Facebook
RSS
Print

Jõuluvalgus

08.02.2017

Jõuluvalgus on Kauni Kodu konkursi talvehooaja ettevõtmine. Soovime esteetilist silmailu nii suvel kui talvel. Suvel aitab loodus ilu loomisele tublisti kaasa, talvel aga peab inimene nupukam olema. Peame astuma vastu pimedusele, monotoonsusele ja depressiivsusele.

Jõuluvalgus levib Viimsis jõudsasti. Jõulutuledega ehtiti mitmes külas terved tänavad. Tundub,  nagu oleks jõulutuled ise võluväel tänavaid pidi edasi kasvanud. Ilus naabrus on nakkav! Iga tuledega kaunistatud aed on lahke viimilase panus elukeskkonda. Ümbrus muudetakse ilusamaks endale, kuid seda jagub ka teistele kogukondlastele.

Valgus on inimese põhivajadus. Seda jätkub meile talvekuudel liiga vähe. Teadlased on pimeduse seostanud sesoonse depressiooniga – me ei suuda pimedas toota õnnehormooni serotoniini, mis annab meile energiat ja elulusti. Pimedus on inimesele küll samuti hädavajalik, et tekiks unehormoon melatoniin. Kuid me ei saa karude kombel talve maha magada.  Tänapäeva elurütm ei tee talvel ja suvelt eriti vahet, talvist unisuse ja unistamise luksust said nautida meie esivanemad. Millegipärast oleme oma elu nii sättinud, et talvel, mil loodus soovitab meil rohkem magada ja puhata, rabame tööd teha, suviti aga, kui loomulik valgus hoiab meid erksa ja töövõimelisena, puhkame. Talvel lisamegi sellepärast oma elukeskkonda valgust, et reipa ja rõõmsana pimeduseaeg üle elada.

Pimedus vähendab ka inimeste  turvatunnet.  Turvatunne on samuti inimese põhivajadus - me ei saa olla terved, kui elame pidevas kartuses ja ebakindluses. Valgustatud ja korrastatud tänavad ning hoolitsetud majad  loovad kodu-  ja turvatunnet, mis on meie tulemusliku tegutsemise eeltingimus.

Viimsi vald võtab meid juba sissesõidul talviti lahkesti vastu tuledega kaunistatud kuuskede ja jõulutervitusega. Isegi kui me ei pane neid alati tähele, märgib need ära meie alateadvus – oleme oodatud ja teretulnud. See on tore traditsioon ja loodetavasti ootab meid ka järgnevatel aastatel.

Eelmise aasta jõuluvalgustest kõige meeldejäävam oli Rohuneeme tee 21 äärde paigutatud installatsioon – kõik valla tuiksoonel liikujad said nautida killukest müstilist muinasjutumaad.

Sel aastal tegime uusi avastusi ning tahame esile tõsta rea maitsekalt tuledega kaunistatud kodusid:

  • Maia Paavel, Heldri põik 5, Haabneeme
  • Eva Link, Koidu tee 40, Kelvingi küla
  • Perekond Jürilo, Koidu tee 19, Kelvingi küla
  • Sergei Kreiter, Eha tee 19, Kelvingi küla
  • Illimar Süvari, Reinu tee 125, Leppneeme küla
  • Täname teid, et olete meie kõigi elu ilusamaks muutnud!

Ringsõitudel oli tore tõdeda, et varasematel aastatel tunnustatud kodud olid endiselt säravad, on lisandunud uusi valguslaike, mis alles kujunemas muinasjutulisteks vaatemängudeks. Ootame ja vaatame, mis järgmine aasta toob.

Ene Lill
komisjoni liige


Vaata galeriid SIIT!

Talvine teehooldus

Küsimused ja ettepanekud Viimsi valla teede talihoolde teemal on oodatud tel: 5301 5855 (24h), e-post: viimsivald at trev2 dot ee. Teed hoiab korras AS TREV-2 Grupp.

 Sündmused Viimsis


       Haabneeme LED projekt