Facebook
RSS
Print

Alustati kogu maakonda hõlmava lairibaühenduse projektiga DigiMaa

11.04.2017

DigiMaa eesmärk on tagada kõigile Harjumaa kodudele, ettevõttetele ja asutustele võimalus liituda valguskaabliga, mis võimaldab ülikiiret internetiühendust, televisiooni- ja telefoniteenuseid ning mitmeid teisi kaasaegseid lisateenuseid.

DigiMaa projekti käigus selgitatakse välja elanike ja ettevõtete vajadused tänapäevase lairibaühenduse järele. Samuti selgitatakse välja sideettevõtete plaanid valguskaablivõrkude rajamiseks ning planeeritakse kaasaegsed võrgud turutõrke piirkondadesse.

DigiMaa projektiga on liitunud kõik Harjumaa omavalitsused, projekti juhib Harjumaa Omavalitsuste Liit.

Harjumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Kaupo Rätsepp: “Kiire lairibaühendus on tänapäeval vajalik nii ettevõtluses kui inimeste igapäevases elukorralduses ning nõudmised ühenduse kiiruse ja kvaliteedi suhtes kasvavad pidevalt. Olgu see tootmine, teenindus, tervishoid, turvalisus, kaugtöö, haridus, meelelahutus või “targa maja” lahendus – need kõik vajavad järjest kvaliteetsemat lairibaühendust.”

Sideettevõtjad on rajanud uue põlvkonna võrke peamiselt linnades korterelamute ja ärilinnakute piirkondades. Suurema osani Harjumaa territooriumist tänapäevased võrgud veel ei ulatu. “Selleks, et Harjumaa maapiirkondade ettevõtted ja elanikud saaksid osa infoühiskonna hüvedest, peab valguskaabel jõudma igasse Harjumaa majja,” lisas Rätsepp.

DigiMaa projektijuht Olav Harjo: “DigiMaa aitab kõikidel Harjumaa kodudel ja ettevõtetel osa saada nendest teenustest, mida sideettevõtjad täna üksnes kortermajades või ärihoonetes pakuvad. Oleme veendunud, et ainult valguskaabliühendus suudab rahuldada andmeedastuse vajadusi täna ja tulevikus. DigiMaa toel on kõigil Harjumaa majadel võimalik liituda valguskaabliga.”

DigiMaa projektis osalevad Aegviidu vald, Anija vald, Harku vald, Jõelähtme vald, Keila linn, Keila vald, Kernu vald, Kiili vald, Kose vald, Kuusalu vald, Loksa linn, Maardu linn, Nissi vald, Padise vald, Paldiski linn, Raasiku vald, Rae vald, Saku vald, Saue linn, Saue vald, Vasalemma vald, Viimsi vald, Tallinna linna Pirita linnaosa.

Lisainfo:
www.digimaa.ee 

Kaupo Rätsepp, HOL juhatuse esimees
Tel: 5113383; e-post: kaupo dot ratsepp at harku dot ee 

Olav Harjo, Topest OÜ juhatuse liige
tel: 5035232; e-post: olav at topest dot ee 

Vambo Kaal HOL büroojuht
Tel: 5122302; vambo dot kaal at hol dot ee

Teehooldus

Küsimused ja ettepanekud Viimsi valla teede talihoolde teemal on oodatud tel: 5301 5855 (24h), e-post: viimsivald at trev2 dot ee. Teed hoiab korras AS TREV-2 Grupp.

 Sündmused Viimsis


       Haabneeme LED projekt