COVID-19 piirangute leevendamine

5. mai 2021
Pildil kiri püsime terved ja  visuaalidega  hoia distantsi, järgi hügieeni, haigena püsi kodus

Leevenenud on piirangud kaubandusettevõtetele ja toitlustusasutustele, üldhariduskoolidele ja huviharidusele, õues sportimisele ja treenimisele, kultuuri- ja meelelahutusvaldkonna välisündmustele ning muuseumite, näitusasutuste ja jumalateenistuste külastusele.

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtib avalikus siseruumis liikumisel jätkuvalt maskikandmise kohtustus ja 2+2 liikumispiirang, mis tähendab, et koos tohib liikuda kuni kaks inimest, kes peavad teistest hoidma kahemeetrist vahemaad. 
 

1. Kaubandus- ja teenindusettevõtted

Alates 3. maist tohivad klientide jaoks uksed avada kõik kaubandusettevõtted, arvestada tuleb lisaks 2+2 reeglile ka kuni 25-protsendilist ruumitäitumuse nõuet.
Teenindusettevõtete jaoks olemasolevad piirangud ei muutu, see tähendab, et nad tohivad olla avatud, kui järgitakse 2+2 liikumispiirangut ja kuni 25-protsendilist ruumitäitumuse nõuet.

2. Toitlustusasutused

Toitlustuskohtades tohib alates 3. maist einestada välialadel kuni kella 21-ni. Ühe laudkonna suurus saab olla maksimaalselt 10 inimest, arvestada tuleb kuni 50-protsendilise täitumuse nõudega. Endiselt ei tohi kliendid süüa-juua siseruumides toitlustusettevõtete müügi- ja teenindussaalides, toidu kaasamüük jääb lubatuks.

3. Koolid ja lasteaiad

Viimsi üldhariduskoolides alustasid 3. mail kontaktõpet 1.-4. klasside õpilased ja 9. ja 12. klasside õpilased. Kontkaktõppel jätkavad ka haridusliku erivajadusega ja tuge vajavad õpilased. Ülejäänud klassid viibivad distantsõppel kuni uute riiklike korraldusteni. Võimalikult palju rakendatakse õues õpet.

Koolides ja lasteaedades on huviringid peatatud. Eelkoolide tunde sel kevadel toimuma ei hakka.

Esimese kooliastme ujumistunnid toimuvad ainult Viimsi Kooli õpilastele.

Distantsõppel olevatele õpilastele korraldavad koolid toidupakkude jagamised. Kontaktõppel olevaid õpilasi toitlustatakse koolides nagu tavaliselt.

Viimsi lasteaiarühmad on jätkuvalt avatud aga kontaktide vähendamise eesmärgil on huviringid munitsipaallasteaedades peatatud. 

Nii koolid kui lasteaiad püüavad laste tegevusi hajutada ja korraldada võimalikult palju õuesõpet.

4. Sportimine, treenimine noorsootöö, huvitegevus ja täiendkoolitused

Siseruumides on tegevusi lubatud läbi viia 2+2 reeglit järgides, lubatud on paaristrennid, näiteks tennises paarismäng ja samadel tingimustel treeningud ujulates. Tegevusi läbi viies tuleb arvestada kuni 25-protsendilise ruumitäitumuse piiranguga. Rühmatreeningud ei ole lubatud.

Välitingimustes on kõiki neid tegevusi lubatud läbi viia kuni 10-liikmelises rühmas.
Kõikidesse rühmapiirangutesse on kaasa arvatud ka juhendaja ning kui rühmi on rohkem kui üks, ei tohi nad omavahel kokku puutuda. Rühmapiirang ei kehti kontaktõppesse lubatud sama klassi õpilastele. Piirang ei laiene ka spordialaliidu võistlussüsteemis toimuvale professionaalsele sporditegevusele, Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmetele ja kandidaatidele ja võistkondlike sportmängude esi- ja meistriliigade sportlastele. Seega võivad Viimsi Kooli spordikeskuses treenida vaid PG Sport, Saalijalgpalliklubi FC Cosmos, MTÜ Fox, MTÜ Viimsi Veeklubi, R. Ottosoni Purjespordikool OÜ, Tallinna Jahtklubi ja MTÜ Tallinna Käsipalliakadeemia meistriliiga võistkonnad või Eesti koondislased.

Kõik Viimsi valla territooriumil asuvad avalikud spordi- ja terviserajad on avatud, kuid palume külastajatel hoida distantsi ja järgida üldisi reegleid viiruse leviku piiramiseks.

Viimsi valla huviharidust ning sportimisvõimalusi pakkuvate organisatsioonide tegevuses rakendatakse maikuus järgmisi piiranguid.

