Facebook
RSS
Print

MyFitness Viimsi Jooks uutel radadel

05.05.2017

Traditsiooniline Viimsi Jooks toimub 14. mail – seekord juba 31. korda ning teist aasta veab seda jooksu MyFitness koostöös Viimsi vallaga.

Võistluskeskus, start ja finiš asuvad Randvere teel Viimsi kooli staadionil. Liikuma on oodatud nii lapsed kui ka täiskasvanud. Sel aastal on erilist rõhku pööratud sellele, et jooksma pääseksid kõik, kes vähegi tunnevad soovi end liigutada. Põhidistantside pikkused on 21,1 km (poolmaraton) ja 7,7 km. Käijatel ja kepikõndijatel  on võimalik läbida 7,7 km pikkune distants. See rännak läbi Viimsi poolsaare on jõukohane kogu perele.
Lisaks on eraldi distants koolinoortele (2,3 km). Rada kulgeb võistluskeskuse vahetus ümbruses Viimsi terviseradadel. Kõigile Viimsi koolinoortele (kuni 17 aastased k.a) on jooks tasuta. Kõikidele väljastpoolt Viimsit tulijatele on osalustasu sümboolne 3 eurot.
Lastejooksud toimuvad Viimsi Kooli kõrval asuval uuel staadionil. Lastejookse viib läbi eelmisel aastal ülipopulaarseks osutunud Tibu (Venno Loosaar). Toimuvad põnevad mängud ja kohal on vahvad tegelased, kes teevad laste päeva meeldejäävaks.
Pikemad distantsid kulgevad nii Viimsi aleviku tänavatel kui ka mööda rannikuäärt, kust avanevad lummavad vaated Soome lahele ja Tallinna siluetile. Põhidistantside lõpukilomeetrid kulgevad läbi äsja renoveeritud Laidoneri pargi. Joostakse nii asfaltkattega teel kui ka kõvapinnasega metsarajal. Väljakutseid pakuvad põhidistantside viimased 2,5 km, kus tuleb ületada veel mõned järsumad tõusud ja laskumised. Võib juhtuda, et just seal otsustatakse, kes pääseb poodiumile ja kes mitte!
Kohalike elanike tavapärane elu palju kannatada ei saa. Ühistranspordi liiklus on tavapärane, ühtegi teed kinni ei panda, kuid korraldajaid kutsuvad autoga liiklejaid sellegipoolest üles olema liikluses veidi tähelepanelikumad, et võimalike õnnetusi vältida.
Registreerumine ja rohkem infot jooksu kodulehel www.myfitness.ee/viimsijooks.

Rein Kahro
MyFitness