Vallavanem Illar Lemetti tervitus vabariigi aastapäeva puhul

23. veebr 2021
Siin on pilt

Head viimsilased meie valla külades, alevikes ja saartel!

Homme, 24.veebruaril tähistame Eesti Vabariigi 103ndat aastapäeva.

Õnnitlen teid kõiki meie riigi sünnipäeva puhul. Meil on põhjust tunda uhkust ja olla rõõmsad vaba Eesti üle.

Nii nagu sünnipäeval ikka, mõtleme sel päeval nii ajaloos toimunule kui ka homsele. Mõelgem täna tagasi oma esivanematele, kes tõid Eestile iseseisvuse ja kes ehitasid üles omariikluse koos õitsva kultuurielu ja majandusega. Meie esivanematele ja kogu meie riigile on hiljem osaks saanud palju kannatusi, aga vaatamata sellele oleme suutnud tagada eesti rahvuse ja kultuuri säilimise.

Elujõuline riik tugineb elujõulistele kogukondadele. 1919. aastal hakati noore riigi kiiluvees üle kogu Eesti organiseerima kohalikku elu ja moodustati uusi omavalitsusüksusi. Üheks selliseks oli ka Viimsi, mis sai vallaõigused 11. mail 1919. Sel aastal tähistame seega oma koduvalla 102. aastapäeva.

Tänane Viimsi on elujõuline ja arenev vald. Meie inimestel on privileeg elada kohas, kus loodus, meri ja mets ning kaasaegne elukeskkond eksisteerivad kõrvuti. Meie üheks kõige olulisemaks ülesandeks lähiaastatel on leida õige tasukaalupunkt, et Viimsi oleks heaks elukohaks meile kõigile, nii inimestele kui ka muule elusloodusele.

Väga oluline on ka kultuurikeskkond meie ümber. Nädalapäevad tagasi ütles maestro Aarne Saluveer Viimsi uuele kultuuri- ja hariduskeskusele Artium nurgakivi pannes, et inimesi saame defineerida läbi kultuuri, kunsti ja hariduse. Aasta pärast saab iga viimsilane öelda, et oleme ühiselt korda saatnud midagi erakordset ja suurt. Kogukonna ühise panusena valmib Viimsi uus kultuuri- ja haridustempel Artium. Kutsun kõiki viimsilasi eelolevatel kuudel kaasa mõtlema ja arutama, mis on need ettevõtmised ja ideed, milliseid Artiumis ellu viies paistaksime silma nii Eestis kui kaugemalgi.

Eesti vajab tugevaid linnu ja valdu ning Viimsi on kindlasti üks tublimaid. Selle taga on iga viimsilaste töö ja panus. Täna, vabariigi aastapäeva eelõhtul on meil põhjust ühiselt rõõmustada. Tunneme uhkust saavutatu üle ja jagame seda teistega.

Head Viimsi valla külade, alevike ja saarte kogukonnad! Kutsume teid homme hommikul päiksetõusul oma kodukohas Eesti lippe heiskama! Nii tähistame väärikalt oma riigi sünnipäeva!

Elagu Viimsi ja elagu Eesti!