Facebook
RSS
Print

Haabneeme ranna suvehooaeg

09.08.2017

Haabneeme ranna suvehooaeg on jõudnud poole peale: uus rannavalveteenus, vetikad ja adru ning veekvaliteedi kontroll.

Articard OÜ osutab rannavalveteenust Haabneeme rannas esimest aastat. Kuna rannailma on olnud suhteliselt vähe, siis on peamiselt tehtud tööd koeraomanikega, kes tulevad oma lemmikuga randa jalutama. Enamuses on muidugi tegemist ümberkaudsete elanikega, kes on harjunud seal jalutama. Rannailmad juulis tõid kaasa ka teisi probleeme: sh alates ranna-alal grillijad, prügistad, purjus ranna-ala kasutajad ja klaastaara ranna-alal.

Juulikuised tuuled on lainetega toonud Haabneeme randa hulga vetikaid ja adru, soojade ilmadega kipub see koheselt ka ebameeldivat haisu tekitama. Adru koristatakse iga nädal. Liiva on läbi sõelutud kahel korral, plaanis on seda teha veel kolmaski kord, et parandada liiva kvaliteeti.

Haabneeme ranna veekvaliteeti analüüsib regulaarselt Terviseamet. Juunikuu analüüsid vastasid kõigile nõuetele (näitajad) - Haabneeme ranna vesi on puhas.

Lisaks heakorra töötajatele ja rannavalvele on aidanud korda luua AS G4S Eesti patrull ja politsei. Igasugu rannas tekkivatest probleemidest anda teada Articard OÜ-le (rannavalve töötab 15.06-14.09, iga päev kell 10.00 kuni 20.00 ja juulis kuni 22.00).