Facebook
RSS
Print

Viimsi kultuuri- ja spordiaasta 2016

30.01.2017

26. jaanuaril jagati Viimsi koolis toimunud traditsioonilisel tänuüritusel Viimsi valla kultuuri- ja spordiaasta preemiaid ja tunnustati möödunud aasta säravaimaid tähti.

Kokku laekus tunnustamiseks 35 ettepanekut, mille hulgast tegi vallavolikogu kultuuri- ja spordikomisjon valiku ning esitas ettepanekud vallavalitsusele kinnitamiseks.
Kokku anti välja 6 kultuuri- ja 7 spordivaldkonna aastapreemiat ning 2 elutööpreemiat.

Preemiad andsid üle Viimsi vallavolikogu esimees Toomas Tõniste ja abivallavanem Jan Trei.
Abivallavanem tänas oma tervituskõnes kõiki valla kultuuri- ja spordivaldkonda panustajaid. „Meie vallal on vedanud, et meil on nii palju kultuuri- ja spordielu rikastajaid! Viimsilased on tänu tublidele inimestele ja eestvedajatele esindatud pea kõikides valdkondades – alates akordioni mängimisest kuni Rio Olümpiamängudeni,“ sõnas Trei.
Kultuuri- ja spordiaasta 2016 pidulikul tänuüritusel esinesid Viimsi kooliteater Eksperiment etendusega „Inimeseks…?“ (juhendaja Külli Täht; 2015. aasta kultuurikollektiivi aastapreemia), Maire Eliste Muusikakooli lastekoor Mariel, võimlemis- ja tantsuklubi Keeris, Viimsi Muusikakooli õpilane Mattis Johan Mere, Ita Riina Muusikastuudio laulja Liina Ariadne Pedanik.

Vaata tänuürituse galeriid meie sotsiaalmeediast.

AASTAPREEMIAD

Viimsi valla kultuuri ja spordi aastapreemia eesmärk on tunnustada ja innustada Viimsiga seotud isikut või organisatsiooni, kes on aasta jooksul kultuuri- ja spordivaldkonnas silma paistnud ning kes on panustanud oluliste sündmuste arengusse või saavutanud oma tegevuses kõrge taseme. Vallavalitsuse otsusega on ühe aastapreemia suuruseks 400 eurot.

Aasta muusik 2016 Mikk Langeproon
Mikk on pärit Viimsi vallast ning teda on olnud näha Eesti akordionimaastikul tegutsemas juba esimestest õpinguaastatest alates, kui ta saavutas juba 10-aastaselt vabariiklikul konkursil esikoha. Praegused õpingud Sibeliuse Akadeemias aitavad tal veelgi areneda ning oma muusikaliste ideaalide poole püüelda. 2016. aastal oli ta ETV telekonkursi “Klassikatähed” finalist. Viimastel aastatel on Mikk aktiivselt korraldanud Viimsi vallas kammerkontserte ning samuti osalenud Viimsi valla teistel kultuurisündmustel akordionisolistina. 

Aasta väikemuuseumi edendaja 2016 Prangli saare talurahvamuuseumi selts
Aastapreemia antakse aktiivse muuseumitegevuse edendamise eest. Alates 2006. aastast on Prangli saare talurahvamuuseum tegutsenud eramuuseumina. Tal on oluline roll Prangli saare ajaloo-, kultuuri- ning looduspärandi tutvustamisel. Talurahvamuuseum on üks saare turismialastest külastusekohtadest. Muuseum on saanud mitmeid tunnustusi, nende hulgas Päästeteenistuse ning Keskkonnaministeeriumi tunnustused. Muuseumi on teiste seas külastanud EV presidendid Arnold Rüütel ja Toomas Hendrik Ilves.

Aasta raamatukogu edendaja 2016 Tuuli Klaas
Aastapreemia antakse aktiivse ja tulemusliku kooli- ja rahvaraamatukogutegevuse eest Randveres. Tuuli Klaas on loonud nii sisult kui vormilt kooli- ja rahvaraamatukogu parima sümbioosi. Suhteliselt lühikese ajaga on ta suutnud luua tasakaalustatud, lugejate vajadustele vastava kogu, arendada häid koostöösuhteid asutuste ja organisatsioonidega ning huvitavate üritustega arendanud laste lugemishuve.
Tuuli Klaas on pälvis hiljuti Kultuurkapitali Harjumaa ekspertgrupi preemia 2016. aasta tegevuse eest. Ta on esitatud ka Eesti 2016. aasta maaraamatukogutöötaja nominendiks.

