele pakub vaktsineerimisele transpordiks või kodus vaktsineerimiseks abi valla sotsiaal- ja tervishoiuosakond (telefon 602 8867).

Inimesed, kes põdesid COVID-19 haigust sellel kevadel või veelgi varem, peaksid nüüd samuti ennast vaktsineerida laskma. Läbipõdenud saavad ühe kaitsesüsti ning parim aeg selleks on 4-6 kuud pärast tervenemist. Neil, kellel saab vaktsineerimisest mööda pool aastat, ei ole vaja muretseda, sest uuringute põhjal kestab vaktsineerimiskuuri toime vähemalt aasta.

Harjumaal on võimalik ennast ilma eelregistreerimata vaktsineerida järgmistes kohtades (seisuga 26.07.2021, info uueneb jooksvalt veebilehel www.vaktsineeri.ee).

• Iga päev saab vaktsineerida Lasnamäe Centrumis Confido kiirkliinikus (E-L 10.00-21.00 ja P 10.00-19.00)
  • 01.08 kell 11-16 Lasnamäel Pae pargis toimuval Pirukafestivalil (Paepargi 21). Vaktsineerib Qvalitas Arstikeskus.

Alates eelmisest nädalast saab vaktsineerida ka kaheksas apteegis ning see võimalus laieneb peatselt kokku 45 apteegini üheksas maakonnas. Täiendame informatsiooni jooksvalt ja anname märku vabadest vaktsineerimisaegadest.