Valla teedel algavad 2020. aasta pindamistööd

7. mai 2020
pilt

Autor: Kalev Eensaar

Maikuu esimestel nädalatel said juba hoo sisse käesoleva aasta pindamistööd, mida tehakse kogumahuga ligikaudu 8 kilomeetrit.

Vallavalitsus viis läbi riigihanke 2020. aasta pindamistööde teostaja leidmiseks, kus tunnistati edukaks AS Tariston. Pindamistööde maksumus on ligikaudu 130 000 eurot ning tööd seisnevad graniitkillustikuga kahekordse ja ühekordse (ülepindamine) katte ehitamisel. Tööde tulemusena saavad killustiku- ja freespurukattega teed tolmuvabaks, ilmastikukindlamaks ja olemasoleva katte ülepindamisel pikendatakse teekatte eluiga. Tööde omanikujärelevalvet teostab TPJ Inseneribüroo OÜ.

Sobiva ilmastiku korral alustatakse juba ühekordse pindamisega maikuu esimestel nädalatel ja 11. maist hakatakse aluseid ette valmistama kahekordselt pinnatavatel teedel. Valla teehooldaja valmistab aluseid ette orienteeruvalt kaks nädalat ning pindamistööd algavad järk-järgult. Esialgne kava on pindamistöödega lõpetada maikuus lõpus aga seda võivad mõjutada ilmastikutingimused ja tööd kanduvad sel juhul juuni algusesse.

pilt
Ühekordse pindamise käigus laotatakse teekatteks üks bituumeni ja seejärel üks graniitkillustiku kiht ja kahekordse pindamise korral laotatakse veel teine bituumensideaine kiht, mis kaetakse graniitkillustiku kihiga. Foto Alar Mik

Osaliselt või täielikult saab pinnatud ühtekokku 53 teed, mis moodustavad ligikaudu 43 000 ruutmeetrit teepinda. Pinnatud saavad: Kolhoosi tee, Kolhoosi põik tee, Tammetõru tee, Metsaääre tee, Kaldakivi tee, Karjakella tee, Kristlepa tee, Arunurme tee, Külavainu tee, Karjaaia tee, Kraaviaia tee, Mündi põik, Veeringu tee, Aiaotsa põik, Hiirekõrva tee, Ellerheina tee, Riiasöödi tee, Kabelikivi tee, Randoja tee, Taganõmme tee, Taganõmme 3-13 tee, Väike-Meriste tee, Kastani tee lõik (Kastani tee 7 – Kastani tee 11), Altmetsa põik lõik (Altmetsa põik 7 – Altmetsa põik 10), Laiamäe tee lõik (Laiamäe tee 1 – Laiamäe tee 9), Lahe tee lõigud (Varju tee 10 – Miiduranna tee 3), Remmelga 8-10 tee, Remmelga põik, Metsavahe tee, Krati tee L1 (Krati tee 5 – Krati tee 10), Rannaliiva tee (Leppneeme tee ristmikuni), Tõru tee, Lepakännu tee, Metskitse tee, Vardi tee tupik, Loomisvälja tee, Viigi tee, Rajamäe tee, Kibuvitsa põik, Angervaksa 4-8 tee, Meritähe põik ja Sepamäe tee lõik.

Pindamistööde käigus pinnatakse üle järgnevad amortiseerunud kattega lõigud: Reinu tee (Leppneeme külas asuv lõik), Kasekännu tee, Kurvi tee, Mere tee, Orhidee tee, Tammiku tee, Tulika tee, Tuulepesa tee, Lageda tee lõik (Vehema tee – Tiigi tee), Kõrkja tee ja Ampri tee.

Tööde teostamisega võib piirkonnas esineda liikluskorralduste muudatusi ja palume olla kõigil liiklejatel tähelepanelikud ja pinnatavate teede äärde sõidukeid tööde perioodil mitte parkida.