Aasta kultuurikollektiiv 2016 Viimsi Kooliteater Eksperiment
Autasu antakse – eduka osalemise eest rahvusvahelisel ja Eesti teatrifestivalidel 2016. aastal. „Eksperiment“ pälvib kultuurikollektiivi aastapreemia juba teist aastat järjest.
2016. aastal osales Eksperiment Maailma Lasteteatrite festivalil World Festival of Children’s Theatre Kanadas etendusega „Maailma avastamine“.
2016. aasta Eesti-sisestel festivalidel saadi Luuleteatrite festivalil Jõgeval etendusega „Kunagi aastate pärast“ eripreemia. Alex Paul Pukk ja Linda Sootak said lisaks parima näitleja preemiad. Maakondlikul festivalil Harjumaal sai põhikooliastme trupi lavastus „Inimeseks...?“ laureaadiks ning Emily Bruus sai parima naisnäitleja tiitli. Lavastus „Sõjaväkke? Sõjaväkke!“ – sai grand prix gümnaasiumiastmes ja Hans-Joosep Hanson parima meesnäitleja tiitli.
Vabariiklikul festivalil sai lavastus „Inimeseks…?“ grand prix. Alex Paul Pukk sai parima meesnäitleja ja Heleriin Lass parima naisnäitleja tiitli. Lavastus „Sõjaväkke? Sõjaväkke!“ sai eripreemia ja Joosep Pajus näitlejapreemia.  Teenifestil Laulasmaal pälvis sama etendus eripreemia ja juhendajapreemia.
Näitetrupp Eksperiment on valitud 2017. või 2018. aastal Aberdeenis toimuvale rahvusvahelisele noorte teatrifestivalile Aberdeen International Youth Festival esinema oma füüsilise teatri lavastustega. Lisaks osaletakse 2017.aasta septembris rahvusvahelisel noorteteatrite festivalil InterTWINed Saksamaal. 

Aasta kultuurikorraldaja 2016 Annika Prangli
Autasu antakse Prangli saarel aktiivse kultuuri- ja spordisündmuste korraldamise eest.
Alates 2014. aastast on Annika Prangli Prangli saarel asuva Kelnase sadama võrgukuuri kohandanud kultuuriüritusteks ja aastatel 2014 – 2016 korraldanud seal mitmekesist kultuuriprogrammi. Samuti on ta andnud suure panuse saare turismi edendamisse. 

Aasta kultuuritegu 2016 Tantsuetendus "Sa tule nüüd…"
Autasu antakse suurepärase tantsuetenduse „Sa tule nüüd“ korraldamise eest merekultuuri aastal Viimsi staadionil 6. juunil 2016. aastal. Etendusel osalesid nii Viimsi valla kui ka külalistantsurühmad – kokku 456 tantsijat, lisaks sai nautida kõigile teada-tuntud merelaule ja üheskoos kaasa elada fantaasiaküllasele merereisile Viimsi valla saartele. 

Aasta noorsportlane 2016 – neiu Mai Riin Salumaa
Mai Riin sai möödunud aastal oma vanuseklassis ujujate seas 2 esikohta 50 m vabalt ujumises nii Eesti, kui ka rahvusvahelises arvestuses.
Eesti karikavõistluste 200 m III koht.
Eesti lühiraja juunioride meistrivõistluste I, II ja III koht.
Teateujumistes 2 juunioride I kohta, sh Eesti juunioride rekordi kordamine, 2 juunioride II ja 2 täiskasvanute II kohta.
Eesti meistrivõistlustel 3 juunioride II kohta. 

Aasta noorsportlane 2016 – noormees Armin Evert Lelle
Armin Evert sai ujumises Põhjamaade meistriks, Põhjamaade MV-l 5 medalit ja juunioride EM-l 17 koht.  Eesti juunioride mitmekordne meister, Eesti meistrivõistluste II ja III koht absoluutvanuseklassis.

Aasta naissportlane 2016 Anett Kontaveit
Anetti tunnustati seoses WTA tennise edetabelis 121. kohale jõudmisega.

