Viimsi 100 Pidu toimub sel nädalavahetusel! Tule kohale, võta osa ja pane tähele

04. juuni 2019
Viimsi 100 Pidu kaart

Reedel, 7. juuni õhtul alates kella 17-st on Viimsi mõisa pargis avatud peoala ja toimuvad vabalava programmi esinemised.

Laupäeval, 8. juunil toimuvad juba alates kell 8.30-st Viimsi mõisa pargis asuval peolaval laulu- ja tantsupäeva proovid. Kogu päeva on avatud peo kaubandus- ja lasteala.

8. juunil kell 15 algab peo rongkäik, mis stardib Põhjakonna trepi juurestjakulgeb mööda Veere teed, Randvere teed, Pargi teed peopaigani Viimsi mõisa pargis.

Viimsi 100 Peo rongkäigu alguseks toob Viimsi vallavanem Laine Randjärv XXVII laulu- ja XX tantsupeo "Minu arm" laulu- ja tantsupeo tule Rapla maakonnast Kehtnast, kus üldlaulupeo tuli parajasti teel on.

Tuli tuuakse Viimsi peo rongkäigu algusse Põhjakonna trepi juurde. Trepi ülaosas ulatab Lubja külavanem Raimo Tann tule Viimsi 100 Pidu kollektiivide esindajatele, kes kogu trepil moodustavad inimketi ja tule üksteisele edasi annavad.

Tule alla jõudes annab Laine Randjärv tule üle Agne Kurrikoff- Hermanile, Viimsi kooli tantsurühmade XX tantsupeo liigijuhile ning Andrus Kalvetile, Viimsi Kooli ja EELK Viimsi Püha Jaakobi koguduse kooride dirigendile ja muusikaõpetajale, kes hoiavad  laulupeo tuld Viimsi peo rongkäigus. Tuli liigub lahtises autos rongkäigu ees.

Kell 15.30 Viimsi mõisa pargis toimuval laulu- ja tantsupäeval astuvad üles Viimsi valla 1200 lauljat, tantsijat ja pillimängijat, Viimsi koolide, Viimsi huvikeskuse, Viimsi päevakeskuse, EELK Viimsi Püha Jaakobi koguduse koorid, tantsurühmad ja orkestrid – kokku 46 kollektiivi.

Peol osalevas külalistena ka rahvatantsurühmad rahvatantsuseltsist Pääsuke, tantsuansamblitest Sõprus ja Lee. Viimsi vald on juba kuu aja pärast, 6.–7. juulil toimuval Eesti 150. juubeli XXVII laulu- ja XX tantsupeol „Minu arm“ osalemas üle 600 Viimsi valla laulja-, tantsija- ja pillimängijaga.        

Kell 19 astub lavale Ivo Linna ja ansambel Supernova. Eesti armastatud laulja on just alustamas oma juubelituuri ja peab vaid mõne päeva pärast, 12. juunil oma 70. juubelisünnipäeva. Soovime Iffile palju õnne ja ilusaid juubelikontsertide elamusi kõigile!      

Kõik on oodatud osa saama Viimsi 100 Peost, pidu on kõigile tasuta!

Elagu 100-aastane Viimsi vald ja 150-aastane Eesti laulu ja tantsupidu!