Viimsi meeskond alustab uuel hooajal mängimist Eesti meistriliigas

9. juuli 2021
KK Viimsi pressikonverents

Täna toimus Korvpalliklubi Viimsi pressikonverents, kus klubi andis teada, et plaanib osaleda uuel hooajal Eesti korvpalli meistriliigas ja Eesti-Läti ühisliigas.

Lugu, mis kulmineerub KK Viimsi meistriliigasse jõudmisega, algas 19 aastat tagasi, kui Viimsisse toodi laste ja noorte korvpall. Tõsisema jätku sai see viis aastat tagasi, kui Viimsi korvpall jõudis esimest korda täiskasvanute liigasse. Tänavu kevadel võitis KK Viimsi/Noto korvpalli Eesti esiliiga ning avas sellega tee meistriliigasse.

„Möödunud hooajal näitas meie meeskond suurepärast tegutsemist ja saavutas esiliiga võidu. See on tugev vundament, mille pealt edasi minna. Teeme väga suure kummarduse nendele, kes andsid oma panuse meeskonna arengusse nii, et nüüd helendab meie ees meistriliiga uks,“ ütles KK Viimsi üks asutajaliige ja tegevjuht Tanel Einaste.

Ta rõhutas, et meistriliigasse jõudmine on oluline samm klubi ajaloos, kuid see pole eesmärk omaette. „Meistriliigasse jõudmine on noorte püramiidi tipp ja pikendus. Sellega saame pakkuda kogukonna mängijatele järgmist võimalust ja kohalikele kõrgel tasemel sportlikku meelelahutust,“ sõnas Einaste.

KK Viimsile omaselt ei lähe klubi uuele tasemele ainult mängima, vaid soovib saavutada maksimaalset tulemust. „Eesmärgiks on komplekteerida selline meeskond, kellega mängida medalitele,“ kinnitas esindusmeeskonna peatreenerina jätkav Valdo Lips. Tema kõrval istub juhendajate pingile möödunud hooaegadel võistkonna kaptenina tegutsenud Kristjan Evart ning kolmanda treenerina annab oma panuse Tony Liivak.

Milline täpselt saab olema meeskonna koosseis mängijate poolelt on veel vara öelda, kuid Lipsu sõnul loodetakse, et senine tuumik jätkab. Vajadusel ollakse valmis tiimi täiendama ka välismängijatega.

Ametliku avalduse meistriliiga ja Eesti-Läti ühisliigaga liitumiseks teeb klubi esmaspäeval, 12. juulil ning Eesti korvpalliliit kinnitab otsuse 15. juulil. „Meistriliiga koht on KK Viimsi poolt auga sportlikult välja teenitud. KK Viimsi tegevus vastab 100% Eesti korvpalliliidu strateegilistele eesmärkidele ning klubis on hästi toimiv organisatsioon,“ märkis Eesti korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi.

KK Viimsi uuele tasemel jõudmine on valla jaoks suur samm ning kindlasti aitab see kaasa trendile, et järjest rohkem lapsi, noori ja täiskasvanuid leiab tee spordi juurde. „Viimase aasta jooksul on vallas spordiga tegelejaid juurde tulnud igal alal, seal hulgas korvpallis. Kuna eeskuju on nakkav, siis tänu KK Viimsi meistriliigasse jõudmisele saab see suund loodetavasti veelgi hoogu juurde,“ ütles vallavanem Illar Lemetti.

Abivallavanem Annika Vaikla on veendunud, et Viimsi nimi tõuseb spordimaailmas senisest veelgi rohkem esile. „Kindlasti lähen ka ise rohkem saali meeskonnale kaasa elama ning võtan lapsed kaasa. Mul on väga hea meel, et meil on sellised eeskujud ning Viimsi sport õitseb. Ootame meeskonnalt edukaid mänge ning võimalust seda kõike üheskoos nautida,“ ütles ta.