Facebook
RSS
Print

Kuidas rattaga korrektselt kõnniteel liigelda?

29.06.2016

Suvi on tänavatele toonud arvukalt jalgrattureid, kellest paljud liiklevad kõnniteedel kõrvuti jalakäijatega, teadmata enda õiguseid ja kohustusi ning tekitades seeläbi ohtlikke olukordi.

Maanteeameti ennetustöö osakonna eksperdi Christina Vallimäe sõnul võib kõnniteel, mis ei ole märgistatud kui jalgratta- ja jalgtee sõita alla 13-aastane jalgrattur ja tema kuni kaks täiskasvanud saatjat ning väikelast rattatoolis sõidutav jalgrattur.

„Ülejäänud ratturid võivad sõita jalgratta- ja jalgteel, jalgrattarajal ja -teel või võimalikult sõidutee parema ääre lähedal ning teepeenral, kui see on selleks kõlblik, ohustamata jalakäijat. Kõnniteel võib sõita siis, kui sõiduteel sõitmine tee seisukorra tõttu on oluliselt raskendatud, “ täpsustas Vallimäe ratturi võimalusi liiklemiseks ja pani südamele liikluses teineteisega arvestamist.


Loe veel

Teata abivajavast lapsest!

29.06.2016

Igaühel on kohustus lastekaitseseadusest tulenevalt teatada hädaohus olevast või abivajavast lapsest!

Abivajavast lapsest teata vallavalitsusele, võimalusel otse lastekaitsetöötajale või lasteabitelefonil 116 111 (24 h).

Viimsi vallavalitsuse lastekaitsespetsialistide kontaktid: 602 8823 – Thea Tänav, thea@viimsivv.ee; 602 8875 – Grete Bobkin, grete@viimsivv.ee; 602 8841 – Sandra Hommuk-Silla, sandra@viimsivv.ee. 

Hädaohus olevast lapsest teata politseile lühinumbril 112 ja valla- või linnavalitsusele.

Loe edasi, et tunda ära abivajavat või hädaohus olevat last.


Loe veel

Ranna tee raudteeülesõidu sulgemine ja ühistranspordi ümberkorraldamine

27.06.2016

Seoses rekonstrueerimistöödega suletakse 2. juulil kella 5.00-st kuni 4. juulini kell 5.00 hommikuni Ranna tee raudteeülesõit.

Liinide nr 1A, 114 ja 260  autobussid sõidavad laupäeval ja pühapäeval mõlemal liiklussuunal ümbersõidumarsruudil Ranna tee, Muuli tee, Rohuneeme tee, Randvere tee ja Ravi tee, tehes ümbersõidul kesklinna suunal ajutise Mõisapargi peatuse Rohuneeme teel pärast Randvere tee ristmikku.

Ümbersõidu perioodil ei sõida liini nr 1A autobussid Nelgi teel ega peatu Viimsi vallamaja peatuses.

Ümbersõidust tingituna võib bussiliinidel esineda mõneminutilisi hilinemisi.

Ranna tee raudteeülesõidu rekonstrueerimistöid teostab Teede REV-2.

 

Viimsi Vallavolikogu 21.06.2016 istungi otsused ja määrused

22.06.2016

Vallavolikogu 21.06.2016 istungil vastuvõetud otsustega on võimalik tutvuda valla kodulehel, juurdepääs - SIIT
Samal istungil vastuvõetud vallavolikogu määrustele juurdepääs - SIIT

Jaanituled 2016

22.06.2016

Tänavu tähistame jaanipäeva ja võidupüha kaheksa suurema üritusena - Lubja ja Pärnamäe ühine jaanituli, Kelvingi küla jaanipäev, Leppneeme küla jaanipäevapidu, Viimsi jaanipäev, Randvere jaanipidu, Rohuneeme jaanituli, Prangli jaanipidu, Tammneeme küla jaanipäev. 


Loe veel

Seakatku meelespea

22.06.2016

Seakatku positiivsed leiud kütitud ja hukkunud metsigadelt võetud proovidest näitavad, et viiruse kontsentratsioon Eesti looduses on endiselt kõrge ja oht, et taud võiks jõuda metsast farmi, on väga suur.


Loe veel

Rail Balticu raudteetrassi määramine

22.06.2016

Harju maavanem võttis 13.06.2016 korraldusega 1488-k vastu Harju maakonnaplaneeringu Rail Balticu raudtee trassi koridori asukoha määramiseks ning korraldab maakonnaplaneeringu ja maakonnaplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH) aruande avaliku väljapaneku.  Avalikul väljapaneku raames oodatakse kirjalikke ettepanekuid ja vastuväiteid planeeringu lahendusele ja KSH aruandele kõigilt huvilistelt Harju Maavalitsuse aadressil Roosikrantsi tn 12, 15077 Tallinn või elektronposti aadressil info at harju dot maavalitsus dot ee.


Loe veel

Vanemad Teated
17.06.2016| Ära ahvatle varast
27.05.2016| AS Viimsi Vesi teatab
06.05.2016| Lähme talgutele!

Noortevolikogu ja vallavalitsuse kohtumine

16.06.2016

Eile toimus taas vallavalitsuse ja noortevolikogu esindajate regulaarne kokkusaamine. Sel korral oli arutelus noortevolikogu tegevuse ülevaade (jaanuar-juuni 2016), tulevikuplaanid, koostöövõimalused, uute valimiste korraldamine ja jooksvad küsimused. 


