Siseliinide graafikud

Alates 1.09.16 on uued sõiduplaanid Viimsi siseliinidel ja maakonna bussiliinil 114.
Muudatused toimusid sõiduaegades, liinide ümberkorralduses ja marsruutides. Sõitjate sisenemine ja 
väljumine toimub kõikides bussipeatuse liiklusmärgiga (541a) tähistatud bussipeatustes.
Vaata uusi graafikuid! Ratastooli kasutajad pääsevad Viimsis mugavamalt liikuma

23.09.2016

Septembris soetas AS Rannapere Pansionaat riigihankega Opel Vivaro mikrobussi, mis on kohandatud spetsiaalselt erivajadustega inimeste transportimiseks.


Loe veel

Puulehtede äraveo kampaania

22.09.2016

Viimsi vallavalitsus korraldab taaskord Viimsi poolsaarel sügisese lehtede äraveo kampaania.

Kõikidel huvilistel palume lehekottide arvust teada anda oma küla külavanematele, kes jagavad välja ka lehekotid, alevike puhul (Haabneeme ja Viimsi alevik) e-posti teel puulehed at viimsivv dot ee (e-postis tuua välja aadress, täisnimi, lehekottide arv - kuni 6 kotti ja kontakttelefon) hiljemalt 25. oktoobriks 2016. Maksimaalne kogus lehekotte, mida vald ära viib, on kuni 6 lehekotti (ühe koti maht 150 liitrit) kinnistu kohta.

Äraviimise eelduseks on valla poolt antud läbipaistvate lehekottide kasutamine, mis on täidetud ainult lehtedega. Palume muid jäätmeid (muru, oksad, rohitud taimed, olmepraht, ehituskeemia) mitte kottidesse panna, vastasel juhul jätab kommunaalamet kotid ära viimata ja need peab kinnistuomanik ise jäätmejaama viima. Eelmisel aastal oli mitmeid juhuseid, kus kotid sisaldasid kõike muud peale lehtede sh olmeprügi ning muud mittesobilikku. Lehekottide äravedu teostab Viimsi valla kommunaalameti brigaad.


Loe veel

Lastejoonistuste näitus „Turvaline kodu – turvaline Eesti!“

22.09.2016

Kuni 30. septembrini on tööpäevadel kell 9.00-19.00 võimalik vaadata Viimsi keskkooli (Randvere tee 8, Haabneeme) I korruse aatriumis näitust "Turvaline kodu - turvaline Eesti!".


Loe veel

Ühekordne toetus pensionäridele

21.09.2016

 Viimsi Vallavalitsuse 05.04.2016 korralduse nr 282 alusel makstakse toimetuleku parandamiseks ka käesoleval aastal täiendavat toetust kõigile pensionäridele.

Toetust 50 eurot makstakse kõigile vanadus-, rahva-, töö- võimetus- ja toitjakaotuspensioni saajatele, kelle Rahvastikuregistri järgne elukoht on registreeritud Viimsi vallas vähemalt alates 1. jaanuarist 2016.


Loe veel

Mõõdistustööd Pärnamäe külas

19.09.2016

Alates 20. septembrist toimuvad nelja kuu jooksul Viimsi vallas Pärnamäe külas Aiandi tee – Pärnamäe tee – Vehema tee – Lageda tee – Künka tee – Vehema tee  – Suur-Kaare tee – Vikerkaare tee vahelisel alal,  vastavalt lisatud skeemile, maa-ala M 1:500 mõõdistus ja maa-aluste kommunikatsioonide uurimistööd. 

Riigihanke alusel teostab  töid ehitusuuringute firma Rakendusgeodeesia ja Ehitusgeoloogia Inseneribüroo OÜ (REIB OÜ). Uurimistöödega seotud isikutel on kaasas töötõendid ja riietus on varustatud vastava märgistusega.


Loe veel

Tammneeme külavanem valitud

19.09.2016

17. septembril 2016 toimunud Tammneeme küla üldkoosolekul valiti taas külavanemaks Raivo Kaare.

Viimsi tähistab turvalisuspäeva 10. sünnipäeva!

16.09.2016

Laupäeval, 17. septembril kell 11-14 toimub Haabneemes Viimsi Kooli territooriumil juba 10. Viimsi turvalisuspäev. Turvalisuspäevaga paralleelselt toimub Viimsi Koolis ka iga-aastane infolaat. Tegemist on kogupereüritusega


Loe veel

Vanemad Teated
02.09.2016| Tunnustame noori!
02.09.2016| Ohutut meresõitu!

Selgusid Viimsi riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi tulemused

02.08.2016

Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistlusele laekunud seitsmeteistkümne võistlustöö hulgast tunnistati esikoha vääriliseks arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc Group AS ja KAMP Arhitektid OÜ ühine ideelahendus märgusõnaga „CLT“ (autorid: Jan Skolimowski, Peeter Loo ja Kaspar Kruuse).


Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Viimsi Vallavalitsuse ning Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas täna välja Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistluse tulemused.
 Hoone kavandamise lähtekohaks on võetud võimalikult väikese energiavajadusega hoone loomine, mille põhiliseks ehitusmaterjaliks on puit. Puit on meie regioonis kõige loomulikum materjal, tema kasutamine seob CO2, tekkiv töökeskkond ja hilisem kasutuskeskkond on tervislikum.

