Facebook
RSS
Print

Taaslavastuslahing – 22. Weebruar 1919.

20.02.2015

 Saaremaa Sõjavara Selts ja Eesti Sõjamuuseum korraldavad 22. veebruaril kell 12 Viimsi mõisa ees ajaloolise taaslavastuslahingu – 22. Weebruar 1919.
Kõik huvilised on oodatud!

Kuna tegemist on sündmusega, kus lahingule omaselt käib kõva paugutamine, siis pisikesi lapsi ja lemmikloomi palume mitte kaasa võtta.

Liikluskorraldus ja parkimine:
* 22. veebruaril on kiirusepiirang 30 km/t Aiandi tee ja Liilia tee ristumisest kuni Vehemaa tee ristmikuni.
* Liiklust ja parkimist korraldavad reguleerijad.
* Taaslavastuslahingu ajal on võimalik parkida Nelgi tee 1 (huvikeskuse ja vallamaja), sõjamuuseumi ja spordiplatsi parklates.
Lisaks on tähistatud parkimisala Vehemaa teepeenral.

Allkirjastati koostööleping riigigümnaasiumite loomiseks

15.12.2014

Täna allkirjastasid haridus- ja teadusminister ning Viimsi valla ja Rapla juhid koostöölepingud, mille kohaselt rajatakse Viimsisse ja Raplasse 2018. aastaks riigigümnaasiumid.

„Riik võttis endale kohustuse avada aastaks 2020 riigigümnaasiumid kõikides maakonnakeskustes,“ ütles haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski. „Täna astume lubaduse täitmisele suure sammu lähemale, sest Raplasse ja Viimsisse rajatavate koolidega suureneb maakondlike riigigümnaasiumide arv kolmeteistkümneni,“ sõnas minister Ossinovski.

Viimsis ehitatakse riigigümnaasiumi tarbeks Haabneeme alevikku Tammepõllu tee äärde uus hoone. Raplas hakkab riigigümnaasium tegutsema Kooli tänav 8 hetkel tühjalt seisvas koolimajas, millele lisandub juurdeehitus. Mõlema hoone ehitust korraldab Riigi Kinnisvara AS, rahastavad Eesti riik ning Euroopa Regionaalarengu Fond.


Loe veel

Viimsi vallavolikogu kinnitas Viimsi valla arengukava aastateks 2014-2020

10.10.2014

Eile, 9. oktoobril, toimus Viimsi valla volikogus Viimsi valla arengukava 2014-2020 teine lugemine, valla arengukava võeti vastu 18 poolthääle ja 1 erapooletu häälega, vastuhääli ei olnud. Viimsi valla kavandatud investeeringute maht järgmiseks neljaks aastaks on ca 28 mEUR-i.

Viimsi vallavanema Jan Trei sõnul on vastavalt KOV korralduse seadusele arengukava üheks toimimise alusdokumendiks, kuid mille väljatöötamisse korralikult panustamata kohalik omavalitsus edukalt ja sisuliselt toimida ei saa. „Täna kehtiv Viimsi arengukava on saanud nö uue näo – muudatusi ja täiendusi on tehtud visioonis, eesmärkides, suundumustes, mõõdikutes kui investeeringutes. Selgelt on välja joonistatud arenguvajadused ja kitsaskohad, mis on tingitud valla kiirest arenguvajadusest. Need seisnevad peamiselt hariduse valdkonnas, teede infrastruktuuri parandamises, laste huvihariduse tagamises, sotsiaalsete tagatiste loomises ja keskkonnakaitse vajaduses,“ selgitas Viimsi vallavanem Jan Trei.


Loe veel

AVITUSE Koolitusprogramm Lapsevanematele 2014.

30.09.2014

 AVITUSE Koolitusprogramm Lapsevanematele 2014

Lapsevanemate programm alustab Viimsis

* Kuidas leida tasakaalu lapsevanemana?
* Kuidas jagu saada igapäevastest väikestest jamadest meie peres?
* Kuidas meie enda käitumine mõjutab meie lapsi?

Lapsevanemate kooli on oodatud osalema kõik emad-isad, kes soovivad saada rikkamaks ja teadlikumaks oma rollist lapsevanemana, leida endas kindlustunnet ja rõõmu.
Koolitus on kaasavas ja hubases vormis ning annab mõnusa impulsi iseendale.
 Plaanis on 10 kohtumist, igaüks neist eraldi alateemaga, puudutades meie ja lapse arengut, suhtlemist, isiksust ja teadmisi.

 


Loe veel

Haabneeme randa puudutav informatsioon

05.08.2014

01.08.2014.a Haabneeme supluskohast võetud ja TÜ Eesti Mereinstituudi laboris uuritud suplusvee analüüside tulemused näitasid, et Haabneeme supluskoha suplusvesi oli sogane. Oluliseks võib pidada õitsengut, kui vetikate biomass on 500mg/m3. Proovis oli 25,7 mg/m3. Vetikate jõudmine Haabneeme supluskohta oleneb tuule suunast.

Terviseameti seisukohalt ei ole suplemine “õitsvas” veekogus soovitav allergilistele inimestele, väikestele lastele, vanemas eas inimestele, loomadele. Suplemisel tuleb vältida vee neelamist. Peale suplemist vetikarikkas veekogus tuleb end kohe dušši all pesta ja vahetada riided.

