Bussiliin nr 49 pikeneb Viimsi keskusesse

31.08.2017

Alates 1. septembrist pikeneb Tallinna ühtse piletisüsteemi bussiliin nr 49 Viimsi keskusesse.

Mul on hea meel, et pea aasta Tallinna linnaga peetud läbirääkimised on jõudnud positiivse tulemuseni ning kooliaasta algusest alates saavad Viimsi elanikud ühistranspordiga mugavamalt Lasnamäele ja Ülemistele.  2016. aastal läbiviidud liikuvusuuring näitas, et paljud viimsilased käivad tööl Ülemiste kvartalis ning neil avaneb nüüdsest võimalus Ravi teelt pääseda otse Ülemistesse. Autoga läbitakse antud teed 25-30 minutiga, bussiga 54 minutit, ent bussis saab e-kirju lugeda, uudiseid üle vaadata või lihtsalt lasta mõttetegevusel lennata. Lisaks saab ümberistumiseta üsna lähedale lennuväljale. Maakonnaliin 114 tagab otseühenduse rongijaamaga, nüüdsest luuakse ühendus ka lennujaamaga.

Seni pidid paljud viimsilased selleks tegema ühe või isegi mitu ümberistumist. Kuna Viimsis töötab ka suur hulk Pirita ja Lasnamäe elanikke, laienevad uued võimalused ka Viimsi suunal liikumiseks.

Bussiliini nr 49 pikendamist Tallinna linna piiril asuvalt Meriväljalt Viimsi keskusesse soovisid nii Viimsi kui Tallinna erinevate piirkondade elanikud juba aastaid. Tänu Viimsi keskuse aktiivsele arenemisele, kuhu on viimastel aastatel ehitatud mitmed teenuste- ja kaubakeskused, meelelahutusasutused, rajatud koolid, populaarseks on muutunud rannad, on piirkond muutunud tõmbekeskuseks, kuhu sõidavad igapäevaselt töötajad, õpilased ja vaba aja veetjad nii Viimsist kui Tallinnast. Väga suur nõudlus Viimsi suunal on just Lasnamäe linnaosast, kust käivad tööl kaubanduskeskuste töötajad ja hotellide, toitlustusasutuste, koolide, veekeskuse ja haigla (Fertilitas haigla on rajamas suure lisaehituse ja piirkondliku perearstikeskuse) kliendid. 2018. aastal valmib Viimsi keskuse piirkonda Haabneeme alevikku Tammepõllu tee äärde riigigümnaasium, mis tõstab pendelrännet veelgi ja seda olulisem on ühendus kahe omavalitsuse keskuste vahel.

Juba praegu on Ranna tee ja Randvere tee liikluskoormus suur nii linna suunduval kui linnast väljuval suunal, keskuse arenemisel sagedused kasvavad, mis põhjustab probleeme nii erasõidukite kasutajatele kui ka ühistranspordile. Seetõttu on väga oluline eelisarendada just ühistransporti.

Liini läbisõiduks septembrist kuni aasta lõpuni on planeeritud ligikaudu 23 200 km ning vald rahastab liini pikendamist käesoleval aastal ca 29 000 euro ulatuses. Vald taotles liini pikendamiseks korduvalt kahe aasta jooksul ka riigipoolset toetust, kuid taotlused ei saanud positiivset tagasisidet. Nii jäi liini pikendamisega kaasnevad kulud praegu valla kanda. Kindlasti jätkame edaspidi riigilt piiriülese mahu rahastamise taotlemist.

Piletisüsteemi hinnad liinil nr 49 kehtivad samadel alustel nagu bussiliinidel 1A ja 38.

Bussiliin sõidab marsruudil Ravi tee, Randvere tee, Ranna tee, Merivälja tee, Kloostrimetsa tee, Pärnamäe tee, Narva maantee, Ussimäe tee, K. Kärberi tänav, Ümera tänav, Laagna tee, J. Smuuli tee, Suur-Sõjamäe tänav, Ääsi tänav, Valukoja tänav, Lõõtsa tänav, Suur-Sõjamäe tänav, Tartu maantee, Lennujaama tee, Ülemiste Keskuse seisuplats.

Liini teenindab MRP Linna Liinid OÜ.

Infot sõiduplaani kohta leiab peatus.ee või sõiduplaan.tallinn.ee lehtedelt.

Loodan, et liin leiab palju kasutamist ja hea vastuvõtu viimsilaste seas. Sõidame bussiga!

Oliver Liidemann

Abivallavanem