Viimsi osaleb aktiivselt rahvusvahelises noorsootöös

17. jaan 2020
pilt

Autor: Kadi Bruus

Kaheksa Eesti Noorsootöötajate Kogu liiget nende seas ka Kadi Bruus on 12.01-17.01.2020 Viimsist esindamas Lyonis toimuval rahvusvahelisel seminaril "Cooperation for Youth Exchanges Development". Tegemist on teise osaga Erasmus+ Prantsusmaa agentuuri poolt rahastatud seminarist, mille esimene osa toimus eelmise aasta novembris Rumeenias.

Projekti eesmärk on algatada osalevate partnerite vahel uusi projekte 2020-2021. aastateks. Viimsi 14-15 aastased noored saavad osaleda aprillis Prantsusmaal toimuval noorsoovahetusel. Projektitaotlused esitatakse 2020. a teiseks pooleks koostöös Kreeka ja Hispaaniaga. Lisanduvad teiste ENKi liikmete projektid. Kaks Viimsi noorsootöötajat osalevad aprillis ka Hispaanias Puente Genilis toimuval koolitusel. Erasmus+ projektis osalevad lisaks Prantsusmaa, Rumeenia, Tsehhi, Kreeka ja Hispaania noorsootöötajad.

linnapea

Lisaks projektide ettevalmistusele tutvutakse ka Lyioni ja Prantsusmaa noorsootööga. Lyoni linnavalitsuses kohtuti abilinnapeaga Charles-Franck Levy, kes rõhutas, et Euroopa tulevikku vaadates on oluline öelda, et turvalist tulevikku saame ehitada koostöös noortega, peame pöörame tähelepanu nende haridusel ja kogemustele nii formaalhariduse kui mitteformaalhariduse osas.

Projektijuht on meie väga hea koostööpartner Brice Gourdol, kes loodab 2020.a Eestisse õppevisiidile tuua 8 Prantsusmaa noorsootöötajat, kelle vastuvõttu saab korraldada Viimsi koostöös Eesti noorsootöötajate Koguga. Plaanis on ka vastu visiit.