Loe veel

Viimsis sai hoo sisse rahvusvaheline noorsootöötajate seminar

23.05.2016

22.-27. mail 2016 toimub Viimsis hotell Lavendel konverentsiruumides rahvusvaheline noorsootöötajate seminar „Cooperation for Youth Excange Development“. Seminari korraldab Eesti Noorsootöötajate Kogu (ENK) koostöös Viimsi Vallavalitsusega ning Prantsusmaa koostööparneriga Les MJC Rhone Alpes. Projekti rahastab Prantsusmaa Erasmus+ agentuur.

Tegemist on teise osaga noorsootöötajate rahvusvahelisest koolitusest. Esimene osa toimus märtsis Prantsusmaal Lyonis. Osalejaid on Eestist, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Lätist, Rumeeniast, Türgist. Kokku osaleb seminaril 51 noorsootöötajat.


Loe veel

17. mail külastavad Eesti ja Soome esileedid Viimsit

17.05.2016

17. - 18. mail viibib Eestis riigivisiidil Soome president Sauli Niinistö koos abikaasa Jenni Haukioga. Kavas on kohtumised Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese, Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja peaminister Taavi Rõivasega. Kohtumistel keskendutakse Eesti ja Soome kahepoolsele koostööle, samuti julgeolekuga seotud teemadele ning Euroopa Liidu aktuaalsetele teemadele. 

Soome riigipea abikaasa Jenni Haukio ja presidendi abikaasa Ieva Ilves külastavad KUMU kunstimuuseumi, Tallinna Soome Kooli. 17. mai keskpäeval võõrustab külalisi Viimsis Rannarahva muuseum  ja vabaõhumuuseum. Samuti on kavas külastada Eesti Keele Instituuti ja Eesti Disainikeskust Kultuurikatlas, Eesti Pärimusmuusika keskust Viljandis, kus antakse ülevaade ka Viljandi Kultuuriakadeemiast ning pärimuskultuuri hoidmisest ja edendamisest. 

 

Nädalavahetusel selgusid Eesti parimad pop-jazz koorid ja vokaalansamblid

10.05.2016

2.-7. mail toimus Viimsi valla eestvedamisel juba seitsmes Viimsi JazzPopFest. 6. ja 7. mail Viimsi Koolis JazzPopFesti raames toimunud konkursil hindas žürii parimaks Tallinna Reaalkooli segakoori ja ETV Lastekoori ning vokaalansamblite kategoorias Viljandi Gümnaasiumi neidudeansambli “Unsumbel”. A-kategooria Simply the Best konkursil esimest kohta välja ei kuulutatud, kuid teise koha vääriliseks hindas žürii lausa kaks koori – Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Naiskoori (dirigendid Aivar Leštšinski ja Jana Perens) ja Üle-eestilise neidudekoori Leelo (dirigent Külli Kiivet). Kolmandale kohale tuli Otsakoor (juhendajad Maarja Aarma ja Tõnu Laikre).


Loe veel

Viimsi Kooli näitetrupp EKSPERIMENT sai tunnustuse kooliteatrite riigifestivalil Rakveres

12.04.2016

8.-10.aprillil toimus Rakveres gümnaasiumi kooliteatrite festival. Sel aastal sai kooliteater 35-aastaseks ja Rakveres aset leidnud festival tähistas seega suurejooneliselt juubeliaastat. Omavahel võtsid mõõtu maakondade parimad ja tase oli kõrge.
Viimsi Kooli näitetrupp esines kohe avapäeval esimesena ning žürii hinnangul andis korraliku avapaugu puhta energia ja suurepärase meeskonnatööga. Esile tõsteti põnevaid karaktereid ja kiita sai rütmistus ning üksteise tunnetamine laval.

Selle eest pärjati truppi ANSAMBLIMÄNGUPREEMIAGA.
Joosep Pajus 10hm sai PARIMA MEESKÕRVALOSA preemia.

Eksperiment trupi lavastaja-juhendaja on Külli Täht! 

Palju õnne!

President Lennart Meri stipendiumi sai tänavu doktorant Kristiine Kikas

30.03.2016

29. märtsil, president Lennart Meri 87. sünniaastapäeva tähistamise mälestuskontserdil Viimsi Püha Jaakobi kirikus anti üle valla aukodaniku, president Lennart Meri stipendium, mille pälvis Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi võrdleva kirjandusteaduse ja kultuurisemiootika eriala kultuuride uuringute doktorant Kristiine Kikas.


Loe veel

Viimsi Rannarahva muuseumis avatakse merekultuuriaastale pühendatud näitus "Piirideta meri"

29.03.2016

Teisipäeval, 29. märtsil kell 19.15 avati Viimsis Rannarahva muuseumis merekultuuriaastale pühendatud näitus "Piirideta meri". Näitus räägib Soome lahest kui rahvaste, kaupade, eri kultuuride ja ideede liikumiskohast.


Loe veel

Vanemad Uudised
23.05.2013| Viimsi Rattaretk 2015

Valla juhtimine

Enim loetud

Kultuur ja sport

Sotsiaal ja tervishoid

Ehitus

Enim loetud
Uuemad teemad

Maa-ja keskkonnakorraldus, kommunaal

Vaba-aeg

Enim loetud
Uuemad teemad