 

Meeldetuletus kõikidele Viimsi valla koduomanikele

08.11.2013

Lähtudes 2013. a esimesest jaanuarist kehtima hakanud „Maamaksuseaduse“ muutmise seadusest, vabastatakse koduomanikud vastavalt asukohale kehtiva üldplaneeringuga kehtestatud tiheasustuses kuni 1500 m2 suuruse maa osas ning hajaasustuses kuni 2 ha suuruse maa osas maamaksust.

Maamaksukohustusest vabastatakse inimesed, kes omavad kinnisturaamatu andmete alusel kinnisasja ja on sama kinnistu endale rahvastikuregistris elukohaks valinud. Seega kontrollitakse Maamaksuseaduses sätestatud tingimustele vastavate isikute andmeid kinnistusraamatu ja rahvastikuregistri kannete alusel seisuga 1. jaanuar 2014. Juhime tähelepanu, et maamaksuvabastus on võimalik määrata vaid ühe, elukohaks oleva maaüksuse osas vastavalt maamaksuseaduses sätestatud tingimustele.

Palume kõiki elanike kontrollida üle oma elukohaandmed rahvastikuregistris, selleks on teil võimalus pöörduda Viimsi vallavalitsuse spetsialisti poole, kabinet nr 100 või sisenedes kodanikuportaali www.eesti.ee, kust leiate päringu enda andmete kohta.

Ümber registreerimiseks saate elukohateate blanketi välja trükkida ja täita kodus, laadides see siit ning tuua see vallamajja. Vallamajja tulles, palume esitajal kaasa võtta isikut tõendav dokument. Samuti saate elukohateate esitada elektrooniliselt kodanikuportaali www.eesti.ee kaudu.

Loe lisaks:

1. jaanuaril 2013. a kehtestatud  Maamaksuseadus

Kodualuse maa maamaksusoodustuse rakendamine (Korduma kippuvad küsimused)

23.02.2015

Töötukassa kevadine töömess

19.02.2015

4. märtsil 2015 toimub Nordea Kontserdimajas (Estonia pst 9, Tallinn) Tallinna ja Harjumaa töömess. Osalevad erinevad  Tallinna ja Harjumaa ettevõtted. Messil pakutakse nii hooajatöid kui püsivaid töökohti. Samuti leiavad sealt tööpakkumisi suviseks koolivaheajaks tööd otsivad noored.


Loe veel

Viimsi Vallavalitsus võõrandab avalikul kirjalikul enampakkumisel Renault Trafic kaubiku

19.02.2015

Vallavalitsus kuulutab välja avaliku kirjaliku enampakkumise Viimsi valla vara registris oleva Renault Trafic (esmane registreerimine 05.03.2003, mootori töömaht 74 kW, registrimass 2940 kg, kõrgus 1,959 m, laius 1,904 m ja pikkus 5,182 m, VIN-kood VF1FLBCB63V187252, odomeetri näit 245 000 km) võõrandamiseks alghinnaga 2500 eurot.


Loe veel

Viimsi saab uue kaasaegse kergejõustiku-ja jalgpallistaadioni

19.02.2015

Täna, 19. veebruaril 2015, kuulutas Viimsi vallavalitsus välja Viimsi kergejõustiku- ja jalgpallistaadioni hanke, mis koosneb projekteerimisest ja ehitustöödest.

Viimsi vallavanema Jan Trei sõnul tuleb hankijal peatöövõtu korras projekteerida ja ehitada kergejõustikustaadion ning selle teenindamiseks muud vajalikud ehitised ja rajatised. „Karulaugu tee lähedal asuvale krundile rajatava staadioniga koos on plaanis ehitada kaasaegne kunstmurukattega jalgpalliväljak, mis vastaks mõõtmetelt ja kattematerjalilt Eesti Jalgpalli Liidu staadionite hindamise kriteeriumites sätestatud 3. kategooria nõuetele,“ ütles Jan Trei.


Loe veel

Parkimine taaslavastuslahingu ajal

18.02.2015

Saaremaa Sõjavara Selts ja Eesti Sõjamuuseum korraldavad 22. veebruaril kell 12 Viimsi mõisa ees ajaloolise taaslavastuslahingu – 22. Weebruar 1919.

Kõik huvilised on oodatud!

Kuna tegemist on sündmusega, kus lahingule omaselt käib kõva paugutamine, siis pisikesi lapsi ja lemmikloomi palume mitte kaasa võtta.

Liikluskorraldus ja parkimine:

-       22. veebruaril on kiirusepiirang 30 km/t Aiandi tee ja Liilia tee ristumisest kuni Vehemaa tee ristmikuni.

-       Liiklust ja parkimist korraldavad reguleerijad.

-       Taaslavastuslahingu ajal on võimalik parkida Nelgi tee 1 (huvikeskuse ja vallamaja), sõjamuuseumi ja spordiplatsi parklates.

-       Lisaks on tähistatud parkimisala Vehemaa teepeenral.

Piirkonna kaardi leiate siit:

Vaata suuremalt!

23.12.2014| Pühade tervitus

Arhiiv