Rahvusvaheline täiskasvanute uuring "TEAN ja OSKAN" (PIAAC)

06.10.2011

Augustis algas kõige laiaulatuslikum täiskasvanute oskusi mõõtev uuring, mis maailmas seni tehtud. Eesti jaoks on see uuring esmakordne ja samas ka suurim isiku-uuring, mis Statistikaamet on läbi viinud.

TEAN ja OSKAN uurib 25 riigis, kuidas 16-65 aastaste inimeste haridus, töökogemus ja tehnoloogiakasutus mõjutavad nende elu, kui head on inimeste oskused ning kuidas oskuste taset hoida ja tõsta. Eestis saavad kaheksa kuu jooksul kutse uuringus osalemiseks 13000 inimest. Viimsi vallas on osalejaid 166.

Viimsi vallas viivad uuringut läbi Statistikaameti küsitlejad Inessa Gorodskaja ja Marika Sauga.
Loe veel