Vaktsineerimistõendi pikendamine

19. jaan 2022
Pildil on vaktsineerimissõnum kolmega on kindlam

Edastame kokkuvõtte Sotsiaalministeeriumi ning Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse pressiteatest vaktsineerimistõendi pikendamise kohta.

Veebruari jooksul vajab vaktsineerimistõend TEHIKu andmetel pikendamist ligikaudu 75 000 inimesel, kel viimasest vaktsineerimisest on möödas enam kui 270 päeva. Eesti eksperdid soovitavad enda tervise kaitsmiseks ja tõendi pikendamiseks tõhustusdoosi kõigile täiskasvanutele, kellel on vaktsineerimiskuurist möödas vähemalt kolm kuud AstraZeneca, Pfizer/BioNTechi ja Moderna vaktsiinide puhul ja kaks kuud Jansseni vaktsiini puhul.

• Alates 1. veebruarist kehtivad Eestis ja teistes Euroopa Liidu riikides esmase vaktsineerimise tõendid üheksa kuud senise 12 kuu asemel. 1. veebruaril aegub vaktsineerimistõend 19 600 inimesel.
  • Oma tõendi kehtivust saab kontrollida veebirakendusega kontroll.digilugu.ee.
  • Vähemalt kahe doosiga vaktsineeritud läbipõdenud saavad veebruaris endale www.digilugu.ee uue märgistusega tõendi luua.
  • Tõhustusdoosi järel tehtud tõend kehtib 12 kuud ehk 365 päeva pärast tõhustustoosi tegemist.

Tõendite tehnilise lahenduse looja TEHIK on praeguseks teavitanud juba ligi 200 000 inimest, kes peaksid oma vaktsineerimistõendit uuendama. Selleks, et teavitus kohale jõuaks, on oluline, et inimesel oleks eesti.ee lehel sisestatud aadress suunatud isiklikule e-postile. Edaspidi saavad inimesed personaalse teavituse kõigepealt 30 päeva ja siis kaks päeva enne COVIDi tõendi kehtivuse kaotamist.Ka haigekassa saadab vanusegruppide kaupa SMS-teavitusi inimestele, kellel on käes tõhustusdoosi tegemise aeg ja kelle kontaktandmed on riigil olemas.

Kuidas tõendit uuendada?
1.    Sisene patsiendiportaali digilugu.ee ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID-ga
2.    Vajuta vasakul rohelisele nupule „ELi digitaalsed COVIDi tõendid“
3.    Vajuta nupule „Alusta ELi digitaalse COVIDi tõendi loomist“
4.    Vali lehe all rippmenüüst tõend (ELi digitaalne COVIDi immuniseerimise tõend) ja vajuta nuppu „Edasi“
5.    Salvesta või prindi tõend.

Allikas: Sotsiaalministeeriumi pressiteade, 19. jaanuar 2022