Viimsis sai hoo sisse rahvusvaheline noorsootöötajate seminar

23.05.2016

22.-27. mail 2016 toimub Viimsis hotell Lavendel konverentsiruumides rahvusvaheline noorsootöötajate seminar „Cooperation for Youth Excange Development“. Seminari korraldab Eesti Noorsootöötajate Kogu (ENK) koostöös Viimsi Vallavalitsusega ning Prantsusmaa koostööparneriga Les MJC Rhone Alpes. Projekti rahastab Prantsusmaa Erasmus+ agentuur.

Tegemist on teise osaga noorsootöötajate rahvusvahelisest koolitusest. Esimene osa toimus märtsis Prantsusmaal Lyonis. Osalejaid on Eestist, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Lätist, Rumeeniast, Türgist. Kokku osaleb seminaril 51 noorsootöötajat.

Seminaril on arutlusel noorsoovahetusprojektide parem korraldamine ja ettevalmistamine, koostöö ning lähiaastateks valmistatakse ette ka uued noorsoovahetusprojektid, millele taotletakse rahastust samuti Erasmus+ programmist.

Eestist aitab seminari läbi viia pikaajalise rahvusvahelise noorsootöö kogemusega Kadi Bruus, kelle sõnul on projekti tegevuste läbiviimine Eestis väga oluline võrdse partnerluse seisukohalt. Kadi Bruus: „Kogemused rahvusvahelistest sündmustest, koolitustest ja teiste kultuuridega tutvumisest annavad noortele erakordse võimaluse tajuda maailma laiemalt, õpetavad ka väärtustama oma maad ja kultuuri teiste riikide kontekstis“. Ta jätkab: „Noorsootöötajate koolitamine on vajalik just seetõttu, et noorsootöötajad on need, kes noortele rahvusvahelise mitteformaalse õppe võimalusi loovad“.

Euroopa Liidu noorsooprogrammid on suunatud noortes avatuse suurendamisele ja mitmekesisuse tunnetamisele, et noortest kasvaksid vastutustundlikud maailmakodanikud.

Eesti Noorsootöötajate Kogu on Eesti noorsootöötajaid, sh huvijuhte ühendav organisatsioon, mis töötab selle nimel, et iga noorsootöötaja oleks professionaalselt arenenud ning valdkond pakuks kvaliteetseid tegevusi.

Lisateave: Kadi Bruus, ENK juhatuse liige, Viimsi Vallavalitsuse noorsoo- ja haridustöö koordinaator, tel 56462962, e-post: kadi.bruus@viimsivv.ee.

Foto: http://tinyurl.com/z6vh7nt, autor Reelika Ender.