Traditsiooniline Viimsi rattaretke teekond viib läbi Viimsi, Maardu ja Jõelähtme

03.06.2017

Täna toimub traditsiooniline Viimsi rattaretk, mis sellel aastal viib läbi kolme omavalitsuse – Viimsi, Maardu ja Jõelähtme. Raja pikkus on 40 kilomeetrit ning teekonna jooksul tutvustatakse osavõtjatele kauneid vaatamisväärsusi, loodust ning ajaloolisi paikku.

Abivallavanema Jan Trei sõnul on Viimsi rattaretk mitte ainult traditsiooniline sündmus, vaid see toob kokku ka tõelise kogukondliku vaimu. „Rattaretk on hea viis veeta oma nädalavahetus sportlikult ja samas harivalt. Selle kõige kõrval on eriti nauditav näha peresid ja harrastussportlasi üheskoos sportimas,“ sõnab Trei. „Viimsi rattaretke omapära seisneb selles, et läbitud kilomeetrite kõrval saab tutvuda oma kodukoha käekäigu ja ajalooga. Mul on siiralt hea meel näha, et kohale on tulnud nii nooremad kui ka vanemad osalejaid, kes perekonnaga ja kes neljajalgse sõbraga,“ lisab Trei.
Maikuus tähistas Viimsi vald oma 98. aastapäeva, mille raames oli põhirõhk tervislikul ja sportlikul eluviisil. „Viimsi elanike arv kasvab jõudsalt ning sellega kaasneb suurenev vastutus erinevate liikumisvõimaluste tagamisel. Kaasaegse omavalitsusena on meie jaoks oluline mitmekülgsete sportimisvõimaluste võimaldamine ning terivsliku eluviisi propageerimine. Tark vald on see, kes panustab oma elanikkesse, sest nagu öeldakse – terves kehas terve vaim!“ ütleb abivallavanem Trei.
Viimsi rattaretke teekond läbib Viimsit, Maardut ja Jõelähtme valda. „Sündmus on aastast – aastasse kasvanud ning tuleval aastal on täiesti võimalik, et läbi veel neljandagi naabri – Pirita! Naljatledes võiks öelda, et rattaretk on nagu haldusreform, mis läbib omavalitsuste mõttelist piiri ning toob erinevad kogukonnad kokku,“ sõnab Jan Trei.  Viimsi vallas käivad hetkel Randvere ja Leppneeme kergliiklusteede ning Tädu ja Viimsi klindiastangu terviseraja ehitused, et avardada liikumisharrastuse võimalusi Viimsi vallas.

Lisainfo:
Elis Tootsman