Algas energiakulude hüvitise paberkandjal taotluste esitamine

17. jaan 2022
energiakulude hüvitis

Energiahinna tõusu leevendamiseks on riigi poolt välja töötatud elektri-, gaasi- ja küttearvete osaline tasumine. Viimsi vallas algas taotluste esitamine iseteeninduskeskkonnas 11. jaanuaril. Paberkandjal saab taotlusi esitada 17. jaanuarist.

KELLEL ON ÕIGUS HÜVITIST SAADA?

Toetuse saamiseks peab olema täidetud kaks tingimust:

• elektri hind arvel on kõrgem kui 120 €/MWh (12 s/kWh), gaasil 49 €/MWh (4,9 s/kWh) ning kaugküttel 78 €/MWh (7,8 s/kWh) – Viimsis pakub kaugkütet Adven Eesti AS ja 31.12.21 on kaugkütte hinnaks 73,57 €/MWh, mis on madalam kompenseerimisele kuuluvast hinnatasemest;
  • leibkonna netosissetulek jääb alla piirmäära. Leibkond kvalifitseerub toetuse saajaks, kui netosissetulek (kätte saadav raha) jääb alla meetmega määratud arvestusliku piiri. Seda arvestatakse pere ühe inimese kohta 1126 eurot kuus, iga järgmise vähemalt 14-aastase leibkonnaliikme kohta on sama summa kaaluga 0,5 ja alla 14-aastased lapsed kaaluga 0,3.

KAS SINUL ON ÕIGUS SAADA?

Kui sa ei tea, kas sinul on õigust hüvitist saada, siis:

• tutvu hüvitise taotlemise tingimustega siin;
  • kasuta arvutamiseks samal veebilehel asuvat energiakulude kalkulaatorit;
  • küsi nõu valla sotsiaal- ja tervishoiuosakonnast:
  1. telefoni teel – 602 8867;
  2. kohapeal. NB! Kohapeal teenindatakse E 8–17.30 ja N 8–17 elavas järjekorras.

KUIDAS HÜVITIST TAOTLEDA?

Iseteeninduses

Vajad: sisselogimiseks ID-kaarti, Mobiil-ID-d või Smart-ID-d; energiaarveid, andmeid perekonnaliikmete sissetuleku kohta; arvelduskontonumbrit, kuhu hüvitis kantakse; üürilisel üürilepingut.

E-posti või tavaposti teel

Vajad: elektrooniliselt täidetud ja digitaalselt allkirjastatud või välja prinditud ja käsitsi allkirjastatud taotluse vormi; energiaarveid; andmeid perekonnaliikmete sissetuleku kohta; arvelduskontonumbrit, kuhu hüvitis kantakse; üürilisel üürilepingut.

E-posti teel saada taotlus: energiatoetus@viimsivv.ee.

Tavaposti teel saada taotlus: Nelgi tee 1, Viimsi, Viimsi vald, Harjumaa 74001.

Kohapeal

Vajad: elektrooniliselt täidetud või välja prinditud taotluse vormi; energiaarveid; andmeid perekonnaliikmete sissetuleku kohta; arvelduskontonumbrit, kuhu hüvitis kantakse; üürilisel üürilepingut; isikut tõendavat dokumenti.

• Toetuse periood on 2021. aasta september kuni 2022. aasta märts (kaasa arvatud). 2022. aasta jaanuarikuus saab toetust taotleda tagasiulatuvalt 2021. aasta septembri, oktoobri, novembri ja detsembri kuu eest. Taotlusi saab esitada 2022. aasta 31. maini, samas tuleb arvestada, et taotlust ei saa esitada tagasiulatuvalt taotluse esitamise kuupäevast rohkem kui viis kuud varasema energiatarbimise kohta.
  • Taotluste menetlemise aeg on kuni 35 tööpäeva.
  • Hüvitise saamiseks tuleb esitada taotlus rahvastikuregistrijärgsele omavalitsusele.