Facebook
RSS
Print

Siim Kallas: Kohalike omavalitsuste rahastamise poliitika vajab reformi

15.01.2018

PRESSITEADE
15.01.2018

Täna toimub Viimsi kinos Viimsi valla tulubaasi suurendamise pilootprojekti lõpuseminar. Viimsi vallavanema Siim Kallase hinnangul tuleb kohalike omavalitsuste rahastuspoliitika üle vaadata ning ajakohastada.
“Inimeste sissetulekud ei ole enam ammu ainult palgapõhised, vaid sissetuleku allikaid on mitmeid k.a dividenditulu, mis kohaliku omavalitsuse tulubaasi ei laeku. Kui aastal 2002 oli ca 26 000 inimest, kes Eesti riigis võttis dividenditulu, siis aastal 2017 oli see arv juba üle 70 000 inimese,” sõnab Kallas. “Ideaalis võiksid omavalitsused olla täielikult isemajandavad, mis tähendab, et senisest enam tuleb mõelda, kuidas tulu sisse tuua, mitte ainult rahade ümberjagamisega tegeleda.” 

Kallas lisas, et kinnisvaramaks oli kunagi maksupoliitika väljatöötamisel samuti üks argument, kus seda nähti kohaliku omavalitsuse tulubaasi ühe komponendina. “Siiski otsustati sellest poliitilisel põhjutel sel korral loobuda. Tänasel päeval on kinnisvaramaksu debati taaselustamine vajalik,” lisab vallavanem. 

Siim Kallas näeb Viimsi valla näitel koostatud pilootprojekti võimalusena, et alustada laiemat üleriiklikku diskussiooni KOV-i rahastuspoliitika muutmiseks. Projekti viidi ellu perioodil 01.08.2017 - 28.01.2018 ja projekt koosneb kolmest alametapist.

 

 

 

 


       Haabneeme LED projekt