Facebook
RSS
Print

Heategevuslik algatus toob väärt Peipsiääre sibulad 14. septembril ka Viimsi valda

Juba neljandat aastat on naabervallas, Raes, toimumas omapärane sügisene sibulaaktsioon. Ettevõtmise tulemusena jõuab naabervalda septembris ligi 10 tonni Peipsiääre sibulaid, mis ka mujal Eestis on omamoodi kaubamärgiks saanud. Väärtustades elanike tervist, tervislike eestimaiste aiasaaduste tarbimist, Eesti põllumeeste tööd ning koostööd piiriäärsete piirkondadega, otsustas sel aastal algatuses kaasa lüüa ka Viimsi vald.

Koostöös DPD kullerteenuste ja Rae vallaga toome 14. septembril Peipsi sibulakasvatajate saaki ka Viimsi valda.

Sibulasoovist tuleb märku anda ette.Kooli tee rekonstrueerimine

29.08.2016

Seoses Kooli tee rekonstrueerimisega on Kooli tee liiklusele suletud. Sulgemised toimuvad vastavalt tööde ala kulgemisele ja tööde iseloomule. Tööde kavandatud lõpptähtaeg on 01.11.2016.


Loe veel

Reisijatevedu Naissaare raudteel on peatatud

26.08.2016

28. juulil sai Naissaare ajaloolisel kitsarööpmelisel raudteel, mis kuulub SA-le Rannarahva muuseum, omatehtud veeremiga ja seni omal initsiatiivil reisijate veoga tegelenud Peedo Lehtla Politsei- ja Piirivalveametilt märgukirja, et tegevus tuleb peatada.

Ajaloolise Naissaare raudtee kasutamise keelu põhjuseks on asjaolu, et senisel moel ei suudeta tagada reisijate turvalisust ja keskkonnaohutust.


Loe veel

Viimsi Vallavolikogu 8. koosseisu 35. istung 30. augustil kell 15:00 Rannarahva Muuseumis

25.08.2016

Viimsi Vallavolikogu esimees kutsub kokku Viimsi Vallavolikogu 8. koosseisu 35. istungi, mis toimub 30. augustil 2016 algusega kell 15:00, Rannarahva Muuseumis (Nurme tee 3, Viimsi vald).


Loe veel

Tammneeme, Leppneeme, Pringi ja Muuga külade üldkoosolekud külavanemate valimiseks

24.08.2016

Uute külavanemate valimisteks toimuvad külade üldkoosolekud järgnevalt:

  • 13. septembril Leppneeme küla üldkoosolek Leppneeme lasteaias algusega kell 18.30;
  • 14. septembril Pringi küla üldkoosolek Püünsi koolis (aulas) algusega kell 19.00;
  • 17. septembril Tammneeme küla üldkoosolek Tammneeme külaplatsil (ajaloolisel sadama-alal) algusega kell 15.00;
  • 1. oktoobril Muuga küla üldkoosolek Randoja tee 14 (kabelikivi parkla) algusega kell 12.00.

Loe veel

Täna meenutatakse Viimsis mälestusüritusega aurulaeva Eestirand huku 75. aastapäeva

24.08.2016

24. augustil möödub 75 aastat auriku Eestirand pardal olnud Eesti meeste mehisest vastuhakust Nõukogude võimule ning toonase Eesti suurima aurulaeva hukust II maailmasõja algusaastatel.


Loe veel

Riigihalduse minister külastab esmaspäeval Pranglit

22.08.2016

Riigihalduse minister kohtub 22. augustil Pranglil saarevanema ja  Viimsi vallavalitsuse liikmetega. Nõupidamisel arutatakse väikesaarte Prangli, Naissaare, Keri, Aksi arengute teemal. Lisaks tutvub minister erinevate programmide sh väikesaarte programmi toel ehitatavate objektidega.​

Vanapere jäätmejaama lahtiolekuajad

12.08.2016

 Alates 1. septembrist on Vanapere põik jäätmejaam avatud uutel aegadel ning võimaldab vastu võtta senisest enam jäätmeid.

1. septembrist suureneb Vanapere põik jäätmejaama territoorium, mis suurendab vastuvõetavate jäätmete mahtu. Jäätmejaama territooriumile paigaldatakse ka uued mahutid taaskasutusse suunatavaid pakendite, tekstiilijäätmete ja bioloogiliselt mittelagunevate aia ja haljastusjäätmete vastuvõtmiseks.

Uued lahtioleku ajad:

N, R, L, P, E kell 10.00 -18.00

T ja K on jäätmejaam suletud.

Viimsi vallavalitsus

 

Vanemad Teated
20.07.2016| Noored pikanäpumehed
11.07.2016| Sinu liikumine loeb!
22.06.2016| Jaanituled 2016
22.06.2016| Seakatku meelespea
17.06.2016| Ära ahvatle varast

Selgusid Viimsi riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi tulemused

02.08.2016

Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistlusele laekunud seitsmeteistkümne võistlustöö hulgast tunnistati esikoha vääriliseks arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc Group AS ja KAMP Arhitektid OÜ ühine ideelahendus märgusõnaga „CLT“ (autorid: Jan Skolimowski, Peeter Loo ja Kaspar Kruuse).


Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Viimsi Vallavalitsuse ning Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas täna välja Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistluse tulemused.
 Hoone kavandamise lähtekohaks on võetud võimalikult väikese energiavajadusega hoone loomine, mille põhiliseks ehitusmaterjaliks on puit. Puit on meie regioonis kõige loomulikum materjal, tema kasutamine seob CO2, tekkiv töökeskkond ja hilisem kasutuskeskkond on tervislikum.

