Linnalooduse fotokonkursi võidutöö hakkab kaunistama vallavalitsuse ruume

22. sept 2020
pilt

Linnalooduse fotokonkursi „Metsik linn“ võidutöö autori Märt Puusti Viimsis tehtud põdrapilt „Kohanemine“ hakkab Viimsi vallavalitsuse ruumides meenutama vajadust otsuseid langetades arvestada alati ka loodusega. Foto autor andis täna oma raamitud ja signeeritud võidutöö üle vallavanem Illar Lemettile.

Võidutööle on jäädvustatud möödunud aasta lumetul detsembripäeval Randvere tee ääres seisnud suur põder. Märt Puusti sõnul on tema poolt kaamerasilmaga tabatud hetk meile kõigile meeldetuletuseks, et me ei ela siin maailmas üksi ning ürgne looduskeskkond on osa igapäevaelust.

Võidutöö
Märt Puusti võidufoto „Kohanemine“

„Ma väga soovin, et see pilt annaks edasi vajadust mõelda igapäevaste otsuste tegemisel alati ka loodusele ning selle hoidmisele tulevastele põlvedele. Foto tegemiskohaks olnud Randvere tee poolitab metsloomade liikumise rohekoridori, mistõttu võib just seal palju ulukeid kohata. Kohalikud teavad seda ning hoiavad liikumiskiiruse lubatu piires või isegi alla, kuid on ka autojuhte kes kihutades seavad ohtu nii iseenda kui loomade elu,“ lausus võidutöö autor ning käis välja mõtte, et edaspidi võiks arutada Randvere teel ühtlase kiiruspiiranguna 70 km/h kehtestamist.

Vallavanema poolt jäi foto autorile tänutäheks tänasest kohtumisest raamat „Tervitused Viimsist“. Meenet üle andes märkis vallavanem, et järgmiste Viimsi vallast kirjutatavate raamatute puhul sobib Märt Puusti võidufoto neid kindlasti kaunistama.

Toredat videolõiku, kuidas Märt Puust kohtus põdravasikaga saate vaadata SIIT