Facebook
RSS
Print

Viimsi vallavolikogu 9. koosseisu avaistungul valiti volikogu esimees ja aseesimees

01.11.2017

Eile toimunud Viimsi vallavolikogu 9. koossesu esimesel istungil valiti volikogu esimeheks Reformierakonna nimekirjas kandideerinud ettevõtja Taavi Kotka. Volikogu aseesimehe kohale asus Sotsiaaldemokraatliku erakonna liige Ain Pinnonen.

“Viimsi vallas kandideeris ühele volikogu liikme kohale 8,8 kandidaati, mis näitab, et konkurents oli väga tihe. See on positiivne, sest voliniku roll on väärtustatud ning volikogu koosseisu kuuluvad oma ala eksperdid,” sõnab volikogu esimees Taavi Kotka.

Volikogu aseesimehe kohale asus Sotsiaaldemokraatliku erakonna liige Ain Pinnonen. “Mul on väga hea meel, et volikogu aseesimeheks valiti Ain Pinnonen, kellel on pikaaegne volikogu liikme kogemus. Eriti olulised on tema teadmised järjepidevuse kandjana eelmise ja tänase koosseisu vahel,” sõnab Kotka.

Taavi Kotka poolt hääletas 12 volikogu liiget, 8 sedelit olid rikutud. Pinnonen sai 13 voliniku poolehoiu, 7 sedelit oli rikutud. Viimsi vallavolikogus on 21 kohta.

Viimsis moodustasid koalitsiooni Reformierakond (9 kohta volikogus), Sotsiaaldemokraatlik erakond (2) ja Valimisliit Rannarahvas (1). 7. novembril toimuval volikogu istungil valitakse vallavanem ning abivallavanemad.


       Haabneeme LED projekt