Aasta meessportlane 2016 Karl Martin Rammo
Karl Martin saavutas Rio Olümpiamängudel purjetamise Laser standard klassis 21. koha.
Tema saavutuste reas on: 2016 MK etapp, Hyeres, Prantsusmaa 11.koht.
2016 MK etapp, Miami, USA, 15. koht, Eesti meister 2016. Hetkel hoiab Rammo Laser Standardi maailma edetabelis 29. kohta.

Aasta seeniorsportlane 2016 Bruno Nopponen
Bruno on 3 km avaveeujumises Põhjamaade meister. Euroopa meistrivõistlustel saavutas ta 100 m seliliujumises  6. koha, 200 m seliliujumises 6. koha ja 50 m seliliujumises 7. koha.
Euroopa meistrivõistluste avavee 5 km ujumises tuli 4. koht. Eesti meistrivõistluste 4. ja 5. koht teateujumistes. 

Aasta treener 2016 Valdo Lips
Korvpalliklubi Viimsi treener, kelle õpilane Sander Raieste suundus  2016. augustis  Euroliiga klubisse Vitoria Baskonia. 2016. aasta Eesti noortekoondislaste - Sander Raieste, Karl Joosep Lüüs, Karl Robin Jürjens, Kristjan Kokk -  treener.

Aasta võistkond 2016 Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp
Osalemine olümpiamängudel Rio-s, tasuks 19. koht purjetamises, klassis 49er FX.
49er FX Juunioride MM-i üldarvestuse 14. koht (tüdrukutest 7. koht).
49er FX EM-i 27. koht.

 

ELUTÖÖPREEMIAD

Viimsi valla elutööpreemia eesmärk on tunnustada Viimsiga seotud isikut tema pikaajalise väljapaistva kultuuri- või spordialase tegevuse eest. Vallavalitsuse otsusega on elutöö preemia suuruseks 2400 eurot.

Kultuuri elutööpreemia Urvi Haasma
Urvi Haasma on töötanud aastast 1977 Viimsi Muusikakooli (algselt Kirovi-nim. kalurikolhoosi lastemuusikakooli) direktorina. Olles lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi muusikateaduse erialal (1976) on ta olnud hinnatud muusikateoreetiliste ainete õpetaja paljude aastate vältel. Ta on osalenud ainekavade koostamisel, korraldanud õpikute ja noodimaterjalide väljaandmist, täienduskoolitusi ja õpilaskonkursse.
Aastatel 1993 – 2013 oli Urvi Haasma Eesti Muusikakoolide Liidu esimees. Selles töövaldkonnas saavutas ta kõige muu kõrval märkimisväärseid tulemusi rahvusvaheliste kontaktide loomisel, mille tulemusel on paljud eesti muusikakoolid osalenud erinevatel Euroopa festivalidel ja tutvunud erinevate maade muusikaõppetraditsioonidega.
Tänu Urvi Haasma initsiatiivile on Eesti Muusikakoolide Liit Euroopa Muusikakoolide Liidu liige.
Urvi Haasma on hoolitsenud 40 aasta vältel Viimsi laste ja noorte muusikaharrastuse süvendamise eest. Paljud Viimsi Muusikakooli vilistlased on leidnud oma tee professionaalse muusikuna. Sel aastal tähistab Viimsi Muusikakool oma 40. tegevusaasta juubelit.

Kultuuri elutööpreemia Elle Soop
Elle Soop on kunstipedagoog ja Viimsi Kunstikooli direktor 1982. aastast. Elle alustas oma kooliteed Jõhvis, osaledes seal loodud kunstiklassides. Edasi siirdus ta õppima Tallinna Pedagoogilisse Instituuti, mille lõpetas kõrgharidusega kunsti-ja käsitööõpetaja erialal, osales Viimsi Kunstikooli loomisel ning asus peatselt tööle selle direktorina. Tema elutöö on olnud Viimsi Kunstikooli juhtimine ning kunstihariduse edendamine nii Viimsi vallas kui ka riiklikul tasemel.

 

Talvine teehooldus

Küsimused ja ettepanekud Viimsi valla teede talihoolde teemal on oodatud tel: 5301 5855 (24h), e-post: viimsivald at trev2 dot ee. Teed hoiab korras AS TREV-2 Grupp.

 Sündmused Viimsis


       Haabneeme LED projekt