Rannapere Pansionaat: soovime laieneda

26.05.2017

2016. aastal rajati Rannapere Pansionaadis 4 uut voodikohta, mille tulemusena paranesid ettevõtte majandustulemused.


Loe veel

Lastekaitse ja sotsiaaltöö: abivajava lapse märkamine ja eakatele vajalike teenuste kättesaadavus

26.05.2017

Sotsiaal- ja tervishoiuameti märksõnadeks 2017. aastal lastekaitse valdkonnas on abivajava lapse märkamine ning sotsiaaltöö valdkonnas puuetega ning eakatele inimestele vajalike teenuste kättesaadavuse parandamine.


Loe veel

Viimsi valla liikuvusuuringu esitlus 12.06.2017 kell 17.00 volikogu saalis

26.05.2017

 12. juunil kell 17.00 toimub Viimsi vallamaja volikogu saalis Hendrikson & Ko poolt koostatud „Viimsi valla liikuvusuuring 2017“ esitlus.

Viimsi vald on ühena Tallinna naabervaldadest paratamatult üks osa kiirelt arenevast Tallinna linnastust. Kiire areng toob kaasa muudatusi Tallinna ja Viimsi tööjaotuses, millest tuleneb liikumiste hulk, ajaline jaotus ja sotsiaalne profiil. Arenguid saab juhtida strateegilises plaanis funktsioonide tasakaalustamisega või taktikalises plaanis transpordialaste valikute suunamisega.
Viimastel aastatel on Viimsi vald teostanud olulisi investeeringuid teenuste ja töökohtade lisandumisse valla territooriumil ja seetõttu on funktsionaalses plaanis loodud eeldused ka sundliikumiste vähenemiseks eeskätt ühendustel Tallinnaga. Peamised uurimisküsimused on: kas Viimsi valla jõupingutused on mõjutanud Tallinna ja Viimsi vahelisi liikumisi ning mida saab nende liikumiste mõjutamiseks veel ette võtta?

Ettekande teeb liikuvusekspert Marek Rannala.

 uuring

uuringu lisa

Kirjalik enampakkumine Haabneeme rannas asuvale rannakohviku müügiplatsile rentniku leidmiseks

24.05.2017

Viimsi Vallavalitsus kuulutab välja Haabneeme rannas asuvale rannakohviku müügiplatsile suvekuudeks (16.06-17.09.2017) rentniku leidmiseks kirjaliku enampakkumise. 
Pakkumuste esitamise tähtaeg on 07.06.2017 kell 10.00

Alus: Viimsi Vallavalitsuse 23.05.2017 korraldus nr 369

 

Haridus, sport ja kultuur: Viimsis kerkivad uued koolid ja lasteaiad

24.05.2017

Viimase aasta jooksul on Viimsi vallavalitsus jõudsalt edasi liikunud haridusvõrgu arengukava elluviimisega. Samuti lisandub spordirajatisi ning kasvavad toetused. 


Loe veel

Rahandus: Valla majanduslik olukord paraneb

24.05.2017

Viimsi valla majanduslik olukord on pärast 2009-2010. aasta majanduslangust järjepidevalt paranenud ning paranemas on ka tööhõive.


Loe veel

98. aastane Viimsi vald

24.05.2017

11. mail tähistas Viimsi vald oma 98. aastapäeva ning väärika vanuse täitumisel on õige aeg võtta kokku koduvalla möödunud aasta suurimad arengud.


Loe veel

Vanemad Teated
22.03.2017| Teadaanne

Selgusid Viimsi riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi tulemused

02.08.2016

Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistlusele laekunud seitsmeteistkümne võistlustöö hulgast tunnistati esikoha vääriliseks arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc Group AS ja KAMP Arhitektid OÜ ühine ideelahendus märgusõnaga „CLT“ (autorid: Jan Skolimowski, Peeter Loo ja Kaspar Kruuse).


Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Viimsi Vallavalitsuse ning Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas täna välja Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitektuurivõistluse tulemused.
 Hoone kavandamise lähtekohaks on võetud võimalikult väikese energiavajadusega hoone loomine, mille põhiliseks ehitusmaterjaliks on puit. Puit on meie regioonis kõige loomulikum materjal, tema kasutamine seob CO2, tekkiv töökeskkond ja hilisem kasutuskeskkond on tervislikum.

 Koolimaja kandekonstruktsiooniks on valdavas osas valitud CLT (Cross Laminated Timber) ehk eesti keeles ristkihtpuit. Mitmed Euroopa riigid on juba aastaid edukalt sellele tehnoloogial põhinevaid maju ehitanud.
 Võidutöös leiavad ühendamist hea kontekstitunnetus, rahulik ning selge arhitektuurne võttestik ja uudne ehitustehnoloogia. Võidutöö on kompaktne, arvestab mastaabilt ja materjalivalikult külgneva hoonestusega, on energiasäästlik ja ehituslikult realistlik.

