Viimsi uus spordikeskus sai nurgakivi

12.12.2017

Täna asetati nurgakivi Viimsi valla ja erasektori ühisprojektina valmivale 11500 ruutmeetri suurusele Karulaugu spordikeskusele, mis parandab märkimisväärselt piirkonna laste ja täiskasvanute sportimisvõimalusi.

Uude spordihoonesse on planeeritud täismõõtmetega pallimängude väljak koos tribüünidega 700–800 pealtvaatajale, neli sise ja kaks välitenniseväljakut, ruumid fitnessklubile jõusaali ja rühmatreeningute saalidega, tantsusaalid, maadlussaal ning riietusruumid nii staadioni kui ka spordihoone treeningvõimaluste kasutamiseks.

Nii Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendina kui ka erasektori esindajana võttis nurgakivi asetamisel sõna Urmas Sõõrumaa. "Mul on äärmiselt hea meel tõdeda, et Viimsi vald on pikalt kaalutledes jõudnud variandini, kus kaasas erategijad endale partneriks," nentis ta.

Sõõrumaa sõnas, et EOK juhina ringi liikudes näeb ta sageli kooli ajal tühjalt seisvaid spordisaale, kuid Viimsi valla lähenemine on heaks eeskujuks, kuidas kasutada ruume efektiivsemat ära. "See on väga ebaefektiivne lahendus, kui saale kasutatakse vaid kooli- ja töövälisel ajal. Mis saab veel parem lahendus olla, kui kooli ajal täita need spordiruumid laste rõõmu ja kilgetega?" ütles Sõõrumaa.

Viimsi abivallavanem Annika Vaikla lausus, et Karulaugu spordikeskuse valmimisega saab Haabneeme piirkond ühe peamise kohaliku spordielu tuiksoone, millega tekib kolmest spordihoonest koosnev telg: Viimsi keskkooli spordikeskus, Karulaugu spordikeskus ja staadion ning Haabneeme kooli spordisaal.

Järgmise aasta augustis valmivat spordihalli hakkavad kasutama kohalikud koolid kehalise kasvatuse tundide läbiviimiseks ja samuti saavad erinevate alade spordiklubid omale uued kaasaegsed tegevusruumid. "Karulaugu spordikeskus on viimsilaste jaoks väga suur samm edasi selles suunas, et pakkuda kohalikele kaasaegseid tingimusi sportliku eluviisi harrastamiseks," sõnas Vaikla.

"Lapsevanemana pean oluliseks, et vallas oleks tagatud parimad kodulähedased sportimisvõimalused. Tervislik eluviis saab alguse noores eas ning sestap on oluline toetada igakülgselt noorte huvi erinevate sporditegevuste vastu, sest sellel on suur mõju nende tulevikule. Terves kehas peitub terve vaim!" lisas Vaikla.

Poole rajatavast hoonest – pallimängude areen, maadlussaal ja osaliselt ka riietusruumid – võtab kuni 40 aastaks kasutusrendile Viimsi valla tütarettevõte Viimsi Haldus OÜ ning teise majaosa, kuhu kuulub neli sise ja kaks välitenniseväljakut, jõusaal ning treeningsaalid, haldajaks saab Tondi Tennisekeskus OÜ.

"Meil on hea meel laiendada oma tegevusi ning asuda pakkuma Viimsi elanikele hinnatud kvaliteediga sporditeenust. Lisaks tenniseväljakutele ning heatasemelisele fitnessklubile hakkab uues keskuses laste ja täiskasvanute tennisetreeninguid läbi viima US Tenniseakadeemia," sõnas Tondi Tennisekeskus OÜ juhataja Marek Kaleta.

Karulaugu Spordihoone on projekteerinud OÜ Sammas Arhitektuuribüroo ning ehitab OÜ Mapri Ehitus. Hoone ehitus algas 2017. aasta augustis ning valmib 19. augustiks 2018.