Selle aasta suurim Viimsi valla investeeringuobjekt sai nurgakivi

08.05.2017

Täna panid Viimsi vallavanem Rein Loik, abivallavanem Jan Trei ja ehitusfirma AS Eviko juhataja Kaimo Sepp nurgakivi Haabneeme kooli juurdeehitusele.

Abivallavanem Jan Trei sõnul on Haabneeme kooli juurdeehitus Viimsi valla suurim investeering sel aastal. „Korraldasime eelmise aasta lõpus ehitushanke,  mille võitis AS Eviko. Kooli juurdeehituse projekti maksumus on 1 175 000 eurot, mis teeb Haabneeme kooli laiendamisest ühe suurima investeerimisobjekti sel aastal,“ sõnab abivallavanem Trei.

Haabneeme koolis õpib sel õppeaastal 453 õpilast. Juurdeehitus annab võimaluse luua valda 144 lisa koolikohta, mis aitab leevendada vajadust õppekohtade järele Viimsi keskuse piirkonnas. „Juurdeehitus tähendab Haabneeme koolile hüppelist arengut, sest senise 6 klassilisest Haabneeme Koolist saab peale juurdeehituse valmimist 9 klassiline täistsükli põhikool. Peale juurdeehituse valmimist on õpilasel võimalik omandada põhiharidus Haabneeme Koolis. Meie eesmärk on tagada oma õppuritele kodulähedased kaasaegsed õppetingimused, et õppetöö toimuks võimalusterohketes tingimustes. Juurdeehitusse on kavandatud 2 koduklassi, 4 täismõõdus aineklassi, 1 väiksem keeleklass ja keemialabor. Lisaks sellele saavad Haabneeme õpilased uued ruumid tööõpetuse, kodunduse ja käsitöö tundide läbiviimiseks,“ ütleb Jan Trei.

Kooli juurdeehitus rajatakse Randvere tee 18 asuvale krundile, kus 2009. aastal valmis Arhitektuuribüroo Emil Urbel OÜ projekti järgi Haabneeme Kooli õppehoone. Juurdeehitusel kasutatakse raudbetoon seinapaneele analoogselt olemasolevale õppehoonele. Juurdeehitus on kavandatud toimiva koolihoone arhitektuurilise jätkuna, järgides selle kõrgusi, rütme ning viimistluse põhimõtteid, olles siiski olemasolevast koolihoonest selgelt eraldatud, kuid toimiva kooliga ühenduses 2. ja 3. korrusel olemasolevat koridori jätkava puhkeruumi abil.

Hoone harmoneerub olemasoleva kooli- ja lasteaiahoonega, samuti looduskeskkonnaga kooli vahetus läheduses ning on ka sisustuselt ergonoomiline ning materjalivalikult ja ruumipaigutuses kaasaegne.

Nurgakivi asetamise sündmuse pildid on kättesaadavad klikates SIIA! Fotod Haabneeme Kool, Viimsi Teataja

Lisainformatsioon

Elis Tootsman