6-klassilisest Haabneeme koolist sai põhikool

06.09.2017

Haabneeme kooli juures avati täna 3-korruseline juurdeehitus, millega saab kool juurde 1000 m2 pinda. Haabneeme kool kujundatakse juurdeehituse valmides ümber 6-klassilisest koolist 9-klassiliseks põhikooliks. Juurdeehitus läks maksma 1,2 miljonit eurot.

„Loodan, et seda maja täidab alati rahulolu ühiselt plaanitu kordaminekust, uudishimu ja teadmiste kogumise kirg ning rõõm kõigi meeskonnaliikmete õnnestumiste üle. Soovin, et teie „keti“ nõrgim lüli oleks tugev nagu eestlase DNA, mis ei lase meie rahva edenemise ja õppimise vaimustusel vaibuda,“ ütles maavanem Ülle Rajasalu.

„Viimsi vald on kasvav vald ning igal aastal on õpilaste arv meie valla koolides järjepidevalt kasvanud. Tänavu alustas esimesel septembril õppetööd kõikides valla koolides kokku juba 2575 õpilast,“ ütles Viimsi vallavanem Rein Loik. „Haabneeme kooli juurdeehitus on Viimsi selle aasta üks olulisemaid investeeringuid. Alles maikuus panime me sellele majale nurgakivi ning täna saame juba avada. Suur tänu ehitajale, kes on teinud väga head tööd, et lapsed saaksid alustada õppetööd kooliaasta alguses juba uutes ruumides.“

„Haabneeme Kool sai juurde moodsa ja kaasaegse juurdeehituse. Ühtlasi andis juurdeehitus võimaluse korraldada Haabneeme Kooli õppekorraldus ümber 6-klassilisest koolist 9-klassiliseks, tänu sellele saame tagada oma õpilastele võimaluse lõpetada Haabneeme Koolis põhikool ilma, et õpilane peaks õppetsükli käigus kooli vahetama,“ ütles abivallavanem Jan Trei. „Tänu juurdeehitusele saame Haabneeme koolis varasemast rohkem pakkuda oma õpilastele ka erinevaid huvihariduslikke võimalusi nii teadmiskeskuse ringide kui kooli enda huviringide näol.“

„Kaheksa aasta jooksul, mis siin õuealal kool on juba tegutsenud, on meil toimunud palju muudatusi: mina seisan siin täna oma kolmandal avaaktusel,“ ütles Haabneeme kooli direktor Sirje Toomla. „Kui 2009. aastal alustasime Viimsi Kooli õppehoonena, olid meil vaid 2. ja 3. klassid. Viie aasta järel muutus kool 6-klassiliseks Haabneeme Kooliks ning täna avame siis 9-klassilise kooli juurdeehituse. On olnud väga põnev ja tore aeg. Nüüd saame rahulikult toimetada – õpetada ning arendada lapsi.“

Haabneeme kooli praegune õppehoone valmis 2009. aastal Arhitektuuribüroo Emil Urbel OÜ projekti järgi ning seal toimis seni 6-klassiline kool. Juurdeehitus on kavandatud toimiva koolihoone arhitektuurilise jätkuna, järgides selle kõrgusi, rütme ning viimistluse põhimõtteid, olles siiski olemasolevast koolihoonest eraldatud, kuid ühenduses 2. ja 3. korrusel olevate koridori jätkavate puhkeruumide abil. Kasutatud on raudbetoon seinapaneele analoogselt olemasolevale õppehoonele. Hoone harmoneerub olemasoleva kooli- ja lasteaiahoonega. Samuti sobib uus hoone looduskeskkonnaga kooli vahetus läheduses ning on ka sisustuselt ergonoomiline ning materjalivalikult ja ruumipaigutuses kaasaegne.

Juurdeehitus on ruumid, millest Haabneeme kool on seni puudust tundnud: tööõpetus- ja tehnoloogiaruum, kodundus- ja käsitööruum, loodusklassid, muusika- ja kunstiklass, keemialabor ning kaks rühmatööruumi. Lisaks on kavandatud õpperuume teenindavad puhke- ja sanitaarruumid.

Haabneeme kooli juurdeehituse ehituse teostas AS Eviko. Haabneeme kooli juurdeehitus kerkis Randvere tee 18 asuvale krundile, kus valmis Haabneeme Kooli õppehoone 2009. aastal arhitektuuribüroo Emil Urbel OÜ projekti järgi.

Lisainformatsioon
Jan Trei, Viimsi abivallavanem
E-post: Jan dot trei at viimsivv dot ee
Tel 516 8806

Vaata galeriid avamiselt. Pildid tegi Tiit Mõtus.

saada hiljemalt 04.12.2017.