Viimsilane Ariadne jõudis Eesti Laulu finaali

13.02.2017

Viimsi kooli 12. klassi õpilane Liina Ariadne Pedanik jõudis Eesti laulu poolfinaalist edasi finaali publiku häälte toel. Ta esitas laulu "Feel me now", mille kirjutasid Tomi Rahula, Anni Rahula ja Margus Piik.

Laulutegijad leidsid Ariadne YouTube'ist, kuhu ta oma lauluvideosid üles laadinud on. Ariadnele pakkus laulu Anni Rahula ning tüdruk oli kohe nõus, ilma et oleks demo kuulnud. Hiljem, kui ta juba laulu kuulis, vaimustus sellest kohe.

Ariadne rõõmustas kui laul poolfinaali valiti, aga kui esinemispäev kätte hakkas jõudma, oli ta üpris närvis. „Päev enne poolfinaali esituse salvestust lavaproovis sain veidi enesekindlust juurde. Nii et esinedes olin rohkem elevil kui närvis,“ ütles ta. „Lavale minnes läksid põlved ikka päris nõrgaks, kuid arvan, et läks hästi. Esimest korda kuulsime täispikki esitusi poolfinaali päeval 11. veebruaril, mis tekitas omakorda ootusärevust juurde.“

Ariadne esines poolfinaalis valges - lühikestes pükstes ja sädelevas jakis, tennised jalas - ning oma helge olemise ja puhta häälega mõjus pretensioonitult, vahetult ja siiralt. „Feel me now“ sobis talle väga hästi, laulul on head eeldused hitiks saada.

Ariadne jõudis finaali teises hääletusvoorus tänu publikuhääletusele. Kõigepealt pääses žürii ja publikuhäälte liitmisel edasi neli lugu. Siis tehti teine hääletusvoor, kus sõna sai ainult telepublik, kes Ariadne finaali saatis.

„See oli küll tohutu rõõm ja meeletult palju õnnepisaraid. Tekkis suur tahtmine kõiki kallistada ning koguaeg rõõmust kiljuda,“ ütleb Ariadne. „Tänan südamest kõiki armsaid Viimsi inimesi, kes minu poolt hääletasid. Selline toetus teeb hinge seest soojaks!“ Adriane rõõmu ja pisaraid nägid kõik televaatajad ning rõõmustasid koos temaga.

„Intervjuude ajal ma ei suutnud keskenduda absoluutselt küsimustele, veelgi raskem oli oma mõtteid koondada," jagab tüdruk oma elevust.

Ariadne lemmikuteks selle aasta poolfinalistidest olid Ivo Linna, Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian ning Daniel Levi. 18. veebruaril selgusid järgmised viis Eesti Laulu finalisti.

„Nüüd valmistumine Eesti Laulu finaaliks, mis toimub juba 4. märtsil,“ räägib Ariadne. „Lähinädalatel tuleb palju koosolekuid ning proove. “

Saab siis näha, missugust lihvi laulule ja esitajale selle aja jooksul lisatakse. Viimsi rahvas surub pöidlad pihku, kui Ariadne 4. märtsil Saku suurhallis üles astub. Eesti Laulu finaali jõudmine on suur saavutus ja väga hea kogemus noorele lauljale. Ning võimalus.

Kes esindab Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel 13. mail Kiievis, selgub Eesti Laulu finaalkontserdil 4. märtsil, kus Ariadne esineb kümne finalisti hulgas.

Annika Koppel