Loe veel

Noortevolikogu ja vallavalitsuse kohtumine

16.06.2016

Eile toimus taas vallavalitsuse ja noortevolikogu esindajate regulaarne kokkusaamine. Sel korral oli arutelus noortevolikogu tegevuse ülevaade (jaanuar-juuni 2016), tulevikuplaanid, koostöövõimalused, uute valimiste korraldamine ja jooksvad küsimused. 


Loe veel

Viimsis sai hoo sisse rahvusvaheline noorsootöötajate seminar

23.05.2016

22.-27. mail 2016 toimub Viimsis hotell Lavendel konverentsiruumides rahvusvaheline noorsootöötajate seminar „Cooperation for Youth Excange Development“. Seminari korraldab Eesti Noorsootöötajate Kogu (ENK) koostöös Viimsi Vallavalitsusega ning Prantsusmaa koostööparneriga Les MJC Rhone Alpes. Projekti rahastab Prantsusmaa Erasmus+ agentuur.

Tegemist on teise osaga noorsootöötajate rahvusvahelisest koolitusest. Esimene osa toimus märtsis Prantsusmaal Lyonis. Osalejaid on Eestist, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Lätist, Rumeeniast, Türgist. Kokku osaleb seminaril 51 noorsootöötajat.


Loe veel

17. mail külastavad Eesti ja Soome esileedid Viimsit

17.05.2016

17. - 18. mail viibib Eestis riigivisiidil Soome president Sauli Niinistö koos abikaasa Jenni Haukioga. Kavas on kohtumised Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese, Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja peaminister Taavi Rõivasega. Kohtumistel keskendutakse Eesti ja Soome kahepoolsele koostööle, samuti julgeolekuga seotud teemadele ning Euroopa Liidu aktuaalsetele teemadele. 

Soome riigipea abikaasa Jenni Haukio ja presidendi abikaasa Ieva Ilves külastavad KUMU kunstimuuseumi, Tallinna Soome Kooli. 17. mai keskpäeval võõrustab külalisi Viimsis Rannarahva muuseum  ja vabaõhumuuseum. Samuti on kavas külastada Eesti Keele Instituuti ja Eesti Disainikeskust Kultuurikatlas, Eesti Pärimusmuusika keskust Viljandis, kus antakse ülevaade ka Viljandi Kultuuriakadeemiast ning pärimuskultuuri hoidmisest ja edendamisest. 

 

Nädalavahetusel selgusid Eesti parimad pop-jazz koorid ja vokaalansamblid

10.05.2016

2.-7. mail toimus Viimsi valla eestvedamisel juba seitsmes Viimsi JazzPopFest. 6. ja 7. mail Viimsi Koolis JazzPopFesti raames toimunud konkursil hindas žürii parimaks Tallinna Reaalkooli segakoori ja ETV Lastekoori ning vokaalansamblite kategoorias Viljandi Gümnaasiumi neidudeansambli “Unsumbel”. A-kategooria Simply the Best konkursil esimest kohta välja ei kuulutatud, kuid teise koha vääriliseks hindas žürii lausa kaks koori – Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Naiskoori (dirigendid Aivar Leštšinski ja Jana Perens) ja Üle-eestilise neidudekoori Leelo (dirigent Külli Kiivet). Kolmandale kohale tuli Otsakoor (juhendajad Maarja Aarma ja Tõnu Laikre).


Loe veel

Viimsi Kooli näitetrupp EKSPERIMENT sai tunnustuse kooliteatrite riigifestivalil Rakveres

12.04.2016

8.-10.aprillil toimus Rakveres gümnaasiumi kooliteatrite festival. Sel aastal sai kooliteater 35-aastaseks ja Rakveres aset leidnud festival tähistas seega suurejooneliselt juubeliaastat. Omavahel võtsid mõõtu maakondade parimad ja tase oli kõrge.
Viimsi Kooli näitetrupp esines kohe avapäeval esimesena ning žürii hinnangul andis korraliku avapaugu puhta energia ja suurepärase meeskonnatööga. Esile tõsteti põnevaid karaktereid ja kiita sai rütmistus ning üksteise tunnetamine laval.

Selle eest pärjati truppi ANSAMBLIMÄNGUPREEMIAGA.
Joosep Pajus 10hm sai PARIMA MEESKÕRVALOSA preemia.

Eksperiment trupi lavastaja-juhendaja on Külli Täht! 

Palju õnne!

President Lennart Meri stipendiumi sai tänavu doktorant Kristiine Kikas

30.03.2016

29. märtsil, president Lennart Meri 87. sünniaastapäeva tähistamise mälestuskontserdil Viimsi Püha Jaakobi kirikus anti üle valla aukodaniku, president Lennart Meri stipendium, mille pälvis Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi võrdleva kirjandusteaduse ja kultuurisemiootika eriala kultuuride uuringute doktorant Kristiine Kikas.


Loe veel

Vanemad Uudised
23.05.2013| Viimsi Rattaretk 2015