Tähistame Viimsi valla 98. aastapäeva spordiüritustega

10.05.2017

Aasta on 1919. Viimsi rahva tahtel korraldati Eesti Vabariigi Ajutise Valitsuse loal Viimsi valla asutamiskoosolek, mille piires elas tol momendil 1258 elanikku. Vald on iseseisva Eesti Vabariigi ajal loodud, ent nimi Viimsi on oluliselt vanem- esmakordselt märgitakse Viimsi “Taani hindamisraamatusse” ehk nn. Suure Eestimaa nimistus Revala kihelkonnana.

Meie ajalugu ulatub kaugesse aega. 1990. aastal toimunud muinaskalmete väljakaevamiste tulemused tõendavad, et Viimsi poolsaare ajalugu ulatub 3.-4. sajandisse. Haabneemet mainiti esmakordselt 1271. aastal ning Miiduranda 1588. aastal.

Viimsi vald eraldati 1919. aastal Nehatu vallast ja kaotati 1939. aastal seoses Iru valla moodustamisega. Hilisem Viimsi külanõukogu sai omavalitsusliku valla staatuse 1990. aasta detsembris. 1990. aasta 20. detsembril taastati valla omavalitsuslikud õigused.

Sel aastal tähistab Viimsi vald oma 98. aastapäeva. Meie vald on vaid aasta noorem Eesti Vabariigist ning õige pea saab Viimsi tähistada oma 100. sünnipäeva.

Väärika vanuse täitumisel tuleb aastapäeva ka väärikalt tähistada. Kutsume vallaelanikke otsima kapist välja sportlikud rõivad ning osalema Viimsi valla 98. aastapäevale tähistamise sündmustel.

Neist esimene toimub 10. mail, mil Viimsi kooli spordikompleksi ujulas leiab aset basseinitriatlon. Osaleda saab nii individuaalselt kui ka meeskondlikult ning oodatud on noored ja vanad tervisliku eluviisi harrastajad.

Teine sündmus toimub 14. mail. Juba traditsiooniks kujunenud MyFitnessi jooks on sellel aastal suunatud just nimelt Viimsi 98. aastapäeva tähistamisele. Programmist leiab iga harrastaja midagi, et päev sisustada just temale sobiva erineva koormuse ja distantsiga.

Valla aastapäeva tähistamisel panime põhirõhu sportlikule eluviisile, mis toetab meie elanike tervislikku igapäeva. Viimsis on mitmeid võimalusi et harrastada erinevaid spordialasid. Meil on loodud võimalused merespordi harrastajatele, ekstreemsportlastele, terviseradadel liikujatele jne. Viimsis hinnatakse sportlikku eluviisi - seda tõestavad meie sportlaste head tulemused nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Meil on põhjust tunda uhkust oma tegijate üle!

Tervislikku aastapäeva tähistamist!

Rein Loik