 Koolimaja kandekonstruktsiooniks on valdavas osas valitud CLT (Cross Laminated Timber) ehk eesti keeles ristkihtpuit. Mitmed Euroopa riigid on juba aastaid edukalt sellele tehnoloogial põhinevaid maju ehitanud.
 Võidutöös leiavad ühendamist hea kontekstitunnetus, rahulik ning selge arhitektuurne võttestik ja uudne ehitustehnoloogia. Võidutöö on kompaktne, arvestab mastaabilt ja materjalivalikult külgneva hoonestusega, on energiasäästlik ja ehituslikult realistlik.

Loe veel

Noortevolikogu ja vallavalitsuse kohtumine

16.06.2016

Eile toimus taas vallavalitsuse ja noortevolikogu esindajate regulaarne kokkusaamine. Sel korral oli arutelus noortevolikogu tegevuse ülevaade (jaanuar-juuni 2016), tulevikuplaanid, koostöövõimalused, uute valimiste korraldamine ja jooksvad küsimused. 


Loe veel

Viimsis sai hoo sisse rahvusvaheline noorsootöötajate seminar

23.05.2016

22.-27. mail 2016 toimub Viimsis hotell Lavendel konverentsiruumides rahvusvaheline noorsootöötajate seminar „Cooperation for Youth Excange Development“. Seminari korraldab Eesti Noorsootöötajate Kogu (ENK) koostöös Viimsi Vallavalitsusega ning Prantsusmaa koostööparneriga Les MJC Rhone Alpes. Projekti rahastab Prantsusmaa Erasmus+ agentuur.

Tegemist on teise osaga noorsootöötajate rahvusvahelisest koolitusest. Esimene osa toimus märtsis Prantsusmaal Lyonis. Osalejaid on Eestist, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Lätist, Rumeeniast, Türgist. Kokku osaleb seminaril 51 noorsootöötajat.


Loe veel

17. mail külastavad Eesti ja Soome esileedid Viimsit

17.05.2016

17. - 18. mail viibib Eestis riigivisiidil Soome president Sauli Niinistö koos abikaasa Jenni Haukioga. Kavas on kohtumised Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese, Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja peaminister Taavi Rõivasega. Kohtumistel keskendutakse Eesti ja Soome kahepoolsele koostööle, samuti julgeolekuga seotud teemadele ning Euroopa Liidu aktuaalsetele teemadele. 

Soome riigipea abikaasa Jenni Haukio ja presidendi abikaasa Ieva Ilves külastavad KUMU kunstimuuseumi, Tallinna Soome Kooli. 17. mai keskpäeval võõrustab külalisi Viimsis Rannarahva muuseum  ja vabaõhumuuseum. Samuti on kavas külastada Eesti Keele Instituuti ja Eesti Disainikeskust Kultuurikatlas, Eesti Pärimusmuusika keskust Viljandis, kus antakse ülevaade ka Viljandi Kultuuriakadeemiast ning pärimuskultuuri hoidmisest ja edendamisest. 

 

Nädalavahetusel selgusid Eesti parimad pop-jazz koorid ja vokaalansamblid

10.05.2016

2.-7. mail toimus Viimsi valla eestvedamisel juba seitsmes Viimsi JazzPopFest. 6. ja 7. mail Viimsi Koolis JazzPopFesti raames toimunud konkursil hindas žürii parimaks Tallinna Reaalkooli segakoori ja ETV Lastekoori ning vokaalansamblite kategoorias Viljandi Gümnaasiumi neidudeansambli “Unsumbel”. A-kategooria Simply the Best konkursil esimest kohta välja ei kuulutatud, kuid teise koha vääriliseks hindas žürii lausa kaks koori – Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Naiskoori (dirigendid Aivar Leštšinski ja Jana Perens) ja Üle-eestilise neidudekoori Leelo (dirigent Külli Kiivet). Kolmandale kohale tuli Otsakoor (juhendajad Maarja Aarma ja Tõnu Laikre).


Loe veel

Viimsi Kooli näitetrupp EKSPERIMENT sai tunnustuse kooliteatrite riigifestivalil Rakveres

12.04.2016

8.-10.aprillil toimus Rakveres gümnaasiumi kooliteatrite festival. Sel aastal sai kooliteater 35-aastaseks ja Rakveres aset leidnud festival tähistas seega suurejooneliselt juubeliaastat. Omavahel võtsid mõõtu maakondade parimad ja tase oli kõrge.
Viimsi Kooli näitetrupp esines kohe avapäeval esimesena ning žürii hinnangul andis korraliku avapaugu puhta energia ja suurepärase meeskonnatööga. Esile tõsteti põnevaid karaktereid ja kiita sai rütmistus ning üksteise tunnetamine laval.

Selle eest pärjati truppi ANSAMBLIMÄNGUPREEMIAGA.
Joosep Pajus 10hm sai PARIMA MEESKÕRVALOSA preemia.

Eksperiment trupi lavastaja-juhendaja on Külli Täht! 

Palju õnne!

President Lennart Meri stipendiumi sai tänavu doktorant Kristiine Kikas

30.03.2016

29. märtsil, president Lennart Meri 87. sünniaastapäeva tähistamise mälestuskontserdil Viimsi Püha Jaakobi kirikus anti üle valla aukodaniku, president Lennart Meri stipendium, mille pälvis Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi võrdleva kirjandusteaduse ja kultuurisemiootika eriala kultuuride uuringute doktorant Kristiine Kikas.


Loe veel

Vanemad Uudised
23.05.2013| Viimsi Rattaretk 2015

Valla juhtimine

Enim loetud

Kultuur ja sport

Sotsiaal ja tervishoid

Ehitus

Enim loetud
Uuemad teemad

Maa-ja keskkonnakorraldus, kommunaal

Vaba-aeg

Enim loetud
Uuemad teemad