Uue liinibussiga käidi Viimsi teedel testsõidul

25. mai 2022
Testsõit Viimsis

Teisipäeval, 24. mail viidi Viimsi valla teedel läbi testsõit uue liinibussiga, et veenduda  uut tüüpi busside puhul teekonna sobilikkuses ja kaardistada võimalikud probleemkohad.

1. augustist 2022 hakkavad Viimsi valla bussiliine teenindama uued Iveco Crossway biometaanil töötavad bussid. Selleks, et vallavalitsusel, Põhja-Eesti Ühistranspordikeskusel ja bussid liinile tooval Hansabussil oleks kindlus ja ülevaade võimalikest kitsaskohtades uute busside teekonnal, toimus ühine testsõit. Kuna Viimsis tööd alustavad bussid on veel alles ettevalmistamisel, kasutati testimiseks mõõtmetelt sama tüüpi bussi.

Sõidu kaasa teinud bussijuhid jagasid uute busside osas ainult kiidusõnu: „Tänu sellistele bussidele saame kindlasti reisijaid juurde,“ nentis üks Viimsis rooli keerav bussijuht. Kogenud juhid ütlesid, et uued bussid on võrreldes vanadega nagu öö ja päev. „Uus buss on nii vaikne, tasane ja ei loksuta.“ Uute bussijuhtide suurim lootus on seotud sellega, et inimesed uusi busse hoiaksid. 

Testsõidul osalenud abivallavanem Alar Mik ütles, et uute bussidega kaasnev ühistranspordi areng on igal juhul edulugu. „Uued bussid pakuvad inimestel mitmeid oodatud lahendusi. Olgu selleks siis kasvõi võimalus tõukerattaid ohutult  bussi võtta, mille osas on probleeme olnud juba aastaid. Muidugi ligipääsetavuse parandamine rambiga, mis võimaldab ühistransporti kasutada ka ratastooliga või madalapõhjalisus, mis aitab siseneda lapsevankriga reisijatel,“ kirjeldas abivallavanem.

testsõit

testsõit

testsõit

testsõit

Kokkuvõttes näitas testsõit, et uut tüüpi bussid sobivad Viimsi teedele liiklema ja ilmnenud probleemidele (näiteks teele ulatuvad oksad, hekid, teepeenra laiendused, peatuste ümbertõstmised) otsitakse lahendused. Näiteks Lännemäe peatus liigutatakse Reinu teele ja bussidega kitsale külateele enam ei minda. Eesmärk ongi testsõidu tulemusena kogu peatusevõrk ja marsruudiga seotud teed üle vaadata ning teostada vastavad väiksemahulised hoolde- ja ümberehitusööd, et liinivõrgu töö oleks võimalikult mugav.

AS Hansabuss otsib Viimsi liine teenindama hoolivaid ja tublisid bussijuhte. Täpsema info leiad SIIT.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond