Facebook
RSS
Print

Haabneeme randa kerkib rannahoone

27.02.2017

Valminud on Haabneeme rannahoone projekt, mille tellijaks on Rannahoone OÜ ja autoriks Indrek Kallas Arhitektuuribüroo Korrus OÜ. Uurime arendaja esindajalt Marko Niimeistrilt, missugune hoone tuleb ja kui kaugel tööga ollakse. 

Kuidas tekkis idee rannahoone rajamiseks?

Idee ehitada rannahoone tekkis siis, kui kaua aega seisnud, võssa kasvanud ja hooldamata kinnistud 2016. aasta kevadel avalikult müüki pandi ja vastavat kuulutust kojusõidul tee ääres märkasin. Pakkusin mõtte välja naabrimehele Martin Kolule ja kuna oleme ise sama tänava elanikud ning külastame randa nii talvel, kui suvel võimalikult tihti, mõtlesime, et seal võiks olla praeguse putkamajanduse asemel üks korralik kaasaegne hoone, kus oleks endal ja kõikidel Viimsi tänastel ning ka tulevastel elanikel mõnus kogu perega aastaringselt aega veeta.

Peale mõningast arutelu mõistsime, et kui keegi sinna midagi üldse kunagi teeb, siis ainult kohalik rahvas külaelu paremaks muutmise eesmärgil kuna eelmine omanik seal viimased 10 aastat ärilist perspektiivi ei näinud. Peale pikki arutelusid ning arvutusi otsustasime koos Martiniga asjaga edasi minna ning soetasime kinnistud. Seejärel istusime tundide kaupa rannas, joonistasime läbi erinevaid varainte, konsulteerisime vallavalitsusega, et leida parim võimalik lahendus, mis täidaks detailplaneeringu järgset eesmärki.

Nüüdseks on hoone projekt valmis ja mahtudelt järgnev: hoone kõrgus maapinnast on 11,0 m. Hoone suletud netopind on 423 m². Hoonel on kolm terrassi: esimesel korrusel on terrassiala 299,5 m², teisel korrusel on terrassiala  20 m² ja katuseterrass 130 m². 

Missugune tuleb rannahoone ümbrus?

Haabneeme sanglepikus, mis asub kerkiva rannahoone taga, oleme teinud hooldusraiet, eemaldanud võsa ja haiged puud. Meie soov on teha sanglepikust ilus valgustatud parkmets, kus jalutada ning pingil istudes  jalgu puhata. Samuti sooviksime laiendada ning kaasajastada laste mänguväljakut. Tegeleme jõudumööda parkmetsa projektiga, kuid see nõuab suuri investeeringuid ning jääb edaspidiseks. Kõik, kes soovivad olla abiks kauni parkmetsa rajamisel või toetada laste mänguväljakute uuendamist võivad julgelt ühendust võtta.

Missugune maja tuleb?

Ehitis ei domineeri oma mahuga ümbritseva üle ning sobitub keskkonda. Kahekordne  kompaktne rannaala peahoone ei välista selle vahetusse lähedusse väiksemate hoonemahtude nagu vetelpääste hoone, avalikuks kasutamiseks mõeldud tualetid- ja duširuumid jms, lisandumist. Hoone  idaküljele on projekteeritud suurem klaaspind, kust avaneb vaade parkmetsale. Lõuna ja lääne poole on projekteeritud klaasfassaadid ja terrassid, kust avaneb vaade merele ja loojuvale päikesele.

Ehitise projekteerimisel on lähtutud tänapäevastest normidest ning suurt tähelepanu on pööratud kasutatavatele materjalidele ja energiatõhususele. Kuna kinnistu paikneb vahetult mere ääres, siis on ilmastikuolud keerulised. Kasutatud on keskkonda sobivaid viimistlus- ja soojustusmaterjale, fassaadidel kasutatakse heledaid toone ja lääneküljele klaaspindade kohale projekteeritud väljaulatuvad terrassid ja varikatused leevendavad siseruumide jahutamise vajadust.

Projekteerimisel tegime tihedat koostööd Viimsi vallavalitsusega ning arvestasime nende ettepanekute ja randa suunduva Kesk tee sõidu- ja kergliiklusteega, mille pikenduseks on promenaad ja juba olemasolev muul. 

Mida hoone külastajatele pakub?

Hoone esimene korrus on projekteeritud aastaringseks toitlustamiseks ning samuti rannarahva teenindamiseks suvisel ajal. Restorani saali mahub u 50 inimest. Esimese korruse terrassile u 100 inimest ja katuseterrassile u 50 inimest. Hoone esimesel korrusel paiknevad tehnoruumid, restorani köök, baar ja teenindussaal, tualett ning lao- ja abiruumid.

Teisele korrusele mahub avatud saali korral 60-70 inimest. Hoone teisel korrusel asub teeninduspind ja avatud planeeringuga saal, kust pääseb ülemistele terrassidele ning mis on esialgselt plaanitud rentimiseks üritusteks ja konverentsideks, kuid võimalik kasutada ka muuks otstarbeks nt treeningsaal, restoran, minispaa vms.

Meie soov on, et väliterrassidel pakutaks kiirelt ning mugavalt kehakinnitust, jäätist jms, ilma et peaks selleks restorani sisse minema ega pikalt järjekorras ootama. 

Kes hakkavad toitlustusteenust pakkuma?

Otsime rentnike kogu majale (sh restoranile) ning huvitavaid ideid, mida ülejäänud majaosaga teha, et kogu hoone oleks valla elanikele aastaringselt kasutada ja pangalaenu ka makstud saaks. Kutsun aktiivseid ja ettevõtlike valla inimesi üles ühendust võtma, kui neil kellelgi on soovi hoonesse midagi huvitavat teha, millest oleks rõõmu meie valla elanikele. Sooviksime mõistliku hinnatasemega kogupere restorani, kus oleks mõnus võtta väikene kohv talvisel jalutuskäigul ning süüa õhtusööki või lõunat kasvõi iga päev. Kuna rannas on palju jalutajaid, siis kindlasti peaks olema võimalus mugavalt joogipoolist ning näksimist käigupealt kaasa võtta.

Ehitamisega sooviksime alustada esimesel võimalusel, kui sobiv ehitaja leitud ja ilm lubab. Esimeses etapis valmib vundament ning seejärel püstitatakse kandekonstruktsioonid. Meie eesmärk on korraldada ehitustööd ja ajakava selliselt, et me ei segaks rannamõnusid nautima tulnud inimesi.

Viimsi Teataja

 

Üüripindade ja hindade osas saab täiendavat infot Rannahoone OÜ kontakttelefonilt 529 1584 või saates e-kirja rannahoone.oy @eesti.ee.