Harju Maakaitsepäev toimub seekord Viimsis

14. juuni 2022
Maakaitsepäev

23. juunil on kõik huvilised oodatud Harju XXVII Maakaitsepäevale, mille tegevused toimuvad nii Viimsi mõisa pargis kui ka Viimsi staadionil. Põnevust ja avastamist jagub kogu perele. Autoga liiklejatel tasub arvestada liikumispiirangute ja üritusel kehtiva parkimiskorraldusega.

Traditsiooniliselt saab võidupüha tähistamine alguse võidutamme istutamisega Vabaduse hiies päev varem ehk 22. juunil. Vabaduse hiis asub Loo alevikus Jõelähtme vallas. Kell 16 algaval tseremoonial astuvad üles segakoor Viimsi ja ViiKerKoor Indrek Umbergi dirigeerimisel.

23. juunil algab võidupüha tähistamine Viimsi Vabaõhumuuseumis lipu heiskamisega. Kell 9.30 pannakse Eesti vabaduse eest langenutele pärjad Johan ja Maria Laidoneri monumendile Viimsi mõisa pargis. Kell 11 algab Viimsi staadionil operatiiv- ja kaitsejõudude pidulik rivistus ning paraadi, mida juhatab Harju maleva pealik Eero Kinnunen. Staadioni kõrval parklas ootab huvilisi eriteenistuste tehnika, varustuse ja relvastuse väljapanek, mis jääb avatuks kuni kella 16ni. 

Südapäeval ehk kell 12 toimub Viimsi mõisa pargis maakaitsepäeva pidulik avamine ja isamaaline tervituskontsert. Esinevad Tallinna tuletõrjeühingu puhkpilliorkester Riho Silla dirigeerimisel, Randvere pasunakoor Kristjan Jurssi juhtmisel, rahvamuusikaansamblid Kapell Viimsi ja Pirita ning Randvere rahvatantsurühmad.

Kell 14 algab Front Line Eesti ja Kaitseliidu demolahing ja vormide esitlus. Lisaks saavad huvilised tutvuda ajaloolise relvastusega. Kell 15.30 süütab Vabariigi President Alar Karis võidutule ja annab selle üle Harjumaa omavalitsusjuhtidele. Kõik päevased tegevused on huvilistele tasuta. Päeva juhib Hannes Võrno. Kohapeal on avatud kohvikud.

Kellele päevasest tähistamisest veel jaksu üle, siis kell 19 algab Viimsi Vabaõhumuuseumis jaaniõhtu. Tasulisel peol astuvad rahva rõõmuks üles eurolaulik Stefan ning Marko Matvere koos VLÜga. 

Vaata kaardilt, kuhu parkida ja kuidas Viimsis 23. juunil autoga liigelda.

Parkimine

Loe lisaks: Maakaitsepäeva ja Vabaduse Hiie saamislugu

Foto: Kaitseliidu Harju malev (Kristi Promet)
Heiko Leesment
avalike suhete osakond