Facebook
RSS
Print

Loodi uus naabrivalvesektor

12.01.2011

Teisipäeval, 11. jaanuaril sõlmiti vallamajas leping, millega loodi vallas 14. naabrivalve sektor.
Uues piirkonnas, Kesk-Kaare sektoris on 38 liiget ja Pirita linnaosaga kokku arvestades on see siinkandis 20. naabrivalvesektor.

Lepingu allkirjastamisel osalesid vallavanem Haldo Oravas, uue naabrivalvesektori esindaja Kalev Kangro, valla korrakaitsekomisjoni esimees Jan Trei, MTÜ Eesti Naabrivalve juhatuse esimees Tarmo Vaik, Ida politseijaoskonna juht Tarvo Ingerainen ja Viimsi piirkonnavanem Veiko Vettik.
Uues piirkonnas, Kesk-Kaare sektoris on 38 liiget ja Pirita linnaosaga kokku arvestades on see siinkandis 20. naabrivalvesektor. Sektor on rahvusvaheline – siin elab lisaks eestlastele taanlane, itaallane, inglane, venelane ja ukrainlane. „Valla turvalisuspäevalt sain idee luua naabrivalve,“ rääkis ettevõtmise eestvedaja Kalev Kangro. Kui Kangro, kelle pojalt oli varastatud motoroller, pakkus välja mõtte luua naabrivalvepiirkond, olid tema sõnul kõik naabrid nõus.
MTÜ Eesti Naabrivalve juhatus esimees Tarmo Vaik:“ Viimsi on päris heas seisus, kui arvestada, et 2001. aastal loodi esimene naabrivalvesektor Randveres.“ Elanike arvu vaadates võiks neid piirkondi või sektoreid Vaigu arvates rohkemgi olla, aga nende loomine sõltub inimeste ettevõtlikkusest.
Viimsi uus naabrivalvesektor on esimene, mis Eesti sel aastal loodi.

VT