  • Viimsi Muusikakoolis toimuvad individuaaltunnid koolimajas. Rühmatunnid jätkuvad endiselt distantsilt kuni uute korraldusteni.
  • Viimsi Kunstikooli tunnid toimuvad kombineeritult distantsõppe, õuesõppe, veebitundide  ja 1+1 kontaktõppe koosluses. Grupitunnid toimuvad vastavalt grupi suurusele, vajadusele ja ilmastiku tingimustele.
  • Teaduskool Collegium Erutitionis töö on korraldatud üle veebi (hispaania keel, animatsioon, Haabneeme koolis robootika, mehaanika ja elektroonika, nutikad matemaatikud, kosmosering) ja  õues 10-liikmelises grupis (Rebase Ruudi loodusring). Ringid, kus individuaalõpe pole võimalik, on maikuus pausil.  
  • Martin Reimi Jalgpallikooli treeningud toimuvad kõikide vanusegruppide treeningud õues kümneliikmelistes gruppides. Esindusvõistkonnal algab võistlushooaeg vastavalt kehtestatud piirangutele ning pealtvaatajateta.
  • Rein Ottosoni Purjespordikooli treeningud toimuvad maikuus Pirital, Kalevi Jahtklubis juures merel, alates juunikuust ka Leppneemes.
  • Korvpalliklubi Viimsi treeningud toimuvad kombineeritult: saalides individuaaltreeningu põhimõtetel, vastavalt korvpalliliidu ja Terviseameti nõuannetele. Rühmatreeningud toimuvad õues. Esiliiga kohamängudeks valmistuv esindusvõistkond treenib tavapäraselt, kuid eesootavad play-off kohtumised toimuvad ilma pealtvaatajateta.
  • MTÜ Tenniseakadeemia välised grupitunnid toimuvad Mõisapargi ja Püünsi väliväljakutel.
  • Viimsi Huvikeskuses toimuvad kohapeal 1+1 individuaalsed pilliõppe tunnid, solistiõpe ja individuaaltreeningud. Rühmatunnid toimuvad nii veebis kui ka õuesõppena 10-liikmelises rühmas. Kohapeal saab külastada kunstinäitust arvestades 2+2 liikumispiirangut ja 25% ruumitäituvust.
  • Viimsi noortekeskused on külastajatele suletud kuid jätkub individuaalne nõustamine ja kohapealne 1+1 suhtlus eelneval kokkuleppel. Iganädalaselt toimuvad noortekeskuste lähistel välitegevused kuni 10-liikmelistes gruppides ning virtuaaltegevused sotsiaalmeedia vahendusel. Kõik tegevused on eelregistreerimisega. Lisainfo: www.viimsinoortekeskus.ee

NB! Täpse ülevaate saamiseks iga konkreetse asutuse lahtioleku või huviringi toimumise kohta pöörduge palun vastava organisatsiooni poole.

5. Meelelahutus ja vabaaeg

Alates 3. maist tohib kuni kella 19 õhtul külastada siseruumides asuvaid muuseume ja näitusasutusi arvestades 2+2 liikumispiirangut ja 25-protsendilise ruumitäitumust. Samad reeglid kehtivad ka jumalateenistuse ja teiste usuliste talitluste kohta. 

Välitingimustes on avalikud koosolekud ja jumalateenistused ning kõik muud avalikud üritused nii kultuuri- kui meelelahutusvaldkonnas lubatud maksimaalselt 150-le inimesele. Inimesed peavad olema kuni 10-liikmelistes rühmades, kes omavahel kokku ei puutu. Kõik üritused peavad lõppema õhtul kell 21. Siseruumides jäävad kehtima senised piirangud ehk avalikke üritusi, sh kinoseansse, kontserte, teatrietendusi ega konverentse korraldada ei tohi. 
Spaad, saunad, veekeskused ja ujulad jäävad suletuks, basseinide kasutamine on lubatud vaid treeningutega seotud ujumiseks.

Haabneeme ja Randvere päevakeskused jäävad suletuks kuni mai keskpaigani.

Rannapere Pansionaadi elanikke saab külastada eelregistreerimise alusel. Kõikidel külastajatel on kohustus kanda maski ja sisenemisel desinfitseerida käed.  Üleriietes sisenemine ei ole lubatud ja välisjalatsid tuleb katta kilesussidega. Isikukaitsevahendid tagab Rannapere Pansionaat. Ilmade soojenemisel avatakse külastamiseks ka sisehoov.

6. Raamatukogu

Alates 3. maist on Viimsi Raamatukogus kohapeal lubatud piiratud raamatukoguteenindus, mis tähendab et siseruumides on lubatud avariiulite kasutamine ja perioodika lugemine järgides 2 + 2 reeglit.  25% maksimaalse ruumi täitumuse piirang ei kehti vaid koos liikuvale perekonnale ja puudega isikutele. 

Individuaalkabiinis töötamine tuleb ette registreerida telefonil 5688 2673 või raamatukogus kohapeal. Lugejaarvutit on võimalik kasutada lühiajaliselt ainult hädavajalikeks toiminguteks nagu arvete maksmine, digiallkirjastamine jms.
Huviringide, töötubade ja avalike ürituste korraldamine ning gruppides kogunemised vabaaja veetmiseks  ei ole raamatukogu siseruumides lubatud.

Kõiki soovijaid teenindatakse jätkuvalt ka kontaktivabalt.  Ettetellitud raamatud pakitakse (pakile kirjutatakse reserveeringu number) ja pannakse raamatukogu sissepääsu juures olevale kärule. Tagastatavad raamatud tuleb panna tagastuskasti, mis asub Viimsi Marketi SPA poolse ukse kõrval.
Raamatukogu on avatud E – R kella 10.00 – 20.00, L, P 10.00 – 16.00.

7. Viimsi vallavalitsus

Viimsi vallavalitsuse ruumides ei toimu ajutiselt elanike vastuvõttu ja see on asendatud vastuvõttudega elektroonilistes suhtluskanalites (telefon, e-post, videokonverentsi lahendused jms).