Astri lasteaed kolis uude majja Haabneemes

24. sept 2020
astri maja

Kolmapäeva õhtul söödi Astri lasteaias torti, tantsiti, kõlas laulu ning tähistati pidulikult kolimist uude asukohta Haabneemes aadressil Kesk tee 1. Tänavu suvel otsustas vald kohandada Viimsi raamatukogust tühjaks jäänud ruumid ümber lasteaiaks ning nii koliski varem Astri tänaval renditud eramajas tegutsenud lasteaia kaks rühma oma uude kodusse ja hakkasid naabriks Rannapere pansionaadile.

Valla lasteaedade direktoril Maie Roosil jagus tordi lõikamisel tänusõnu nii ehitajale, õpetajatele, lastevanematele, vallavalitusele, kuid kõige rohkem tublidele lastele, kes kogu kolimisprotsessi vapralt kaasa tegid.

„See oli meie pisikestele väga õpetlik aeg. Üheskoos pakkisime reedel kõik mänguasjad kastidesse ning esmaspäeval pidime uues majas leidma neile jälle sobiva koha. Väga suureks abiks olid lapsevanemad, kes koos õpetajatega aitasid esialgu tühjades tubades luua just sellise mõnusa ja lapsesõbraliku ruumipaigutuse,“ lausus Maie Roos.

Kõigile abilistele olid lapsed ise meisterdanud heade soovide hoidisepurgid, et tänusõnad avamisüritusest pikemalt kestaks.

Abivallavanem Marju Aolaid avaldas heameelt, et nüüd on kõik valla enda lasteaiad päris omades ning spetsiaalselt lastele kohandatud ruumides.

Astri maja

„Kümme aastat tegutses lasteaed Astri tänaval eramajas ning sai selle järgi ka oma nimeks Astri maja lasteaed. Paraku ei vastanud sealsed tingimused enam täielikult päästeameti karmidele nõudmistele ja ümberehituste korraldamine oleks ebamõistlikuks osutunud. Mul on tõsiselt heameel, et kogu lasteaiapere võttis uued ruumid kiiresti omaks ja kolimine läks sujuvalt. Et lastel oleks ruumi väljas mängida ja joosta, otsustasime algselt tagasihoidlikuna planeeritud mänguväljaku ka peaaegu kaks korda suuremaks ehitada,“ lausus Aolaid.