Facebook
RSS
Print

Viimsi vallavalitsust juhtisid Noorsootöö nädala raames Viimsi koolide õpilased

05.12.2014

Viimsi vallavalitsust juhtisid Noorsootöö nädala raames Viimsi koolide õpilased

Viimsi vallavalitsus andis üle-eestilise noorsootöönädala raames noortele võimaluse juhtida terve päeva Viimsi vallavalitsust. Lisaks varivalitsusele oli vallamajas 15 töövarju Viimsi keskkoolist ja Püünsi koolist.  

Viimsi valla valitsusse vallavanemaks oli Karl Koost, abivallavanemaks haridus- ja sotsiaalvaldkonnas Henry Härm, abivallavanem keskkonna ja planeerimisvaldkonnas Mihkel Lennuk, abivallavanem ehitus- ja kommunaalvaldkonnas Emil Orub ja vallavalitsuse liige Rea Rikko.  

Vallavanem Jan Trei sõnul on kõige olulisem kaasata noori koduvalla arengusse, sest see kasvatab noortes usku ja tahet ka tulevikus ise suuri otsuseid langetada. „Tänavu toimunud noorsootöönädala algusega loome traditsiooni, mille kohaselt usaldame valla juhtimise noortele ka tulevastel noorsootöö nädalatel,“ sõnas Trei.

Noore vallavanema Karl Koosti sõnul hindab ta võimalust olla üks päev koduvalla vallavanem väga kõrgelt. „See päev oli põnev ja möödus kiirelt, kordagi ei tundnud igavust. Jäime saadud kogemusega rahule. On oluline, et noored saaksid lisaks teoreetilistele teadmistele ka praktilise töökogemuse. Ilma kogemuseta noorel võib olla hea haridus, kuid tööandja eelistab ikkagi sellist töötajat, kellel on suhtevõrgustik ja kel on praktilised oskused,“ ütles Koost.

„Lisaks kõigile eelpool mainitule oli hea võimalus tutvuda meie enda ametnikega, jagada nende rõõme ja muresid. Minu ametis oldud aja tegi märgiliseks võimalus osaleda kodanike kohtumistel ning kodanike petitsiooni vastuvõtmisel. Nimelt anti meile, vallavanematele, üle 300 viimsilase allkirja saanud petitsioon AS Tallinna Sadama Muuga sadama laiendusplaani kohta,“ täiendas Koost.

Viimsi vallavanema Jan Trei sõnul said koolinoored vallavalitsuse juhtimisega väga hästi toime. „Sarnaselt päris valitsusele istus koos ka meie varivalitsus ning pidas valitsuse istungit. Tehti otsuseid ning arutati 2015. aasta eelarveliste vahendite kasutamist stipendiumitele ning õpilastele juhiloa saamiseks tehtud kulude kompenseerimise korda, mis kaotas kehtivuse käesoleval aastal. Varivalitsus otsustas teha valitsusele ettepaneku Noortevolikogu kaasamiseks,“ selgitas noortele antud võimalusi vallavanem Trei.


Lisainfo:
Riina Solman
Kommunikatsiooni- ja arendusjuht

Viimsi Vallavalitsus
Nelgi tee 1, Viimsi alevik
74001 Viimsi vald
tel: +372 6028831
mob: +372 52 92992
Riina dot Solman at viimsivv dot ee
Skype: riina.solman