Laupäeval toimub Viimsis üle-eestiline robootikavõistlus RoboMiku Lahing 2019

11. aprill 2019
Viorica Bordei

Sel laupäeval, 13. aprillil leiab Viimsis Karulaugu spordikeskuseses aset järjekordne RoboMiku Lahing.

RoboMiku Lahing on MTÜ Robootika ja MTÜ Robotexi koostöös korraldatud suur üle-Eestiline robootikavõitlus, kus igas vanuses robootikud võtavad mõõtu 16 eri võistlusalal. Robootikute hulgas kutsutakse seda ka Robotexi väikevennaks ja seda põhjusega, sest ühe päevaga käib võistlusel väga palju robootikuid ja parimaid premeeritaksegi Robotex Internationali kuldsete kutsetega. Kuldsed kutsed tagavad meeskonnale tasuta koha Robotex International 2019 võistlusele.
“Viimsi vallal on väga hea meel olla RoboMiku võõrustajaks. Hindame kõrgelt erinevaid hariduslikke projekte, mis avardavad noorte silmaringi ning tekitavad praktilist huvi tehnoloogia vastu,” sõnas Viimsi vallavanem Laine Randjärv.

RoboMiku Lahingu traditsioonilisteks võistlusaladeks on LEGO robotite SUMO, joonejärgimine, köievedu ja üks ainulaadsemaid võistlusi on EV100 joonejärgimine, kus robotitel tuleb järgida Eesti kaardi kontuuri. Igal aastal valitakse RoboMiku Lahingul välja Eesti parim robootikakool, kes viib endaga kaasa RoboMiku rändkarika. Rändkarikas on erinevate koolide vahel ringi reisinud juba 8 aastat. Teist aastat järjest on peale üksteiselt mõõduvõtmise korraldatud ka üks ühine ala - kivivedu, kus robotid peavad üheskoos vedama 50kg kivimürakat. Selle juures ei valita välja parimaid vaid vaadatakse, kuidas eri paikadest kohale tulnud robotid ühise eesmärgi nimel pingutavad.

RoboMiku korraldaja Heilo Altin: "Kui sellel suvel toimub laulu- ja tantsupidu, siis robootika võistlused on suur tehnoloogia pidu, kus ülistame ning tunnustame noorte saavutusi, olgu need suured või väikesed."

Täpne ajakava ja muu info SIIT
 

pilt
Foto autor: Viorica Bordei