Selgusid Viimsi riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi tulemused

02.08.2016

Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistlusele laekunud seitsmeteistkümne võistlustöö hulgast tunnistati esikoha vääriliseks arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc Group AS ja KAMP Arhitektid OÜ ühine ideelahendus märgusõnaga „CLT“ (autorid: Jan Skolimowski, Peeter Loo ja Kaspar Kruuse).

Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Viimsi Vallavalitsuse ning Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas täna välja Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistluse tulemused.
 Hoone kavandamise lähtekohaks on võetud võimalikult väikese energiavajadusega hoone loomine, mille põhiliseks ehitusmaterjaliks on puit. Puit on meie regioonis kõige loomulikum materjal, tema kasutamine seob CO2, tekkiv töökeskkond ja hilisem kasutuskeskkond on tervislikum.

Koolimaja kandekonstruktsiooniks on valdavas osas valitud CLT (Cross Laminated Timber) ehk eesti keeles ristkihtpuit. Mitmed Euroopa riigid on juba aastaid edukalt sellele tehnoloogial põhinevaid maju ehitanud.
 Võidutöös leiavad ühendamist hea kontekstitunnetus, rahulik ning selge arhitektuurne võttestik ja uudne ehitustehnoloogia. Võidutöö on kompaktne, arvestab mastaabilt ja materjalivalikult külgneva hoonestusega, on energiasäästlik ja ehituslikult realistlik.

Noortevolikogu ja vallavalitsuse kohtumine

16.06.2016

Eile toimus taas vallavalitsuse ja noortevolikogu esindajate regulaarne kokkusaamine. Sel korral oli arutelus noortevolikogu tegevuse ülevaade (jaanuar-juuni 2016), tulevikuplaanid, koostöövõimalused, uute valimiste korraldamine ja jooksvad küsimused.

Loe veel

Viimsis sai hoo sisse rahvusvaheline noorsootöötajate seminar

23.05.2016

22.-27. mail 2016 toimub Viimsis hotell Lavendel konverentsiruumides rahvusvaheline noorsootöötajate seminar „Cooperation for Youth Excange Development“. Seminari korraldab Eesti Noorsootöötajate Kogu (ENK) koostöös Viimsi Vallavalitsusega ning Prantsusmaa koostööparneriga Les MJC Rhone Alpes. Projekti rahastab Prantsusmaa Erasmus+ agentuur.

Tegemist on teise osaga noorsootöötajate rahvusvahelisest koolitusest. Esimene osa toimus märtsis Prantsusmaal Lyonis. Osalejaid on Eestist, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Lätist, Rumeeniast, Türgist. Kokku osaleb seminaril 51 noorsootöötajat.

17. mail külastavad Eesti ja Soome esileedid Viimsit

17.05.2016

17. - 18. mail viibib Eestis riigivisiidil Soome president Sauli Niinistö koos abikaasa Jenni Haukioga. Kavas on kohtumised Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese, Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja peaminister Taavi Rõivasega. Kohtumistel keskendutakse Eesti ja Soome kahepoolsele koostööle, samuti julgeolekuga seotud teemadele ning Euroopa Liidu aktuaalsetele teemadele.

Soome riigipea abikaasa Jenni Haukio ja presidendi abikaasa Ieva Ilves külastavad KUMU kunstimuuseumi, Tallinna Soome Kooli. 17. mai keskpäeval võõrustab külalisi Viimsis Rannarahva muuseum  ja vabaõhumuuseum. Samuti on kavas külastada Eesti Keele Instituuti ja Eesti Disainikeskust Kultuurikatlas, Eesti Pärimusmuusika keskust Viljandis, kus antakse ülevaade ka Viljandi Kultuuriakadeemiast ning pärimuskultuuri hoidmisest ja edendamisest.

Arhiiv