Facebook
RSS
Print

Kanna oma lemmikloom registrisse!

26.01.2017

Seoses www.eesti.ee portaali uuenemisega ning x-tee-le üleminekuga sulgeb riigiportaal kõik oma välised teenused, sh ka lemmikloomaregistri LLRi teenuse. Edaspidi saab lemmiklooma omanik ise registrisse lisada otse lemmikloomaregistri portaalist www.llr.ee.

LLR on üle-eestiline veebipõhine register, mis on mõeldud arvepidamiseks Eesti lemmikloomade (kassid, koerad, papagoid, tuhkrud, deegud, fennekrebased, hamstrid, hobused, kährikud, küülikud, maod, merisead, minisead, pesukarud, tšintšiljad) üle. LLR vastab täielikult nii riigi nõuetele, seadusandlusele kui kasutajate vajadustele.

LLRi registri avalikus portaalis, kus saad registrist loomi otsida; tutvuda varjupaiga loomadega; lisada kaotatud ja leitud loomade kohta kuulutusi ning oma lemmiklooma ise tasuta registrisse kanda
LLRi portaalist saab omanik tutvuda oma registrisse kantud loomade andmetega, uuendada oma kontakte (telefon, e-post) ja looma asukoha aadressi, teavitada looma surmast ning registreerida ka ise oma kiibitud lemmiklooma registrisse. Portaali kasutamiseks on vajalik ID-kaart.

Lisaks saab portaalist tutvuda ka varjupaikades kodu-ootavate loomadega, lisada ise kuulutusi kadunud/leitud lemmikute kohta ning otsida registrist kiibinumbri järgi lemmiklooma.

Loomade kandmine registrisse www.llr.ee on tasuta nii loomaomanikele kui registreeritud kasutajatele.

NB! Portaal on mõeldud ainult loomaomanikele enda lemmikloomade registreerimiseks.

Kuidas kanda looma registrisse?

1 Mine aadressile www.llr.ee/E-teenindus.

2 Logi sisse oma ID-kaardiga „E-teenindusse“ (selle leiad kas lehe ülevalt paremalt või Avalehelt).

Kui Sinu nimel on juba mõni lemmikloom, kuvatakse Sinu andmed ning selle all Sinu lemmiklooma andmed.

4 Uue lemmiklooma registreerimiseks palun vajuta sinisele „Registreerin uue kiibitud looma“ nupule.

5 Avaneb kohustuslik looma kiibi numbri kontroll, kus kontrollitakse ega sellise kiibiga looma pole juba registrisse kantud. 
Palun sisesta lahtrisse oma looma kiibi number (see on 15-kohaline numbrikombinatsioon) ning vajuta „Kontrollin kiibi numbrit registrist“ nupule.

6 Kui kiibi numbrit registris pole, siis avaneb looma registreerimisvorm. Täida lahtrid ning salvesta andmed.

7 Kui loom on registrisse kantud, näed ta andmeid ka „Loomade nimekirjas“.