 Koolimaja kandekonstruktsiooniks on valdavas osas valitud CLT (Cross Laminated Timber) ehk eesti keeles ristkihtpuit. Mitmed Euroopa riigid on juba aastaid edukalt sellele tehnoloogial põhinevaid maju ehitanud.
 Võidutöös leiavad ühendamist hea kontekstitunnetus, rahulik ning selge arhitektuurne võttestik ja uudne ehitustehnoloogia. Võidutöö on kompaktne, arvestab mastaabilt ja materjalivalikult külgneva hoonestusega, on energiasäästlik ja ehituslikult realistlik.

Loe veel

Noortevolikogu ja vallavalitsuse kohtumine

16.06.2016

Eile toimus taas vallavalitsuse ja noortevolikogu esindajate regulaarne kokkusaamine. Sel korral oli arutelus noortevolikogu tegevuse ülevaade (jaanuar-juuni 2016), tulevikuplaanid, koostöövõimalused, uute valimiste korraldamine ja jooksvad küsimused. 


Loe veel

Viimsis sai hoo sisse rahvusvaheline noorsootöötajate seminar

23.05.2016

22.-27. mail 2016 toimub Viimsis hotell Lavendel konverentsiruumides rahvusvaheline noorsootöötajate seminar „Cooperation for Youth Excange Development“. Seminari korraldab Eesti Noorsootöötajate Kogu (ENK) koostöös Viimsi Vallavalitsusega ning Prantsusmaa koostööparneriga Les MJC Rhone Alpes. Projekti rahastab Prantsusmaa Erasmus+ agentuur.

Tegemist on teise osaga noorsootöötajate rahvusvahelisest koolitusest. Esimene osa toimus märtsis Prantsusmaal Lyonis. Osalejaid on Eestist, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Lätist, Rumeeniast, Türgist. Kokku osaleb seminaril 51 noorsootöötajat.


Loe veel

17. mail külastavad Eesti ja Soome esileedid Viimsit

17.05.2016

17. - 18. mail viibib Eestis riigivisiidil Soome president Sauli Niinistö koos abikaasa Jenni Haukioga. Kavas on kohtumised Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese, Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja peaminister Taavi Rõivasega. Kohtumistel keskendutakse Eesti ja Soome kahepoolsele koostööle, samuti julgeolekuga seotud teemadele ning Euroopa Liidu aktuaalsetele teemadele. 

Soome riigipea abikaasa Jenni Haukio ja presidendi abikaasa Ieva Ilves külastavad KUMU kunstimuuseumi, Tallinna Soome Kooli. 17. mai keskpäeval võõrustab külalisi Viimsis Rannarahva muuseum  ja vabaõhumuuseum. Samuti on kavas külastada Eesti Keele Instituuti ja Eesti Disainikeskust Kultuurikatlas, Eesti Pärimusmuusika keskust Viljandis, kus antakse ülevaade ka Viljandi Kultuuriakadeemiast ning pärimuskultuuri hoidmisest ja edendamisest. 

 

Nädalavahetusel selgusid Eesti parimad pop-jazz koorid ja vokaalansamblid

10.05.2016

2.-7. mail toimus Viimsi valla eestvedamisel juba seitsmes Viimsi JazzPopFest. 6. ja 7. mail Viimsi Koolis JazzPopFesti raames toimunud konkursil hindas žürii parimaks Tallinna Reaalkooli segakoori ja ETV Lastekoori ning vokaalansamblite kategoorias Viljandi Gümnaasiumi neidudeansambli “Unsumbel”. A-kategooria Simply the Best konkursil esimest kohta välja ei kuulutatud, kuid teise koha vääriliseks hindas žürii lausa kaks koori – Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Naiskoori (dirigendid Aivar Leštšinski ja Jana Perens) ja Üle-eestilise neidudekoori Leelo (dirigent Külli Kiivet). Kolmandale kohale tuli Otsakoor (juhendajad Maarja Aarma ja Tõnu Laikre).


Loe veel

Viimsi Kooli näitetrupp EKSPERIMENT sai tunnustuse kooliteatrite riigifestivalil Rakveres

12.04.2016

8.-10.aprillil toimus Rakveres gümnaasiumi kooliteatrite festival. Sel aastal sai kooliteater 35-aastaseks ja Rakveres aset leidnud festival tähistas seega suurejooneliselt juubeliaastat. Omavahel võtsid mõõtu maakondade parimad ja tase oli kõrge.
Viimsi Kooli näitetrupp esines kohe avapäeval esimesena ning žürii hinnangul andis korraliku avapaugu puhta energia ja suurepärase meeskonnatööga. Esile tõsteti põnevaid karaktereid ja kiita sai rütmistus ning üksteise tunnetamine laval.

Selle eest pärjati truppi ANSAMBLIMÄNGUPREEMIAGA.
Joosep Pajus 10hm sai PARIMA MEESKÕRVALOSA preemia.

Eksperiment trupi lavastaja-juhendaja on Külli Täht! 

Palju õnne!

President Lennart Meri stipendiumi sai tänavu doktorant Kristiine Kikas

30.03.2016

29. märtsil, president Lennart Meri 87. sünniaastapäeva tähistamise mälestuskontserdil Viimsi Püha Jaakobi kirikus anti üle valla aukodaniku, president Lennart Meri stipendium, mille pälvis Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi võrdleva kirjandusteaduse ja kultuurisemiootika eriala kultuuride uuringute doktorant Kristiine Kikas.


Loe veel

Vanemad Uudised
23.05.2013| Viimsi Rattaretk 2015