President Lennart Meri stipendium ootab kandidaate

24.08.2017

Algaval ülikooliaastal anname teada president Lennart Meri stipendiumi ja preemia taotlemise võimalusest. Taotluste esitamise tähtaeg on 1. detsember 2017.

Viimsi valla aukodaniku president Lennart Meri stipendiumi statuudi eesmärk on jäädvustada Viimsi valla aukodaniku president Lennart Meri mälestust.

Määruse kohaselt antakse välja kahte liiki rahalist toetust: preemiat ja stipendiumi eelarvega kuni 3200 eurot, mida Viimsi vald eraldab valla eelarvest üldjuhul igal aastal. President Lennart Meri stipendiumi eelarvesse võivad teha ühekordseid või regulaarseid rahalisi toetusi füüsilised ja juriidilised isikud.

Stipendiumi maksmise eesmärk on innustada ja toetada kõrgkooli üliõpilast, kes õpib mõnel humanitaarteaduste õppekaval ja on seadnud sihiks erialase uurimustöö koostamise. Stipendiumit võib taotleda mõnel humanitaarteaduste õppekaval kõrgharidust omandav bakalaureuse- või magistriõppe üliõpilane erialase uurimustöö kirjutamiseks. Stipendiumi taotlus tuleb esitada stipendiumile kandideerijal isiklikult.

Preemia maksmise eesmärk on eelkõige premeerida ja tunnustada magistrikraadi omandanud isikut, kes on koostanud silmapaistva uurimustöö (magistritöö) humanitaarteaduste valdkonnas. Preemiale võib kandideerida humanitaarteaduste valdkonna magister, kes on magistrikraadi omandanud kandideerimisele eelneva kahe kalendriaasta jooksul. Seega, kui taotlus preemia maksmiseks esitatakse detsembris 2016, lähevad arvesse magistritööd, mis on kaitstud 2016., 2015. või 2014. aastal. Määruse reguleerimisalast on välja jäetud doktorandid ja doktoritööd kaitsnud isikud. Preemiale kandideerimise puhul võib taotluse esitada nii kandideerija kui ka kolmas isik.

Humanitaarteaduste all peetakse eelkõige silmas filoloogiat, ajalugu, folkloristikat, teoloogiat, kunsti- ja teatriteadust, semiootikat jms.

Kandideerija ei pea rahvastikuregistri andmete kohaselt olema Viimsi valla elanik, kuid tal peab olema elulooline või hariduslik seos Viimsi vallaga.

Stipendium või preemia antakse üle president Lennart Meri perekonna liikme ja Viimsi vallavanema või tema poolt volitatud isiku poolt president Lennart Meri sünniaastapäeva tähistaval üritusel. Viimsi vallal on au ja kohustus stipendiumi või preemia abil väärtustada valla aukodaniku president Lennart Meri vaimset pärandit.

Viimsi Vallavolikogu 12.03.2013 määrus nr 6 “Viimsi valla aukodaniku president Lennart Meri stipendiumi statuut” on avaldatud 22.03.2013 “Viimsi Teatajas” ning valla kodulehel viimsivald.ee. Lisainfo: tel 6028 866, marje@viimsivv.ee, www.viimsivald.ee.

Ott Kask

kultuuri- ja sporditöö peaspetsialist

29. märtsil 2017 tähistati pidulikult Viimsi valla aukodaniku, president Lennart Meri 88. sünniaastapäeva Viimsi Püha Jaakobi kirikus ja Rannarahva muuseumis. Neljandat korda kuulutati välja Viimsi valla algatatud Lennart Meri nimeline stipendiumi saaja. 3200 euro suuruse stipendiumi pälvis sel aastal Marie Kõiver, Tartu Ülikooli Ajaloo ja arheoloogia instituudi magistrand magistritöö „Rannikukalandus Eestis 1918-1940“ tegemiseks. Marie Kõiver on Viimsist pärit, Viimsi Keskkooli cum laude lõpetanud noor, teinud ka uurimisalast koostööd kohaliku muuseumi - Rannarahva Muuseumiga. See on oluline teema, mis väärib Viimsi ajaloo ja merekultuuri pärandi seisukohalt uurimist.

saada hiljemalt 04.12.2017.