Igal teol ja tegevusetusel on tagajärg

31.01.2017

Kuigi tihtipeale võib tunduda, et korrarikkumisest mitteteatamine ei saa kedagi kuidagi mõjutada, siis teatud olukordades on teavitamine elulise tähtsusega ja abi võid vajada sina või sinu lähedane.

Helista või kirjuta!

Ohu ja hädaolukorra puhul kutsu patrull, helistades numbril 112. Üldiste küsimuste korral helista politsei infotelefonile 612 3000 või piirkonnaametnikele Marge Tamme, Eret Elen Viidakas tel 602 8855.

Võimalik on saata ka kiri e-posti aadressile: pohja at politsei dot ee; info at politsei dot ee; marge dot tamme at politsei dot ee; eret dot elen dot viidakas at politsei dot ee.

Tule kohale!

P. Pinna 4 politseijaoskond Lasnamäel ning Nelgi tee 1, Viimsi valla konstaablipunkti vastuvõtt on teisipäeviti kell 15–17. Soovitame aeg enne piirkonnaametnikuga kokku leppida, sest meie tööst tulenevalt võib juhtuda, et töökohustuste tõttu ei pruugi piirkonnaametnikke olla koha peal ning vastuvõttu ei pruugi toimuda tavapärasel ajal!

Ära kasuta sotsiaalvõrgustikku Facebook selleks, et anda teada juhtumitest, mis vajavad kohest politsei sekkumist. Kui info peab jõudma politseini kiiresti, siis helista 112.

Kui märkad, teavita kohe!

Ära muretse, et paanitsed üle. Lase politseil otsustada, millise prioriteediga antud juhtum on. Kiirus ja täpne kirjeldus aitab tabada! Kui sind või su lähedast röövitakse, ahistatakse või juhtub mõni teine süütegu, siis teavita sellest kohe. Katsu meeles pidada võimalikult palju detaile: sõiduki värv, mark, registreerimisnumber või inimese sugu, pikkus, riietus. Iga infokild annab võimaluse kurjategija kiiremini tabada. Mõnikord on tabamiseks vaja videosalvestust, kuid alati ei pruugi videosalvestis olla piisavalt hea kvaliteediga. Osadel juhtudel nagu näiteks auto-, maja- ja poevarguste puhul kasutab politsei varga tabamiseks jäljekoerasid. Selleks, et koer saaks jälje üles võtta, on politseinike sündmuskohale kiire jõudmine määrava tähtsusega. Selliste sündmuskohtade puhul on oluline ise sündmuskohas mitte jälgi ära rikkuda.

Lähisuhtevägivald ei tohi jääda koduseinte vahele!

Oleme üks kogukond ja peame üksteist toetama. Kui kuuled korterist imelikke hääli ja sa pole kindel, mis seal toimub, siis tasuks sellest politseile teada anda. On olnud juhtumeid, kus peretülid on lõppenud kellegi vigastamisega või isegi surmaga. Karjumine ja/või löömine ei ole lubatud käitumine ja keegi ei pea taluma füüsilist ega ka vaimset vägivalda. Tihtipeale ei soostu ohver ja ta lähedased ise abi paluma, sest on kas hirmul või tunnevad häbi. Lähisuhtevägivalda ei pea häbenema ega kartma sellest politseinikule rääkimist. Vaid ühiselt saab kannatanule pakkuda võimalikke lahendusi. Ole julge ja näita välja, et sa hoolid oma kogukonnast. Oma käitumisega aitad meil tugevdada kogukonnatunnet ja ühiselt saame muuta meie kodukandi turvalisemaks.

Marge Tamme

Viimsi piirkonnapolitseinik