Rannapere Pansionaadis avati uuenduskuuri läbinud sisehoov

31. okt 2019
rannapere

Rannapere Pansionaat saab sel aastal 45 aastaseks. 24. oktoobril avati eakatele kingituseks uuenduskuuri läbinud sisehoov, mis nüüdsest on aiaga piiratud ja täis nii silmailu, kui istumis- ja jalutamisvõimalusi.

Tegevused õues võimaldavad olla kõigil elanikel, ka dementsusega inimestel, nii vaimselt kui füüsiliselt aktiivsed. Liikumiseks on mõnusad playtop kattega kõnnirajad, taimede istutuskastid, kus saavad tegutseda ja toimetada ka ratastoolis inimesed. Pansionaadist viib õuealale kaldtee, lisaks on elanikel suur terrass, kus saab olla varjus nii päikese kui vihma eest. Martin Reimi Jalgpallikooli abiga soetati ja paigutati aeda kaks kiiku, Paenurme Arenduse toel ja ettevõtmisel paigutati õuealale 28 kaunist valgustit, mis annab võimaluse kasutada õueala ka õhtusel ajal. Viimsi vald aitas läbi pansionaadi õueala kulgeva jalgtee ümber tõsta ja ulatas abikäe sisehoovi jääva Päevakeskuse trepi ja terrassi renoveerimisel.

pilt

Rannapere Pansionaadi hoone on valminud aastal 1974. Hoone on hea projektlahendusega, enamusel elanikel on omaette tuba väljapääsuga siseõue ja terrass. Aastate jooksul on füüsilist keskkonda siseruumides parendatud ja muudetud kaasaegsemaks. Kahjuks oli 45 aasta jooksul tahaplaanile jäänud õueala planeerimine ja väljaehitus.

kiik

Igast toast oli väljapääs siseõue, kuid ligipääsetavus õuealale ja ringiliikumine territooriumil ei olnud varasemalt võimalik.
26.04 2019. a rahastas Sotsiaalministeerium “Teenuskohtade kohandamine dementsusega inimestele” Rannapere õueala rajamist. Õueala projekteeris haljastusarhitekt Kati Veski.

õhtu